Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

Encyklopedie Who is who? Potřebujete si kupovat sebevědomí?

Asi se Vám také stává, že se občas někdo ozve s nabídkou, kterou během telefonního rozhovoru s minimem dostupných informací nedokážete vyhodnotit jako přínosnou ani naopak. Můžete zvolit strategii ignorování všech nabídek, ale pak hrozí, že minete třeba zajímavý business. Nebo můžete jako já, stanovit si kolik času jste ochotní nějaké nabídce věnovat, kolik času dáte protistraně na to, aby vás přesvědčila.

Na začátku týdne mi jedna taková “nabídka” přišla. Konkrétně, že jsem byl někým doporučen do encyklopedie Who is who v České republice a jestli prý mám půlhodinku na schůzku s redaktorem encyklopedie. Protože nabídnuté místo schůzky (v telefonu označeno jako sídlo redakce) mám 5 minut od domu, svolil jsem s tím, že si vyslechnu podrobnosti.

Hned po položení sluchátka jsem samozřejmě začal hledat na Internetu, o co že to vlastně jde. Mimojiné jsem si přečetl nějaké zkušenosti se zápisem do encyklopedie z druhé ruky a prolétl “oficiální stránky” vydavatele – www.whoiswho-verlag.cz. Každý ze zdrojů sám o sobě by mě donutil zbystřit, takto jsem měl vpodstatě skoro jasno, že jde o trik, jak draze prodat věc, která se tváří prestižně a luxusně.

Následující den jsem se vydal na schůzku, už jen kvůli zajímavému námětu na článek sem na blog. Nezávaznost mé přítomnosti jsem ještě umocnil velice neformálním outfitem – kraťasy, tričko, kotníkové ponožky. S panem redaktorem, říkejmu mu třeba tajemně pan M., jsem se měl sejít v recepci velké kancelářské budovy. Už u dveří mi bylo divné, že mezi ostatními nikde nevidím logo vydavatelství. To se záhy vysvětlilo. Poté, co mě pan M. oslovil s otázkou, zda se nejmenuju tak a tak a jestli nemáme schůzku, jsme se z recepce přesunuli do “zasedačky”. Pravděpodobně tato kancelářská budova umožňuje i hodinové pronájmy místností pro podnikatele, kteří potřebují s klienty jednat pouze velice zřídka. Každopádně, nazývat tohle redakcí?

Tam jsem si poslechl vyprávění o encyklopedii, že se snaží zachytit lidi z různých oborů – vědce, herce, sportovce, polititky, majitele firem atd. a jak je cílem skrz tu encyklopedii umožnit těm lidem mezi sebou komunikovat. Že je kniha vázána v pravé kůži a pozlacena 24 karátovým zlatem. Na to dal pan M. slovo mě, jestli se chci na něco zeptat a tak. Pochopitelně chtěl, zeptal jsem se hned kolik ta encyklopedie stojí. Chvilku opakoval fráze o tom, jak je užitečná a pozlacená, a uzavřel to větou: “stojí včetně doživotního přístupu do naší on-line databáze osobností 14.500,- to je prostě fakt.” Na to jsem mu řekl, že já vzhledem ke svému oboru, jsem k tištěné publikaci dost skeptický, že si nikdo nebude číst o někom, koho nezná a tedy, že mě díky jejich encyklopedii těžko osloví nějaký šéf firmy kvůli tvorbě stránek. Nemluvě o tom, že jsou v tomhle oboru důležité reference a ty z encyklopedie zákazník nevykouká. V duchu jsem si říkal, zda mám argumenentovat projektem LinkedIn, které je svým způsobem také takovou encyklopedií Who is Who, navíc stále aktuální, “bez hranic”, mnohem podrobnější, na moderní platformě a… ano, zcela ZDARMA. Nakonec jsem si to v zájmu ušetřeného času nechal pouze pro sebe.

Nicméně další má otázka byla, kdo mě doporučil. Následovala naprosto mlžící odpověď, že pan M. nebyl před schůzkou u počítače, takže to z hlavy neví. Ale že z 90% to byl někdo z osob v encyklopedii, 10% je z rešerší.

Nakonec jsem mu ve zkratce řekl i další důvody, proč mi to přijde pro mě zbytečné. Jednak v blízké budoucnosti (snad) získání vysokoškolského titulu, a tím změna životopisu, která by se ale nestihla promítnout do uzávěrky edice, kterou bych pak obdržel. A také v 26 letech psát biografii, byť dlouhou pár odstavců… na to zkrátka ještě mám čas.

Od chvíle, kdy jsem se zeptal na cenu a kdo mě doporučil pan M začal tušit, že u mě nepochodí, nabrala schůzka rychlý spád a bylo evidentní, že jí pan M. nechce prodlužovat víc než je nezbytně nutné. Rozloučili jsme se s tím, že mi dal vizitku, ať se ozvu, pokud bych si to rozmyslel. Ač to rozhodně nehrozí, vizitku jsem si ze zdvořilosti vzal…

Plusem bylo, že schůzka nakonec netrvala avizovanou půlhodinu, a že už za čtvrt hodiny jsem byl na cestě domů a spřádal v hlavě věty do tohoto článku. Setkal se někdo z Vás se stejnou nabídkou? Jak jste reagovali? Je někdo z Vás v encyklopedii Who is Who? Pochlubte se v diskuzi pod článkem…

Aktualizace 17.10.13 Zajímavý diskuzní příspěvek (a užitečný pro ty, kteří chtějí odstoupit od smlouvy s Who is who) napsal p.Marek Pokorný. Čtěte zde.

komentáře: 235, Comment or Ping

 1. doc. bubák

  Jen potvrzuji tento názor autora tohoto článku a je mi s podivem, že mne oslovil jakýsi redaktor který mi vysvětloval ohromné výhody a reprezentativnost publikace vyrobené ve Švýcarsku při čemž věděl a já jsem mu jasně sdělil, že jsem zaměstnancem státu s brutto 22000,-Kč měsíčně, že si asi těžko koupím a navíc budu rozdávat publikaci za 14500,-Kč v tom nejjednodušším vydání. Pěkný den všem čtenářům přeje doc. Bubák.

 2. Jan Zyder

  Autorovi tohoto článku děkuji za velmi cenné informace. Byl právě rovněž kontaktován tajemnou paní asistentkou s oznámením, že mně někdo doporučil. A zachoval jsem naprosto stejně, jak je popsáno v článku výše :-)
  Díky tomu se mohu vyvarovat ztráty drahocenného času a zabývat se plodnější činností.

 3. Jsem laik který publikoval několik vědeckých článků na théma přirodní hybridisace lomikamenů, toto théma je mým zájmem. Vlastní publikace byla pro mne velmi obtížná ale zároveň natolik povzbudila mé sebevědomí že nevidím důvod proč vysvětlovat kdo jsem. Byl jsem vícenásobně kontaktován redakcí Who is Who.
  A mohu jen říci já jsem já a obchod je jen obchod.
  Jan Bűrgel.

 4. tangerine

  Je to naprosto úžasná věc. A jestli chcete vědět víc,napište, vysvětlím vám,proč.

 5. tangerine

  Snad jste mi to nezbaštili……?Málem jsem se tam nechala zaměstnat. Jenže hraju fair-play….mají smůlu.:(

 6. Looky

  2Tangerine: klidne napis nejake detaily:) urcite by to zajimalo vice lidi, treba jake podminky (provize) maji dealeri za “loveni dusi” do “encyklopedie”…

 7. Ing.E.Thomas Csc.

  Nevím,kdo popisuje kritiku na Whu is Whu.Opoměl uvést,že zápis do knihy je zcela ,ZDARMA a není zpoplatněn.Osobně jsem se zůčastnil pohovoru s redaktorem.Koupil jsem si dvě tato knihy,které jsem věnoval svým potomkům,při rodinné příležitosti.Ale to není předmětem.Podstatné je,že jsem nebyl nucen,k žádné investici a chápu,že když chci tuto knihu vlastit a mít v rodinné knihovně,(pokud nějakou mám,že),musim si jí koupit.Ale je to mé a jen mé dobrovolné rozhodnutí.Samozřejmě,od koho jsem byl doporučen,jsem se nedověděl a ani nepátral.Někdo si raději koupí ekologická kamna,druhý zase …Spočítal jsem si,že při nekoupi 1krabičky cigaret mám 1 knihu uhrazenu za 10měsíců.Jako OSVČ jsem si knihy odepsal z daní a kvalitní biodrafii ,jak by řekl kamarád Přemek, mám,,ZADARMO.Omluvte má čeština s pozrdavem.Ing.E.Thomas Csc

 8. Looky

  Je pravda, ze moznost bezplatneho zapisu panem “redaktorem” zminena byla, ale temito zapisy delate vydavateli spise sluzbu – ma cim vyplnit misto mezi “placenymi” zapisy. Z tech par (pokud si dobre vzpominam) radku bezplatneho zapisu, se o vas nikdo krome jmena nic nedozvi, i kdyby informace o vas hledal prave v teto knize.
  Zijeme v relativne svobodnem svete, kazdy at si kupuje, co uzna za vhodne. Nicmene prirovnanim k nakupu cigaret jste mi jen potvrdil, jak zbytecny nakup teto publikace je. A odepsanim z dani bych tu radeji neargumentoval, nevim, co na teto publikaci vam pomuze k “dosažení, zajištění nebo udržení příjmů”, budte rad, ze za vami neprisla kontrola z FU.

 9. Mgr.Anna J.Karešová

  Diskuze na toto téma,je více ménězajímavá.Záleží však na úhlu pohledu.Jelikož mám dobrou zkušenost s Who is Who,z předcházejících let a jsem majitelkou dvou vydání,po sobě jdoucí v kožené vazbě s třístranou ořízkou.Tím nechci argumentovat,že je kniha lacinná,ale co kvalitního je levné.Dnes je cena tato a za dvacet,padesát let je několikanásobně jiná.Investice do knih je a bude vždy zajímavá.Nechci a ani mi nepřísluší srovnávat,stím,či oním.Deset osobností a každá má jiný názor.Ale je jasné,že pracovník s příjmem 22000,-tis.bruto je rád,že je rád a také asi v životě, toho moc nedosáhl ani nevytvořil žádnou samostatnou publikaci,či práci,čím by se mohl v knize prezentovat.Také si zcela jistě si knihu nekoupí řidič nákladáku,neb nebude osloven ani doporučen.Tuto knihu nelze koupit v žádném knihkupectví.Slouží více méně, pro užší společnost,ve které se člověk pohybuje.A hlavně prezentaci.Tuto filozofii,asi málo,kdo pochopí a je to pro společnost velká škoda.Mgr.Anna J.Karešová

 10. Ing.E.Thomas Csc

  Vážený pane Looky,jak si říkáte,nebudu,dál komentovat,ale já mam u své bigrafie,a další ostatní uvedenu e-mail adress a tel.číslo.pokud se chcete více o mě,má práci a podnikaní, dovědět stačí zavolat,nebo poslat e-mail.Ja tento nakup nepovažuji za zbytečný,ale komu ano,je dobré,že nekoupil,a zbytečně usedal na knihu prach.Ano tato kniha mi nezaručí ,prosperitu,ani příjem o to vše jsem se musel postarat sám a proto si možno mohu dovolit knihu vlastnit.Pokud jde o FU,vynaložím na párty pro zvané daleko více,na to jednou do roka je narok,i na zakoupení prezentačních knih.S pozdravem Ing.E.ThomasCsc

 11. Looky

  Pane Ing. E.Thomas CSc, napiste mi prosim vice o vasi praci a podnikani. E-mail, ktery jste zde uvedl jsem totiz na internetu nasel ve vsemoznych souvislostech, ale se jmenem Thomas ani zminenymi tituly to nebylo.
  Ad FU) sam jste napsal, ze jste knihy dal svym potomkum, takze naklady souvisejici s podnikanim to evidentne nebyly. Ze je uvadite do nakladu a porusujete tim umyslne zakon je vase vec, ale prosim nechtejte tvrdit, ze je to tak vporadku.

  Pani Mgr. Karesova, ze tuto “filozofii” pochopi malo lidi, je skoda tak maximalne pro dealery encyklopedie, ktere mi retorikou mimochodem dost pripominate (“v kožené vazbě s třístranou ořízkou”?? takove obraty a detaily snad nikdo krome prodejcu encyklopedie nemuze pouzivat). Investice do knih urcite zajimave jsou, ale do opravdovych knih, starych rukopisu, omezenych edic, rucne delanych publikaci apod. ne do placeneho “katalogu”, byt je v kuzi a vykladany zlatem. Kazdy sebemensi clanek venovany nekomu v novinach (nebo na Internetu) mi prijde prestiznejsi nez par odstavcu v teto verzi “Who is who”. Kolik lidi cte noviny a kolik si poridi a CTE!!! tuto encyklopedii? Velky rozdil, ze?

 12. Ing.E.Thomas Csc

  Pane Looky,já netvrdím,že je vše vpořádku,to nebude nikdy.ja jenom tvrdím,že je dobře,že některí lide na něco dosáhnou a jiné zajímá kolik ztoho má dealer,ja to nezkoumal a je mi zcela jedno,kolik.Jako prodejce drog,taky neni vpořádku a jedni kupují a druhý prodava,ale to nesrovnatelné,protože prodej knih a nakup je legalni a neni rozhodujici jak použiji,či jako dar,nebo pro listovani,či radost vlastnictví..Sbohem a vše dobré.E:T

 13. Ing. Míra Ph.D.

  Mám aktuální zkušenost a není vůbec rozdílná od autorovy. Když už tady padají slova o kvalitě. Redaktor mi na dotaz, jak vysoký je náklad odpověděl 5 tis. kusů. Myslíte, že je to opravdu kvalitní encyklopedie, jestliže se dostane do rukou pouze těch, kteří jsou v ní uvedeni? Nejsem znalcem knižních pultů, ale počítám, že ji těžko někde najdete. Pro mě je to publikace pro publikaci a přinejmenším zajímavý bussines pro redakci 😀 Abych se vyhnul komentářů Mgr. Anny, jsem vědeckým pracovníkem na univerzitní půdě s každoroční publikační činností. Nemusím být součástí takového podvodu, jako je Who is Who. Přeji hezký den

 14. Jirka

  Zdravím, do Who Is Who jsem se nechal zapsat, zrejme na mne dostali kontakt z nektereho z publikovanych clanku na konferencich nebo v casopise. Rozhodl jsem se, ze 15 minut casu tomu venuji, napsal jsem to na netu, poslali mi heslo ke korekture a minimalne 2x to vyslo ve Who Is Who in Science and Engineering (penez si vazim vice, nez abych si kupoval zlate stranky v kuzi – doma to nemam). Podle Wikipedie by to melo byt dobre – pouzil jsem to do CV kdyz jsem hledal praci – a dostal jsem ji, ale nemyslim, ze kvuli Who Is Who. Vzhledem k tomu, ze z lidi v CR, kterych si opravdu vazim nebyl v ceske edici nikdo, tak mi uroven publikace prijde prinejmensim pochybna (lehce narcisni otec mi koupil vytisk se svym vlastnim zaznamem k vanocum).

  Ke komentarum, ze kniha slouzi k prezentaci a uzke spolecnosti – s tim souhlasim, k cemu jinemu by byla – koupim si ji a kdyz prijede babka s dedkem z Chrastu, tak jim ukazu, ceho vseho jsem dosahl. Nicmene si nedokazu predstavit, ze bych mel podnik a potreboval schopne lidi a hledal je v Who Is Who.

  Dobrej je ten E.T. nade mnou – nejak jsem si myslel, ze E.T. volal domu, ne ze pise na blogy jake ma tituly…

 15. O.H.P.S

  Dobrý den všichni normální lidé. Rád řeknu svůj názor. Byl jsem také osloven. Řekl jsem to pár přátelům a ti se mohli strhat smíchy. Že bych se v takové publikaci objevil. To prej by si ji už jenom kvůli mě koupil snad celý národ. Třeba i ve třech exemplářích. Nepamatuji moc, ale rozhodně trochu víc, než je zdravé. Vím něco o této “knížce”. Byla to za “první” republiky společenská publikace. Taková informační. Hrála i svou určitou roli. Teď? No? Na to zde není dost místa, času, atd. Mohu však povědět, že se v ni nacházeli kdysi opravdu skutečně, lidé, kteří něco znamenali. Ale i tací, kteří za “své prachy” chtěli něco znamenat. Nejsem totiž trochu domorodec. Doba je jiná a já jaksi upouštím od jakýchkoli společenských diskusí. Nekončí totiž dobře. Dle mého soudu, v této zemi žije tolik důležitých a významných osobností, že jsem vyplašen z toho, když se podívám na “sčítání lidu” kterékoli doby. Tolik lidí? V tak malé zemi? Ovšem vše je možné. Viděl jsem i statistiky nedávných dob. Moji předkové v publikaci “Who is who” byli. Kdysi. Dávno. Ve spojení se vznikem ČSR. Ač cizinci a lidé jinak pozoruhodní. Zahajuji test. Zkuste se teď, v tuto chvíli, zeptat rovnou a bez výstrahy, nejbližší osoby, která se vedle Vás nachází, jakou má povědomost o konkrétních, špičkových a vzácných lidech, třeba z před 20 let. Jakéhokoli oboru. Bude Vám zvláštně. Možná jako mě. A to nenavrhuji ani novodobě-krátkodobě dějiny této země. Kdybych se ale náhodou objevil v takové publikaci, tak to bude určitě za “prachy”. Jen nevím, kolik nabídnou nebo kolik mám požadovat. Poradíte mi někdo prosím? “Za tu fór to stojí”. Přeji Vám moc hezký den i toto tisíciletí. O.H.P.S

 16. Miloš Lachman

  Na základě vlastní zkušenosti prohlašuji, že se jednoznačně jedná o draze zaplacenou stimulaci osobnostního narcismu.

 17. Děkuji autorovi tohoto článku za zveřejnění jeho zážitku. A také děkuji ostatním přispěvatelům. Who is who je jasný důkaz toho, kolik jsou lidé ochotní vyhodit peněz za podvod. Je to to samé, jako když se rozhodnu zaplatit si vydání vlastního románu a pak jsem hrdý na to, že mi vyšla kniha a ukazuji ji všem svým přátelům a rodině. Osobně bych se styděl takovou publikaci někomu ukazovat a přiznat, že jsem kvůli svému narcismu byl ochotný vyhodit tolik peněz do luftu. Nikdy jsem se nechlubil cizím peřím, ani peřím umělým. Vím, co jsem ve svém životě dokázal, vědí to i mí přátelé, a to mi stačí. K čemu by mi bylo být v nějaké encyklopedii, kterou si kupují lidé z důvodu, že jsou v ní sami uvedeni? Stejně se kochají jen tou svojí statí… Ještě jednou děkuji autorovi článku. Je dost možné, že mě někdy redakce této knihy sama osloví a já slušně odmítnu. Nechci se objevit na seznamu českých narcistů. PS: Povšimněte si, že obhájci knihy neodolali a museli zde svojí inteligenci podepřít svými tituly.

 18. Maria

  Odmítla jsem uvedení svého jména ve zmíněné publikaci. Redaktor,jeho mlžící odpovědi a absence jakýchkoli písemných a seriózních podkladů včetně smlouvy mne odradila. To,že mne doslova tlačil k okamžitému a společnému vyplnění formuláře a fakt, že po mém odmítnutí se slovy, že si ještě vše řádně promyslím a poté se ozvu mi oznámil, že pak už nebude mít čas přijet a není jisté, zda mne ještě uveřejní ( sama budu muset kontaktovat redakci s přáním zveřejnění) mne přinutilo jej velmi slušně vyprovodit. NECHCI BÝT v KDO JE KDO. Jeho úvodní frázi – “Je to pro Vás čest být v této prestižní publikaci ” bych upravila. Důležité pro mou čest je především fakt,kdo mne osloví.

 19. Lenka Bukovská

  Zdravím, zrovna dneska mě oslovili z who is who. Byla jsem z toho docela zaskočená, po přečtení tohohle blogu už nejsem. Děkuji za něj. Ušetřil mi čas, který bych strávila na schůzce s panem redaktorem.
  Lenka

 20. Dr, Konrád

  Přeji si, abyste mne dále nekontaktovala, jinak Vás čeká soud.

  S pozdravem ……
  ——————————–
  Elitní společnost

  Leo Pavlát

  Mimikry, jak od určitého věku ví každý školák, znamenají ve světě přírody
  totéž co ochranné zbarvení. Své ochranné zbarvení mají ovšem i lidé.
  Výjimečně jsou jím maskáče či sněžné obleky zvláštních vojenských
  jednotek, a pravidelně předstírání.

  Toto klamavé úsilí k vytvoření dojmu, že jsme někým, kým ve skutečnosti
  nejsme, ale kým bychom rádi byli, se díky politickým a reklamním kampaním
  stalo všeobecně přijatou součástí života.

  ———————
  Klamavé úsilí

  K vytvoření dojmu, že jsme někým, kým ve skutečnosti nejsme, ale kým
  bychom rádi byli, se díky politickým a reklamním kampaním stalo všeobecně
  přijatou součástí života. Nový impuls v tomto ohledu u nás nabízí švýcarské “Hübnerovo nakladatelství Who is Who”. Tato společnost již jistý čas připravuje encyklopedii českých činitelů ze všech oblastí života.
  Která z význačných osobností bude poctěna? Výběr to asi bude široký, neboť
  k zařazení stačí, aby tři klienti doporučili další jméno, které schválí redakční rada. Její kritéria neznám a kdo to vůbec je !!! Ale možná pro ni není zanedbatelná skutečnost, že za dodání encyklopedie by měla každá zastoupená celebrita zaplatit několik tisíc korun. Kdo si například přeje vazbu koženou, ať si jich připraví 6 107 korun. Řekl bych, že klientský systém zde přímo nabízí možnost si místo v encyklopedii koupit. A být v encyklopedii – za příplatek i s fotografií – no řekněte sami: není ten člověk slavný? Redakční práce se zřejmě chýlí ke konci, a tak ti, které si redakce sama vybrala, i ti, kteří se do ní dostali na upozornění, nyní dostávají
  pozoruhodnou poštu. Co si takhle objednat listinu “verifikující přijetí” do českého Who is Who? Jak se dále píše v nabídce, byla by “vyrobena a opatřena pečetí podle starých způsobů” a tato “jedinečná nástěnná ozdoba” zasazená do “zlatě nabarveného rámu ze dřeva” by byla kryta sklem, které neodráží obraz. Zaplaťte 1174 korun a oslnivá plaketa je vaše. Švýcarská firma ovšem těm, kdo se objeví v její encyklopedii, nabízí i další možnosti hýčkání vlastního ega. Mohou si třeba koupit procovskou nášivku s anglickým : “člen klubu Who is Who” v podobě erbu se dvěma lvy třímajícími rozevřenou knihu a královskou korunu. Představuji si monstrum předstírání, nestřídmě nakládající s pomůckami domnělé slávy: Kravata se znakem Who is Who, druhý odznak na klopě, na kapsičce nášivka se znakem, v jedné ruce osvědčení o členství v encyklopedii, v druhé encyklopedie sama otevřená na příslušné straně. Pro muže jsou dále připraveny kravaty doplněné, jak se píše, “decentním znakem Who is Who”, ženy čekají podobně vyzdobené hedvábné šátky, které mají “změnit jejich outfit”.

  A slavní čeští muži i ženy na švýcarský způsob si mohou bez rozdílu objednat “elegantní odznak”, jímž, jak praví objednávkový list, lze “decentně ukázat, že byli zařazeni do encyklopedie Who is Who. Je to vlastně symbol příslušnosti k elitní společnosti.”Představuji si monstrum předstírání, nestřídmě nakládající s pomůckami domnělé slávy: Kravata se znakem Who is Who, druhý odznak na klopě, na kapsičce nášivka se znakem, v jedné ruce osvědčení o členství v encyklopedii, v druhé encyklopedie sama otevřená na příslušné straně.”Pohleďte! To vše jsem Já s velkým J,” jásá osobnost.
  Pokleslé nakladatelství, které toto podporuje. Zlatá zvířata, jejichž mimikry nic nepředstírají, a navíc nejsou na prodej.

  ————————————–
  ————————————–

  Dobrý den pane …

  oslovuji Vás jménem Hubnerova vydavatelství. V současné době připravujeme
  8 vydání Encyklopedie
  Who is who (Kdo je kdo). Je to encyklopedie osobností, různých profesí v
  České republice,
  a poněvadž by aktuální vydání mělo obsahovat i Váš životopis, jelikož jsme
  na Vás dostali doporučení, ráda bych s Váma dohodla nezávaznou schůzku na
  půl hodinky s našim redaktorem.
  Uveřejnění životopisu je zdarma. V případě, že byste chtěl uveřejnit i
  svou fotografii, vemte ji sebou
  na schůzku.

  V případě zájmu prosím o napsání termínu, který by Vám vyhovoval a místo,
  na kterém byste se chtěl setkat s naším redaktorem.

  Budeme se těšit

  Hezký zbytek dne

  Hubnerovo vydavatelství Praha

  Kontakt:

  http://www.whoiswho-verlag.cz

 21. maartin

  jako jiz nekolik lidi prede mnou , DIKY autorovi za clanek a vsem za reakce.

  Dnes jsem byl osloven – slecnou asistentkou – ktera nedokazala odpoved na jednoduche dotazy – schuzku sem si sjednal, ze tam mi bude vysvetleno vic a nezaber vic jak 15min.. no co uz – to bych objetoval.

  – ale ihned pomohl strycek GOOGLE a tento blog! DIKY jeste jednou za usetreny cas.. Zijeme prece ve 3 tisicileti , dobe vysokorychlostniho internetu a kdo neco umi/znamena/dokazal – ten to dela…

 22. I já mohu s článkem jenom souhlasit a vřelé díky autorovi za cennou zkušenost. Nejprve jsem se domnívala, že jde o vtip, ale posléze mi bylo řečeno, že mě doporučil někdo z kolegů z Komory (jsem soudní tlumočník).

  Vydavatelství si své “oběti” zřejmě poměrně dobře internetově prolustruje a může pak poskytovat podrobné info o oboru, ve kterém jedinec podniká, a kdo ho doporučil. Přesná jména ale uvést nedokázali.

  Princip celé akce mi telefonicky vysvětlovat nechtěli. Vše až při osobním jednání. Tedy ještě jednou díky za toto upozornění, ušetří mi čas a zřejmě i zklamání nad těmito praktikami.

 23. Pavel

  Dobrý den,
  Bohužel jsem i já “naletěl”, zaplatil a jsem tam uveden, což považuji za selhání své vlastní sebekontroly a stydím se za to. Autoři tohoto projektu sázejí na lidskou ješitnost a touhu ukázat ostatním co jsem zač. To nesouvisí se vzděláním ani s penězi, je to ukázka lidského charakteru. Marketingově velmi promyšlená strategie, jak dostat z lidí peníze. Potom není těžké vlastnit ostrov
  v Karibiku a nabízet tam k prodeji pozemky a byty. Za ty peníze to ale považuji za dobrou životní zkušenost, já jich nelituji, člověk může dopadnout daleko hůře.

 24. Joshua

  Diky moc za clanek, dnes me oslovili a bohuzel jsem v telefonu skoro nic neslysel, protoze jsem zrovna nakupoval, takze jsem se az po domluveni schuzky pokusil zpetne z nich vytahnout aspon jeden udaj, z nehoz neco vygoogluju. Ted mi to vse dava smysl a docela jsem se pobavil nad tim, jak se da obchodovat s lidskou pychou:)) Schuzku s redaktorem uz zrusit nezvladnu, ale aspon si na nem udelam socialne psychologickou studii.
  Mejte se vsichni prima.

 25. Joe

  “Potřebujete si kupovat sebevědomí?” Nepotřebuji.
  Času málo, schůzku s redaktorem mám čerstvě za sebou, naštěstí jsem stihnul 10 minut internetové přípravy předem, takže i schůzka byla taky jen 10 minutová.
  Děkuji autorovi i všem přispěvatelům. Našel jsem odpověď na většinu otázek, které jsem si v mezidobí mezi kývnutím na schůzku v telefonu a dneškem ve volných chvílích kladl. Díky tomu jasněji vystupovaly z mlhy odpovědi pana redaktora. V téhle encyklopedii holt nebudu, ale uznejte, být v jedné knížce se zlatou ořízkou spolu s takovými osobnostmi jako je náš pan prezident, pan Abrhám nebo Marek Eben… to přeci stojí za zamyšlení a možná i pár korun, ne? Ostatně, bez ořízky se prý dá pořídít již za pouhých 9800,- Kč :-) Tak ahoj třeba na LinkedIn nebo co já vím kde. Zdar a sílu.

 26. Světlana

  Dobrý den, i já měla dnes po ránu telefonní rozhovor:-) To, kdo mě doporučil, byla moje první otázka (protože se za “osobnost” opravdu nepovažuji). Shodou okolností jsem před nedávnem četla, že se svým zařazením v této encyklopedii chlubil i Milan Kindl:-))) Takže jsem paní asistentce suše sdělila, že pokud budu mít o schůzku zájem, tak se během dneška ozvu. No, neozvu. Autorovi článku velký dík za podrobné info – a Leo Pavlátovi taky.

 27. Jan

  Dobrý den.
  Přečetl jsem si článek i všechny příspěvky k němu. Jsem člověk, který se s citovanou knihou, jejími vydavateli a ani redaktory zatím ještě nikdy nesetkal. Pravděpodobně bych ani nechtěl v takové knize být, a to asi z důvodů, že by informace o mně někdo mohl zneužít či jiným negativním způsobem s nimi nakládat. Nevím. Třeba bych objevil silnější důvody pro v ní být.
  Prostě nevím a není to pro mě důležité nyní vědět.
  Nesouhlasím s postojem autora článku, stejně jako nesouhlasím s kritickými slovy mnohých z vás zde. A mám právo nesouhlasit. Mám totiž ze slov mnohých z vás silný dojem, že jsou velmi neobjektivní, a to včetně slov autora článku. Nemám rád pokrytectví. No vy jste se pane autore článku k němu expo přiznal – vlastně jste si šel na tu schůzku pro námět k článku, že? Je to košér vůči tomu obchodníkovi? Řekl jste mu to na začátku obchodního jednání, že s ním hrajete betla s cílem uspokojit své zájmy – napsaní článku? Zeptal jste se ho, jestli vám ten námět poskytne zadarmo a zda vám dává svolení k jeho publikování?
  Nutil vás ten člověk, aby jste se do té knihy “zvěčnil”? Nutil vás, aby jste si ji koupil? Už jste někdy něco za nějakou firmu prodával v rámci celé republiky a zaměstnával na ten prodej desítky obchodních zástupců? Už jste někdy sám vytvořil nějaký produkt, který by byl prodejný a současně prodkut, který by chtěl za vás někdo jiný prodávat? Už jste někdy vymýšlel fungující provizní systém? Když si vybíráte práci, jakou roli pro vás hraje výše mzdy? Jakou máte zkušenost například s tímto: jaká je kvalita obchodního zástupce, ve srovnání s jeho nároky na odměnu za odvedenou práci? Je možné zvát do vydavatelství či do sídla jakékoliv firmy všechny zákazníky? Je to vůbec reálné? Co je špatného na tom, když si firma pro svá obchodní jednání objedná a platí nějaký reprezentativní salónek? Porušuje vydávání té knihy nějaké zákony? Uvádí se v té knize nepravdivé informace? Má ta kniha jiný závadný či nezákonný obsah? Byli jednotlivý přispivatelé té knihny nuceni k tomu, aby tam byli uvedeni? Musí mít člověk, který se rozhodne v takové knize být jen přízemní sobeckou pohnutku, aby tam byl (pýcha, sebeláska, narcismus,…)???? A co když je tomu člověku smutno, že si na něj nikdo v životě nevzpomenul, a to i přesto, že by si to ten člověk zasloužil? A co když si přeje ten člověk po sobě něco zanechat? Třeba zápis do rodinné knihovny? A co když se mu líbí ta vazba té knihy? Je rozdíl mezi katalogem a vázanou knihou? Jaký? Jaké jsou náklady spojené s výdáním katalogu a náklady spojené s výdáním knihy? Už jste někdy shromáždil životopisy mnoha zajímavých lidí? Podle čeho posuzujete, že je někdo zajímavý a někdo zase ne? Jak jste to udělal? Kolik vás stály náklady na to vše? Kde jste na to sehnal peníze?………V jakém nákladu jste vydal svou práci?
  A co když ten kupujicí chtěl udělat radost tomu obchodnímu zástupci či zástupkyni, protože se mu líbil způsob, jakým obchodoval či obchodovala? A co když k tomu být v té knize měl kupující jíné a jiné důvody? A co když k tomu nebýt v té knize měl jiné a jiné důvody? Už jste někdy dělal, pane blogový přispivateli (předpokládám, že váš příspěvěk není za nějakou provizi..a nebo snad ano???-tím by totiž vaše pokrytectví dostalo svou nezaměnitelnou příchuť), obchodního zástupce, prodával nějaký legální produkt, absolvovol 5 až 10 jednání za den a vydělával si takto na živobytí pro sebe a svou rodinu? Už jste slyšel od zákazníka ty stovky a desítky různých důvodů pro a proti si nějaký výrobek či službu koupit, důvodů, na které klient má samozřejmě právo?
  Chcete říct, že kadý člověk, který se rozhodl uvést svou biofrafii v té knize je tak nízký, že ho k tomu vedly jen ty důvody, které jsou zaznamenány ve výše uvedených příspěvcích? Musí být táta, který věnuje tuto knihu se svým zápisem svým dětem nutně jen narcista?
  Víte, napsal bych těch otázek mnoho a mnoho. To však není podstatné.
  Chtěl jsem tím říct jen toto. Milí a drazí nesuďte jen podle zdání, suďte spravedlivých a objektivním soudem.
  A klidně si v té knize budťe či nebuďte a kupujte si co chcete či naopak nekupujte co nechcete. Příležitostí k tomu máte velmi mnoho. Jedna sousedka si kupovala drahou kosmetiku jen proto, že tím chtěla nakrknout jinou sousedku. Měla právo na takový nákup? Když obchodní zástupce dozvěděl a tomto jejím důvodu nákupu, prodal jí to či neprodal? Má právo obchodní zástupce studovat motivy a důvody k nákupnímu rozhodnutí zákazníka? Víc už psát opravdu nebudu…….Vlastně jsem se ani moc nechtěl zapojit do této diskuse. Jen mě zarazila ta silná neobjektivnost většiny příspěvků.
  Jo a do jedné knihy se dostat opravdu chtějte. Píše se jinde, ale její obsah tvoříme my na této planetě. Mimochodem neobjektivně pomlouvat práci druhých ten váš zápis v té knize silně znehodnocuje. Ta kniha se jmenuje Kniha života.

 28. Looky

  JAN: Protože Váš příspěvěk je hodně dlouhý, reaguji na něj v samostatném článku http://www.blook.cz/2010/04/15/who-is-encyklopedie-reakce-na-komentar/

 29. Pavel

  Děkuji autorovi článku za článek a diskusi. Pomohl mi ujasnit si situaci.

  Navštívil mne redaktor Who is who. Při vstupu se zeptal: „Jak se vám daří v tom, co děláte?“ Zdvořilostní věta, ve které jsem ucítil obecnou frázi „v tom, co děláte?“ Že by nevěděl, v čem jsem významný? V koutku duše mne zaujala souvislost: redaktor věhlasné encyklopedie přijde za „významným mužem“ a ptá se, jak se mu daří. Přeci významným lidem se daří dobře, jinak by nebyli významní a on by za nimi nepřišel. Ujistil jsem redaktora, že se mi daří dobře, aby věděl, že je u mne správně.

  Hned za první otázkou následovala druhá zajímavá otázka: „Čím přesně se teda zabýváte?“ Že by také zdvořilostní otázka a nebo redaktor věhlasné encyklopedie neví, za kým přišel? Redaktor neví, čím se zabývá významný muž, kvůli kterému přišel. Neví, proč významný muž, za kterým přišel, je významný.

  Až později, v průběhu výkladu, jsem se dozvěděl, že Who is who je encyklopedií významných osobností, proto zajímavost předchozích otázek jsem si neuvědomil hned.

  Asi významným mužem nejsem, což mne mrzí. A pokud významným jsem, což by mne těšilo, pak jsem se jím stal již dříve, bez spoluúčasti Who is who.

 30. Ika

  Díky, už vím, že nabídku práce “redaktora” pro Who is Who nepřijmu. :-)

 31. Ika

  Díky, už vím, že nabídku práce “redaktora” pro Who is Who nepřijmu. :-)

 32. peet

  prave jsem jednoho posla dobrych zprav vyprovodil z atelieru. Pokud si opravdu nechcete hrat svoje Ego nad zalozenou strankou se svou fotkou a uzasnym zivotopisem, nedelejte to. Objevite se tak po boku vedouciho skladu s vypocetni techninou, mistopredsedou fotbalovyho klubu nekde v Kotehulkach a (bez urazky) dalsich mudrcu, co obohatili tuto planetu.
  A to vse ve zlate vazbe za 7000, foto 3.500 extra, 1.500 za certifikat.
  Radsi zhynu jako bezvyznamny smrtelnik.

 33. Víla

  Zdravím všechny, ….hmmm, včera jsem se nechala trochu zmanipulovat. Po skoro třech hodinách konzultace s redaktorem Who is…jsem málem podepsala objednávku na knihu Who is…za 15.700,- Kč a zveřejnění mé fotografie za 2.950,- Kč. Celkem jsem mohla být lehčí o 18.650,- Kč.
  “Naštěstí” jsem podepsala “jen” objednávku za fotografii, kterou dnes 1 den po podpisu ruším písemnou formou dle § 57 Obč. zák. A to, jestli budu chtít být bezplatně uvedená v této knize ještě zvážím.
  Mohla bych zde toho napsat více, jak na mne tlačil pan redaktor, když jsem řekla, že nic podepisovat nebudu aniž bych si to v klidu sama nepřečetla a zkonzultovala s oborníkem. Skoro se mi vysmíval. Po těch třech hodinách už mě měl zmapovanou a věděl co si může ke mně dovolit. Vyslechla jsem si dost ironických poznámek na moji nerozhodnost, a že se nechám rozhodit telefonátem, kde mi na druhém konci důrazně radil, abych nic nepodepisovala.
  Nenašla jsem v obchodním ani živnostenském rejstříku nic, co by mohlo být spojeno s nakladatelstvím Who is.. Moc tomu nerozumím. Myslela jsem, že pokud nějaká zahraniční firma podniká u nás, tak by měla mít českého jednatele – zástupce. Našla jsem jen takovou firmu na Slovensku, která ovšem obchoduje s hračkami. Takže storno objednávky (fotografie za 2.950,- Kč) posílám do Švýcarska. Prosím, držte mi palce, aby to tímto pro mě skončilo. Děkuji.

 34. Marcela

  Zdravím,
  i já podlehla krásným slovům a své ješitnosti a poskytla svůj životopis ke zpracování a zároveň si knihu objednala. Do večera se mi to rozleželo v hlavě, probrala jsem to s manželem, pozorně si přečetla podmínky a celou smlouvu a byla jsem rozčarovaná. ihned jsem začala litovat, že jsem k něčemu takovému vůbec přistoupila. Tato zkušenost mě na pěkně dlouho odradí od podepisování jakýchkoliv smluv.
  Chtěla bych objednávku stornovat. Jak už napsala Víla, dost mě překvapilo, že storno je nutné poslat do Švýcarska. Řeším tedy dilema, mám to poslat v češtině když se odkazuji na český zákon nebo to mám přeložit do angličtiny či němčiny? Nemáte někdo již zkušenost. Adresa je na P.O. Box, jak budu mít jistotu, že zásilka dorazila? Mnoho otázek, žádná odpověď.
  Ráda bych tuto kapitolu měla již za sebou a ne se strachovala, zda vše dorazilo, zda budu platit storno poplatek či jiná penále. Jednání redaktorů není férové a upřímné. spoustu věcí zatají a důvěřivci jako já jim na to skočí a pak se diví. Práce je práce, ale trocha lidskosti by neuškodila.

 35. michal

  1. Zápisem se chlubí i nový ministr _kultury_ ČR, p. Besser (-:

  2. Je vidět, jak zatímco příspěvky zaměstnanců firmy z roku 2008 jsou ještě psány špatnou češtinou, z roku 2010 už plynulou – je vidět, že se firmě v ČR daří…

 36. No nazdar. To mi chcete říct, že ke mně zítra přijede redaktor kvůli tomu, aby od předsedy neziskovky, která čerpá ročním příspěvkem z veřejných rozpočtů 15 tisíc Kč, vytáhl hrou na ješitnost obdobnou částku? Předstvava některých lidí, kde jsou prachy je fakt zoufalá :(
  Asi jim snížím náklady na cestu, páč v našem postavení je mohu tak akorát požádat o sponzorský dar. A sebe zviditelnit fakt nepotřebuju :)

 37. Tak, vyřešíno. Chovají se korektně. Zrušil jsem schůzku cestou SMS a bylo mi poděkováno za zprávu stejnou formou. Jdu opravovat lokomotivu, zviditelním se jindy:-D
  Fakt je, že jsem zvyklý dávat muzeum leckam i na to, že to něco stojí. Někdy se jedná i o profil blázna, který to vede, tedy osobní data. Vždy to ale probíhá tak, že je nabídka umístění zdarma a někdy je prostě třeba koupit 1 výtisk nebo zaplatit za grafickou přípravu. To vše hlášeno předem ačkoli se jedná o stokoruny. To by tedy mohli vylepšit. Říct, že přijede redaktor a vlastně poslat prodejce, to moc košér není. Ale to už je věc pohledu příslušného podnikatele:)

 38. L.M

  Ahoj.. No škoda, že jsem na tento článek nenarazil o něco dříve :) Ale aspoň se s vámi podělim o svoji zkušenost. Asi před týdnem mě oslovila paní D. a bohužel v telefonu jsem nerozuměl o jakou firmu se jedná.. Ale znělo to úžasně :) Můj životopis bude zveřejněný v encyklopedii význymných osobností v ČR, redaktor mě navštíví, vše je zdarma, možnost zveřejnění fotky atd atd. Jo jo přesně to hladilo moje EGO.. Nicméně tím, že jsem nezachytil název firmy, nemohl jsem si vyhledat bližší informace i když jsem se snažil vygooglovat alespoň jméno redaktora resp. pí. D. Tak jsem v očekávání odpočítaval dny do schůzky s redaktorem. Ten byl tedy opravdu příjemný a docela rozumně jsme si spolu promluvili. Uveřejnění životopisu je zcela zdarma, člověk musí podepsat jen souhlas s poskytnutím osobních údajů. Ale s tím jsem problem neměl-chce to pomalu každá 3. webovka.. Takže následovalo kratičké interview, ptal jsem se od koho dostal doporučení a na tuto otázku odpovědel jen, že tuto informaci jim kvůli transparentnosti neposkytují.. Dobře, řekl jsem si, a naivně jsem si myslel, že v mých 26 letech jsem asi nejmladší v oboru, tak se ke mě tato firma dostala :)) Následovala nabídka zveřejnění fotografie a tady už jsem zbystřil – cena 2900,- CZK? Trošku moc za malinkou fotografii u 15 řádkové biografie. No ale co mě dostalo byla cena publikace – klasická za 9800,- a luxusní za 15300,- CZK (jinak jak to tady čtu u každého stojí asi jinak ;)). To je za těch pár řádků, o kterých v publikaci stejně vím jen já, trošku moc. Takže jsem zdvořile odmítl, s tím, že si to ještě promyslím.. Pan redaktor začal vytahovat esa z rukávu: když si jí objednáte pak, už bude dražší a když se tedy rozhodnu do 10 dnů, tak tam dá dnešní datum a budu to mít za těch 9800,- že to spolu nějak uděláme, že prodejci pak na tom mají 30% rabat atd atd.. No díky tomuto článku opravdu vím, co mu odepíšu.. Přemýšlel jsem, že knihu věnuji rodičům jako dárek, ať mají radost a mohou všem tetičkám ukazovat, jak daleko jsem to dotáhl, ale… Za 10tisic jim vím poděkovat i jiným způsobem :) Ještě bych se vrátil k negativním názorům-taky nesouhlasím-každý má možnost svobodně se rozhodnout jestli knihu chce nebo ne… Jde jen o to, zda jste dostatečně silná osobnost a umíte odmítnout vyškoleného profesionála-obchodníka a přenést se přes vlastní ješitnost :)
  Díky za článek a ať se daří všem!

 39. Andreas

  Díky za info, byl jsem osloven , ale na schůzku po recenzích od Vás nepůjdu. Díky

 40. finemind

  Tak vas vsechny zdravim, jak to ctu, tak zkusenost mam podobnou s tim rozdilem, ze jsem ty pitomecky pekne presral… :))))) ozvali se atd… kolovratek… Ja vse prijal a podepsal… bohuzel redaktor zapomnel na to, ze jsem TRVAL na uverejneni fotografie za 5000,- Kc… ta ve vytisku nebyla, cili smlouva se stala bezpredmetnou.. vytisk v kuzi si muzou strcit doprdele, ale me jmeno a profese (akvarista) jsou uvedeny…. ps… nebyl to umysl, nicmene me to velice pobavilo :)) dekuji

  neposlali mi ani autorskou korekturu… kdyby poslali, stejne bych si to na kazdy pad asi rozmyslel :DDDD

  mejte se krasne

 41. finemind

  … a kdyz jsem videl ecet z pvc na diplomu/certifikatu, taxe mi chtelo smat se … a co chtelo, smal jsem se :)))

 42. KAREL

  Jen pro představu – tato pochybná encyklopedie stojí stejně co 25 dílů Ottova slovníku naučného.
  Jestli tedy někdo chce investovat do všeobecného přehledu, radím raději zakoupit Ottův slovník naučný.

 43. Martin Krištof

  Zdravim, i ja jsem byl osloven a podveden, nastesti jsem ve vypovedni lhute triceti dnu od uzavreni, tak to zkusim jeste stornovat.
  Nicmene ty informace, ktere pan nahonci redaktor M. ze mne vytahl jsou jiste potrebnym artiklem pro vyuzivani v ruznych kampanich tretich osob, kdy nevite, kde a jak na vas kdo sehnal kontakt a pak vas masiruji ruznymi nesmysly, jako jsou napr. vyhry v loteriich, v e-shopech s vysavaci, nadobim atd… Proste si vasi databazi od redakce muze kdokoli poridit, coz jsem take v dobre vire omylem podepsal..System Hubners Who is Who je navic genialne promyslen a a je postaven na lidske jesitnosti a egoismu s notnou davkou snobizmu a narcisismu.
  V dnesni dobe, kdy si mnoho lidi podvodne shani tituly pred a za jmeno, napr. v Pravnicke fakulte v Plzni, ja preci nepotrebuji kupovat si nejake ego a jeste se jim chlubit svym zakaznikum.
  Jsem podnikatel a naopak nebudu verit tem svym obchodnim partnerum, kteri se mi budou vychloubat pochybne dosazenym uznanim, koupenym v napr v teto knize, protoze vim jak snadno k nemu prisli.
  Na otazku kdo a proc me vlastne doporucil, mi redaktor nebyl schopen ani naznacit, z jakeho ze oboru jsem nominovan na tento post a jak ze si to vlastne zaslouzim, protoze tech aktivit mam opravdu hodne.
  Urcite , ale existuje daleko vic vyznamejsich lidi nez jsem ja ( vedcu atd..), kteri si nejake to uznani opravdu zaslouzi, ale v teto knize presto nejsou, jak je to mozne..?
  Pan redaktor mi na muj nazor, ze nejsem pro tuto knihu dost dobry a ze pravdepodobne nebudu do spolecnosti “VYVOLENYCH” v teto knize patrit, pro svoji nedostatecnou kvalitu a ze vlatsne budu svoji pritomnosti srazet uroven a kredit teto knihy odpovedel, ze jsem prehnane skromny a ze by bylo skoda nepublikovat tam moji osobnost. Jinymi slovy by bylo skoda, kdyby nedeostali muj prispavek a pak jeste pravidelny udrzovaci poplatek za pristup k internetove podobe teto publikace s vlastnim fotem.
  Kdyz to pak porovname s celkovym poctem lidi publikovanych v Who is Who, kterych je jen v nasi republice pres 30000 tak to jsou velmi slusne penize, na ktere si tato redakce pravidelne prijde.
  Ve finale naseho rozhovoru uz bylo panu redaktorovi uplne jedno koho mu na dalsi tri listky doporucim, jen aby sehnal dalsi ovecky a se slovy, ze si to musim jeste rozmyslet jsem se s nim rozloucil.
  Nikoli kvalita, ale kvantita je mottem redakce, nechci tim vsak srazet nektere skutecne osobnosti o kterych se pravem hovori, ale i jinde nez v teto knize.
  Je videt, ze za penize lze dnes koupit temer cokoli a tato kniha je toho primym dukazem.
  Myslim si, ze o lidech, kteri opravdu neco dakazali a neco znamenaji, se drive ci pozdeji stejne dovime a nepotrebujeme k tomu tenhle nesmysl.

  s pozdravem

  M. Kristof

 44. Miroslav Chochola

  Rád se připojuji k diskuzi. Se společnosti, vydávající knihu “Who is who” mám jen špatné zkušenosti a varuji všechny před tímto “novým typem letadla”. V současné době je na mě podána žaloba, abych zaplatil cca 35 000Kč za to, že jsem odmítl zaplatit za knihu, kterou jsem neobdržel. Při návštěvě tzv. pana redaktora jsem sice podepsal obchodní smlouvu, ale o ceně nebyla ani řeč a bylo mi sděleno, že mi bude cena dodatečně upřesněna ( dodnes mám podezření, že jsem formulář s uvedenou cenou podepsal přes podstrčený kopírák, protože bych nikdy na tak vysokou cenu nepřistoupil). Rovněž jsem ho žádal, aby mi zaslal k autorizaci text o mé osobě, který by měl být v knize otištěn, což se dušoval, že pošle…nic takového se nestalo a domníval jsem se, že vše skončilo… Až po 3 letech se ozvala advokátní kancelář Škamla ze Žiliny, SR a začala na mě vymáhat výše uvedený dluh.Snažil jsem se kontaktovat někoho oprávněného z této společnosti, ale nikdo na moje maily, telefonáty nereagoval, neodpovídal. Začal jsem pátrat po uvedené knize a opravdu, byla zde uveřejněno moje CV ( ale již né v následujících vydání, tedy jen jednou).. Bohužel to mají tito vyčůranci právnicky tak dobře zajištěné, že není proti tomuto odvolání. Já musím zaplatit za svoji blbost a varuji ostatní.
  Domnívám se, že jediným řešením,aby další nenaletěli, bude negativní medializace této pochybné společnosti ….

 45. Martin

  Dnes jsem byl osloven, do dnešního dne jsem o této encyklopedii nic neslyšel. Chtěl jsem poslat nějaké info mailem, ale poslali pouze odkaz na stránky s informací, že zápis je bezplatný.

  Je to tedy tak, že zápis je bezplatný, ale musíte si koupit knihu za 10 tisíc Kč? Nikde na jejich webu jsem se to nedočetl zatím.

  Děkuji.

 46. Pejska007

  Vážení přátelé realisté i vy procitnuvší. Jen přidávám čerstvou zkušenost mého zřejmě lehce zakomplexovaného manžela. Také si nechal polechtat ego a objednal. Naštěstí chtěl náklady na luxusní verzi ecyklopedie zahrnout do podnikání syna, takže faktura přišla na něj. Ztropili jsme oba se synem povyk a manžel snad v zákonné lhůtě svoje závazky zrušil. Nicméně po týdnu se ve schánce objevil balíček se zarámovaným certifikátem a nyní každý, kdo považuje levnější verzi za zdroj nějakých informací, zbystřete! Manžel je Mgr. Ivan Hudeček, úhradu objednával na Ondřeje Hudečka. Certifikát zápisu přišel na Mgr. Ondřeje Hudečka. Tvůrci encyklopedie tedy vůbec žádné informace neověřují a ještě jsou schopni je takto “zmastit”. Kdokoli jim o sobě může navykládádat cokoli včetně věděckých titulů, cesty na měsíc či jiných okatých nesmyslů. Toť tedy pro všechny, kteří obhajují relevantnost informací. Já tímto dokládám, že jsou opravdu nespolehlivé.

 47. M.

  Dnes jsem byl na schůzce.Nevím proc ja,ale platit takový peníze za knihu,kde budu s takovým tipem jako je Paroubek to opravdu ne.

 48. janko-nitra

  dnes mi volal chlapik a v piatok sa mam stretnut s jeho kolegom…teda, mal by som sa s nim stretnut, ale nestretnem. dakujem za clanok a reakcie.

 49. Dr. František

  Poprvé a doufám, že naposledy, jsem udělal takovou hloupost, že jsem podlehl “redaktorovi” této knihy a sepsal s ním smlouvu, což mně stálo celou jednu moji měsíční penzi. Mrzí mne, že jsem přispěl na očividně bezpracné vysoké zisky nakladatele, ať již ve Švýcarsku, nebo v Česku. Je to již půl roku, a marně čekám na zprávu o termínu dalšího vydání, kde bych měl být uveden i já. Souhlasím plně s doc. Bubákem a dalšími, kterým toto téměř podvodné jednání rovněž vadí.

 50. Martin

  Jo jo, občas si jdu poslechnout nějakého pána od Amway, abych se něco přiučil z komunikace s lidmi. Ze stejného důvodu jsem neřešil a šel na schůzku s pánem, ač jsem předpokládal, že jediná publikace, kde o mě je opravdu zájem, jsou tak Zlaté stránky. (Průběh oslovení a domlouvání schůzky byl úplně stejný jak popisují všichni.) I já jsem v telefonu nic neslyšel o jménu publikace ani společnosti, a tak nebylo jak googlit. Dlouho to pánovi trvalo, než z něj vypadly ceny. Pak jsme se cyklicky ujišťovali. Já jeho, že si nic nekoupím, on mě, že to nevadí. Pak zase úplně z kontextu zopakoval ceník. A celé znovu. Jak to dopadne netuším, ale vzhledem k tomu, že jsem tam našel Libušku Šafránkovou, tak bych si moc přál být obsažen :-) Jinak Looky, zdravím tě, a díky za všechny za užitečné téma.

 51. Looky

  2Martin: Taky zdravím… a držím palce, ať je tvé jméno v jedné knize s Libuškou… přesto, ten rozdíl mezi vámi bude stále propastný, čtvrtina encyklopedie minimálně…:)

 52. Juraj

  Nehrajú fair hru. Viem o prípade, keď dievčina zabila niekoľko hodín diskusiou a písaním životopisu…a keď bolo všetko hotové povedali, že sa to musí zaplatiť. Knihu nemá, tej sa zriekla, ale vypáčili od nej nejaký poplatok za uverejnenie. Mne keď volali, povedal som im, že majú môj súhlas na publikovanie životopisu, ale na stretnutie nemám čas ani záujem. Odpoveď bola, že potom nemajú záujem o publikovanie životopisu. Je to morálna spodina, spôsob akým jednajú.

 53. Josef

  S povděkem jsem si přečetl yto stránky, které mne připravily na to, co mám dělat. Když někdo chce, abych byl v této encyklpedii, vyhovím mu. Nepokládám to za narcismus. A pokud se octnu v nějaké knize blízko Zemana nebo Zelenky, ovlivnit to nemohu (s vedle Paroubka nebudu, to abeceda neumožní) a pokud by redakce do encyklopedi zařadila významné darebáky, je to mrzuté, ale je to jejiich věc, ne moje.
  Životopis jsem panu edaktorovi Strakovi přinesl i poslal elektronicky, mám ho dlouho připravený pro jiné účely a je to životopis profesní, čili soukromé údaje jsem v něm vyškrtal. Hned na začátku jsem pana edaktora upozornil, že žádné “insignie” kupovat nebudu (to by opravdu bylo hloupé). Za fotku také platit nebudu a tím to končí. Pan erdaktor mne nijak k nákupu těch hloupostí netlačil, bylo to rychlé a věcné.

 54. weewar

  Tak právě se na mě jeden “redaktor” chystá…

 55. Velmi děkuji za užitečné informace. Na schůzku se po dnešním telefonátu opravdu nechystám…

 56. Micka

  Dnes jsem měla schůzku s “redaktorem”. Z telefonu jsem bohužel také nezaznamenala jméno vydavatelství nebo publikace, takže jsem včas negooglila :-( Redaktorovi jsem nepodlehla a nic neobjednala (knihu za 14000,- ani zarámovaný certifikát za 2500,-), podepsala jsem ale 1 list papíru – souhlas se zveřejněním osobních údajů v příštích 100 letech (!) 😉 Papír jsem si před popisem pečlivě přečetla, k žádnému nákupu ničeho jsem se tam nezavazovala, domluva byla o bezplatném zveřejnění mého jména v publikaci, která má vyjít v dubnu 2012. Protože ale věci “zdarma” většinou nakonec vůbec zdarma nejsou, mám teď nahnáno, aby mě za nějaký čas nějaká vymahatelná faktura přece jen nepřišla. Škoda, že nemám kopii onoho papíru. Máte někdo zkušenosti s uveřejněním jména v knize – bylo to nakonec opravdu zdarma?

 57. Looky

  Micko, měla jste chtít nejen kopii, ale druhý originál “souhlasu” s podpisem druhé strany. Věřím, že z toho papíru pro vás žádný závazek opravdu neplyne, každopádně na to nemyslete a nekažte si tím život.

 58. Milan Porteš

  Velice dobře vymyšlené včetně telefonického domluvení schůzky. Pořád mi vrtalo hlavou čím jsem se stal VÝZNAMNOU OSOBNOSTÍ a také mi bylo velice divné, že je to zadarmo. A když jsem viděl tu nádhernou knihu s pozlacenými stránkami a certifikát + vydavatel ze Švýcarska + erby atd… tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že se jedná o nějakou fintu, jak ze mě vytáhnout peníze. Paní redaktorka mi odvyprávěla naučené fráze a velice se divila mému dotazu : ” A stane se něco, když nebudu tou významnou osobností ? ” Odpověděla, že ne. Tak jsem jí slušně poděkoval s tím, že se mi ulevilo. Na moje konstatování neměla připravenou žádnou odpověď. Pěkně jsme se rozloučili a paní redaktorka odešla. Docela nedávno jsem si říkal, že jsem se delší dobou nesetkal s nějakým novým způsobem manipulace. A jsem zase o něco chytřejší. Na závěr ještě pár poznámek : Schůzku jsme si domluvili na 12:00. Ve 12:30 jsem po půlhodině čekání odešel na oběd. Paní redaktorka se ozvala ve 12:45 a dohodli jsme se za půl hodiny. Po 3/4 hodině jsme se šťastně sešli po její mírně trapné otázce : ” Kde je pan EUVIN ? Obě kolegyně asistentky měly co dělat aby nevybuchly smíchem.

 59. Raven Argoni
  Též jsem byl osloven v tom smyslu, že by moje jméno a mé hrdinské skutky měly být otištěny v publikaci Who is Who, už ani nevím Who se mnou ve výše uvedeném smyslu Whovořil a s Who jsem se měl též setkat, akurát mám takový dojem, že jsem jim posílal nějaký mail, upřímně řečeno, nejsou mi podobné projekty proti mysli, sám bych asi podobné shrnutí osobností v Czech Republic uvítal, ale potom jsem na tu schůzku nějak zapomněl nebo jsme se nedomluvili, už ani nevím, ani nevím, jestli o mě někdo něco napsal, bylo toho o mně napsáno už hodně a často i dost kriticky, ale to už je holt riziko povolání, nicméněk proč zde kladu tato slova k zamyšlení – časem jsem získal dojem, či zkušenost, že když se o někom chci něco dozvědět, tak si to vygůglím, popřípadě se nějak doptám, hodně informací se dá vytěžit z facebooku, tam přece kdo chce, tak o sobě pár informací napíše. Čili, shrnuto a sečteno se mi v dnešní době zdá podobná publikace, zvláště v jakési exkluzivní formě zbytečná – nedá se do ní dopisovat, nedá se aktualizovat a přitom noví adepti na Who is Who se rodí téměř každý den, takže bych se spíš přimlouval za nějakou digitální formu těchto informací, možná by se tomu mohla blížit Wikipedie, ani nevím, jestli tam jsem, asi ještě ne, budu muset sednout a napsat o sobě poutavou kapitolu, sám totiž musím sebekriticky uznat, že tak geniálního a přitom skromného člověka, jako jsem já jsem ještě v jiném vydání, ať už Who is Who nebo Já jsem já, nepoznal. Takže stejně nevím, jestli by to o sobě měl psát každý sám za sebe, podle pravidla, když se sami nepochválíte, nikdo jiný to za vás neudělá nebo by to měli psát jiní, kteří pohnuti k slzám nad vašimi chrabrými skutky nemohou jinak, než o vás pět legendy. Nebo to asi všechno necháme, jak to je, s tím, že si každý bude i nadále rozhodovat sám za sebe, teď mě napadá, že bych o sobě mohl napsat Velkou životopisnou knihu, což bude mít výhodu, že se nebudu muset dělit o místo s ostatními extroverty, jediná otázka otázka zůstává, jestli by to ještě někdo kromě mě a mého psychiatra četl… ale ono to asi skutečně v životě probíhá tak, jak nám to káže Velká Ezoterika, že každý má hlavně to, co si skutečně zaslouží a každý se i tak nějak dožije toho, čeho se dožít chce… tak proč si to navzájem zazlívat. Jo, jen tak mimochodem, nevíte, jestli je v Who is Who také můj výborný přítel a bývalý spolupracovník Kája Saudek, který se už několik let nachází v komatu, takže s velkou pravděpodobností na žádný pohovor, ani oběd s paní redaktorkou nešel?

 60. martin

  Podle diskuze zde jsem také naletěl.
  Jsem dirigent a tak mi přišlo docela logické, že jsem byl osloven. Nicméně jsem podleh a zakoupil. Má prosím někdo radu, jak se vyvázat z nákupu encyklopedie?
  Děkuji.

 61. Pane Martine, co nejdříve napište výpověď podle občaného zákoníku. To Vás zachrání. Ale pospěšte si !!!!
  Pozn.: …vy dirigent, já klavíristka :)

 62. Ahoj, je mi 24, jsem rok po VŠ, začala jsem podnikat v oboru poměrně netypickém pro ženy, natož pro ženy v mém věku. Takže když mě telefonicky oslovila p. asistentka z nakladatelství “ehm ehm” s uvedením mého životopisu do encyklopedie “blm blm” (rozuměla jsem stejně jako vy všichni ostatní :) tak mě to na jednu stranu zaskočilo, na druhou stranu docela potěšilo.. To jako popularita? To je rychlost… :)

  Ráda chodím na schůzky připravena, takže z kusých informací, které jsem během telefonického rozhovoru zachytila jsem si po prohledání internetu vytvořila obrázek co mě může čekat. Nechci předem soudit, takže dám panu redaktorovi šanci, třeba jsem to špatně postřehla a jde o článek pro People :)

  Mistr světa amoleta určitě nejsem, takže myslím, že na zápis v obdobných publikacích mám času dost. Přesto se domnívám, že pokud o mě chce někdo napsat článek, měl by když už hovoříme o penězích zaplatit spíš on mě. Já o to přece vůbec nestála, to pan redaktor potřebuje zaplácnout místo v rubrice. No ne?

  Mějte se přátelé a když už jsme u těch titulů, loučí se s Vámi Ing. Pavlínka :)

 63. Hůishů

  Díky za cenné rady na tomto blogu. Dnes jsem absoloval schůzku s agentem WHO IS WHO. Když jsem mu sdělil, že jsem se o jejich firmě informoval na webu a že nemám zájem, rychle se sbalil a vypadl. Pochopil, že si asi nic nekoupím. Jinak mně ukazoval tu knihu a je docela maličká…..

 64. Alena zo Slovenska

  Všetkým pisateľom ďakujem za upozornenie v duchu hesla – hlupák sa učí na svojich chybách, chytrejší na cudzích. Je mi ľúto, že ste mnohí naleteli, ale som Vám vďačná, že ste sa o svoj zážitok podelili na internete a pomohli ste tak ľuďom ako som ja. Tiež som sa dnes stretla s “redaktorom” a keďže som odmietla jeho pozvanie na kávu s tým, že musím ostať v práci – veľmi na mňa netlačil – žeby preto, že som mala na stole kopírku/určite by som si všetko skopirovala – ak by som niečo podpísala a informovala ho o čerstvom titule z práva? Dosť na tom, že mi dovolil prelistovať si knihu a naozaj som sa z nej nedozvedela o mnohých ľuďoch, prečo sú výnimoční. Dokonca mali niektorí mladí ľudia v knihe aj svoju e-mailovú adresu….asi aby sme sa mohli mailom opýtať, čo výnimočné urobili :-). Mám 35-rokov, snažím sa žiť tak, aby som sa nehanbila sama pred sebou, keď uvidím svoj život možno ešte raz. A keď som zistila, že “redaktor” ani netuší o niektorých mojich aktivitách, pochopila som, že som pre neho iba “osobnosťou”, ktorá by bola zrejme schopná zaplatiť za drahú knihu…Ešte raz vďaka za všetky príspevky, pomohli ste mi a dúfam, že pomôžu aj mnohým ďalším.

 65. Katarina

  Zdravim vsetkych,
  nahodou som dnes narazila na tuto diskusiu,
  DAKUJEM !
  Zajtra som mala ist na pracovny pohovor na redaktora… takto si usetrim cas, naklady na prepravu a este aj pocit zhnusenia !

 66. Díky moc! Také mi polechtali ego. Vše co tu píšete absolutně souhlasí. V telefonu nic konkrétního, svoluji se schůzkou. Přeci jen se již pár článků o mě napsalo a jsem v jednom kole, nic jsem negůgloval, nechal jsem se překvapit. Jak jsme se přes sepsání “nuceného” životopisu dostali k otázce kolik prý těch knih budu chtít, hned jsem zbystřil. Cože 15 tisíc a Vy se ptáte kolik jich chci? :) V tu chvíli mi došlo která bije, narazil ale redaktor na slabou stránku a to jsou rodiče. Tak jsem si listoval tou “zlatou edicí v kůži” kterou jsem čekal že mi nechá :) a pomyslel že by to mé mamce která žije mimo ČR udělalo radost. Podlehl jsem a podepsal s tím, že si to vygůgluji později a kdyžtak smlouvu vypovím. Díky moc! Jdu to vypovědět! Má maminka mi jistě odpustí, ale jak píší že si toto zařazení nemůže nikdo koupit a tak je to tedy vysoký prestige, zarazilo mě, když se zamotal na otázku kdo mě doporučil. On mi řekl, že to nemůže říci z důvodu, že bych automaticky doporučil i já jeho jako poděkování. Na otázku proč bych to dělal když už tam prý přeci ten dotyčný je už odpověď neměl :) Stále ale trval na dalších třech ovečkách, pokud možno s movitou peněženkou a potřebou trochu toho ega polechtání. Chtělo by to opravdu medializovat! Máte něko nějaké kontakty? Toto jednání opravdu nesnáším!

 67. Elis

  Vdaka za poucny clanok… Pred tyzdnom som bola aj ja oslovena panom z vydavatelstva xxx (v strese zvyknem prepocuvat uvod telefonatov) a suhlasila so stretnutim s redaktorom na dalsi den. Ale nakolko sa necitim byt az takou vyznamnou osobnostou (napriek argumentom, ze chcu zahrnut aj mladych), tak som mala len v plane ospravedlnit sa a dat tip na niekolko fundovanejsich kolegov, ktori by si v encyklopedii zasluzili byt skor (v naivnej predstave, ze naozaj ide o nejaku serioznu vec). Ako tu uz ktosi pisal, ze mal casove prietahy so stretnutim, tak aj u mna po dvojhodinovom vyckavani redaktora v praci zavolal, ze to nestihol a ci sa este mozme stretnut v ten den. To mi nevyhovovalo, tak sme sa dohodli na neurcito…. Nastastie, kedze som telefonat vlastne cakala, tak som si plne zapamatala nazov vydavatelstva a encyklopedie…hodila teda go googlu… a ajhla, hned ma tento blog uvedol do obrazu. Takze si usetrim jednu trapnu schodzku. Diky bloggerovi, a vsetkym vela zdaru :)

 68. Elis

  Prepacte, este trochu googlenia…a neda mi nevlozit (ctrl+c) dychberuci vyrok z webu pani, zaoberajucej sa podnikanim s nie celkom standardnym atributom. Iste to myslela uprimne, a teda je smutne alebo skor eticky otazne, ze nejake “vydavatelstvo” ma zisky z naivity az oblbovania ludi. Na druhej strane, kto nema peniaze, tak sa asi na kupu tejto encyklopedie neda (cize zverejnenie svojej osobnosti si dotycni mozu dovolit a ocenit)… ale investuju aj nie najbohatsi ludia s dobrym umyslom pre potomkov ap.- ako tu pisal nejaky pan, ktoreho to stalo jednu penziu… :(
  Takze spominany citat… hmmmm :/

  “Zapísaním do encyklopédie Who is Who v Slovenskej republike sa mi dostalo najvyššej morálnej pocty, prestížneho ocenenia a zadosťučinenia v mojom živote. Prijímam ho s pokorou a je pre mňa veľkou výzvou do ďalšej práce.”

 69. Wert

  Dobrý den,prosím o radu jakým způsobem vypovědět smlouvu s Who is..?
  Máte někdo zkušenosti s případnými průtahy??Děkuji předem za jakékoliv zprávy. 😉

 70. filip

  Wert: na objednávkovém listě mají napsáno že odstoupení je možné pouze písemně na jejich adresu ve švýcarsku. Do 30ti dnů má občan právo odstoupit od jakékoli smlouvy pakliže nedošlo k jejímu plnění, v tom případě se lhůta zkracuje na 14 dní. Čili pokud jste ještě neobdržel tu snůšku pozlacenejch papírů, což asi ještě ne, máte na to tedy 30 dní od podepsání. Osobně jsem raději zaslal mail na českou stranu vydavatelství, samotnému “redaktorovi” který ani neměl adresu firemní nýbrž na seznamu, a také v kopii advokátovi, aby věděli, že to myslím vážně. Pro jistotu jsem poslal doporučený dopis jak do vydavatelství v Praze, tak i do švýcarska, ikdyž si myslím, že pokud s Vámi sjedná smlouvu česká firma, mělo by se i té samé smlouva vypovědět a to že mají údajně někde v zahraničí “zázemí” by nemělo hrát žádnou roli. V objednávkovém listě je uvedena adresa a název firmy, která to s vámi sepsala, tedy té samé si myslím že by se měla i smlouva vypovědět. No a před pár dny mi dorazil dopis že respektují mé odstoupení a že je jim líto mého rozhodnutí, že doufají že se někdy ozvu, nebo že jim naservíruju další tři nový adepty do jejich “letadla”. Takže tím pokládám věc za úspěšně vyřízenou, stálo mě to pár korun za dopisy a čas za sepsání storn a mailů. Když jsem blbej, tak jsem blbej, ale alespoň dobrá zkušenost a dobrý konec :)

 71. -jiri-

  Na otázku v jakém oboru jsem se stal tak významným, také pan redaktor trapně nedokázal odpovědět. Knihu jsem si samozřejmě neobjednal. K čemu by mi byla? Číst si v ní nebudu. Na internetu jsou aktuálnější informace. O jiných i o mě.

 72. baas

  Dobrý den,
  úvodem díky autorovi za tento blog a osvětu.

  Dnes se má příbuzná stala obětí poměrně dobře postavené mkt. strategie zmiňované firmy. Výsledek ten, že podepsala objednávku na svojí fotografii a nějaká vydání knihy. Když jsem si objednávku přečetl, tak jsem kontaktoval obch. zástupce, se kterým tuto objednávku sepsala a chtěl toto stornovat.Následně jsme se skutečně potkali a po poměrně zajímavé debatě jsme skončili s tím, že jsem všechny kopie i originál objednávky roztrhal a odnesl si s sebou. Na souhlas s použitím osobních údajů příbuzné jsem zapoměl.
  Můj dotaz zní, zda se dá očekávat ze strany “nakladatele” nějaké další kroky, nebo můžu tento politování hodný omyl mé příbuzné za vyřešený.

  díky a hezký den
  Baas

 73. Honza

  Je to celý založeno na lidské blbosti a ješitnosti.
  Pošlete je včas do p……. i s knihou kam patří.

 74. Martin R.

  Dobrý den, dnes jsem byl osloven paní Martinou Kosinovou, údajně z jakéhosi Hübnerova nakladatelství, se stejnou nabídkou, jakou měl autor článku. Protože se často pohybuji na stavbě a obecně v terénu, odkázal jsem paní na pozdější čas, resp. ať mi pošle své tužby a přání po mailu, že se tím budu večer zabývat. Když jsem si přečetl, oč jde, napsal jsem mail s dotazem, co že je motivovalo k tomu, aby mě, neznámou osobu (pominu-li úzký okruh mých zákazníků a spolupracovníků, dost úzce vázaných na region, v kterém působím), prezentovali v jejich encyklopedii. Od té doby se nikdo neozval a je klid. :-)

 75. leni

  Tak se také přidám, díky za tuto diskuzi a mé podezřívavé povaze :-) Podepsala jsem pouze souhlas o ochraně osobních údajů – jen doufám, že tam nebyl ten kopírák!!! :-) a nechala si čas – okamžitě jsem kontaktovala známou právničku a ona mi zaslala tuto diskuzi… takže až pán zavolá, už vím, co odpovím. Díky

 76. Macros

  Budu stručný.. dostali jsme nabídku… s díky odmítáme… :-o)

  JF

 77. Ota

  Dnes mi také kontaktovali. Na můj přímý dotaz, kolik to bude stát, mi bylo sděleno, že nic, pouze že je zde poplatek za zveřejnění fotografie. Opět se mi potvrdila, jednou draze zaplacená zkušenost. Pokud mě kontaktuje někdo neznámý po internetu či telefonu, s nějakou “skvělou” nabídkou, tak NEVĚŘIT ! Dát do google a prověřit… Tedy díky za tento blog!

 78. Dobrý den, dnes mě navštívil pan Machač a nabízel mi zápis do Hubnerovi encyklopedie. Vezdálo se mi to, tak jsem to odmítl. Nevím, o co jde a na če, tilidé vydělávají. Mají tak Klause, Hudečka, Havla a další. Nechápu, proč by tam měl figurovat nýmand Homolka. O co jim jde? Ví to někdo?

 79. Pavel

  Děkuji autorovi tohoto blogu a ostatním diskutujícím, právě se ke mně objednal pan redaktor. Aspoň vím o co jde, i když už předem jsem si byl jist, že cokoliv, co je spojeno s jakoukoliv platbou odmítnu. Nakonec, jako jmenovec jednoho poměrně známého fotbalisty bych jim tam dělal stejně jen zmatky :-))

 80. Josef

  Dobrý den. Nechápu, jak může někdo vydělávat na lidské blbosti. A přesto může… Zajimalo by mne, kolik mají sepsaných životpisů z řad našich spolubratří cikánů. Figuruje v této knize vůbec nějaký cikán, tzv. róm? Ti se asi zblbnout nenechají, nebo o ně nemají dostatečný zájem. Odpoví mi někdo na mou otázku, kdo přišel s touto knihou do styku? Děkuji

 81. George

  Zdravím Vás! Vlastním tuto knihu a opravdu jsem tam žádného Róma nenašel, nebo alespoň se nikdo nehlásil k rómské národnosti. Nestihl jsem samozřejmě pročíst všechny životopisy, neboť prostudovat přes 10.000 životopisů zabere spoustu času. Všeobecně mne baví studovat v knihách a v této jsem našel spoustu poznatků, jak se kdo, kde vypracoval ve svém životě na určitou úroveň. Věřím, že kniha dokáže správně namotivovat mladé lidi na vlastní pracovní kariéru. Musím říci, že mne se kniha líbí, byť je v tzv. levnější verzi.

 82. Rosta

  Díky, právě jste mi ušetřili minimálně půl hodiny volného času, který bych ze zvědavosti věnoval schůzce…

 83. Zdenda666

  Ahoj, tak, tak. Telefonický kontakt jakési asistentky, potom tzv. redaktora, kterému jsem řekl, že po konzultaci s mr. Googlem nemám zájem. Po přemlouvání jsem svolil, neboť schůzka se konala v mé kanceláři. Přijel ustrojený pán, který na mne vychrlil, že pracoval ve vládě, v parlamentu a dlších institucích a tudíž, že se dost vyzná. Potom mi řekl, že pro pana Hubnera pracuje již řadu let a takové ty cinty. Na otázku ” proč zrovna já mám být v této publikaci ( držte se – jsem majitelem autovrakoviště :-)))) samozřejmě nedokázal odpovědět, jen stále mlel dokola, že mne vybrala po zralé úvaze “rada”. Na dotaz kolik mne bude publikace stát odpověděl ” že jelikož se jedná o Rolls – Royce mezi knihami, neměla by mne překvapit cena 19.000,-. Mám dojem, že co se částky týká, asi vedu. Jo a nakonec, po prověření v dostupných databázích jsem zjistil, že tento dlouholetý spolupracovník p. Hubnera s ním ve skutečnosti spolupracuje od vzniku své první živnosti: 26.8.2010. Jmenuje se Ing. Pavel Straka. Čau Zdeněk

 84. Kubulína

  Ahoj lidi, také mě dnes kontaktovala paní od Hubnerů: no rozleželo se mi to: a díky všem za příspěvky a sdílení zkušenosti. Jak psal jeden příspěvek výše: je to o narcismu, egu a následně hlouposti lidské a tahání peněz z kapes (i když v mém případě to nezašlo tak daleko, protože jsem ke schůzce nedala souhlas. To že tato praktika zavání, je fakt. Ale nezavání v případě, kdy člověk vědomě kývne a dobrovolně cáluje za úžasně vázanou encyklopedii Who is who .-)) (což není zastávání se Hubnerovců: ale jen konstatování, že lidská blbost a sobeckost jest nekonečná// klobouk dolů: tahat z lidí prachy přes ego a narcismus je skvělej bussines obzvláště v době evropské ekonomické krize .-) Každopádně na dotaz, kdo jim dal na mně tip, jsem odpověď nedostala. Paní odpověděla, že redakční rada si tohle nechává pro sebe a ten kdo vás doporučí si třeba nepřeje být jmenován a že i přes internetové databáze hledají … .-)) Každopádně je dobrý být k sobě upřímný a říci si: who am I? Každý z nás je dost velkou osobností, která si nezaslouží být v tak drahé a hloupé publikaci .-)

 85. George

  Ahoj Kubulíno. Nechápu proč publikaci odsuzuješ hned na hloupou. Jak jsem již výše napsal, já jsem v této publikaci našel spoustu skutečných informací, o kterých se člověk nikde jinde nedoví. Dnešní lidé čtou spíše hloupé časopisy, kde se probírá život různých celebrit a hledá se na ně různé skandály (často i smyšlené). Uvedená publikace Kdo je kdo, poskytuje skutečné informace o osobnostech (a nejenom velkých osobnostech). Řekni mi Kubulíno, kde tyto informace v dnešních bulvárech, médiích, internetu, seženeš?

 86. takyoslovena

  Taky u mně se pan Straka nechal objednat – na druhý den, jindy jsem neměla čas, sám však zavolal, že může o hodinu později, tak jsem ho odpískala. Že prý se asistentka znovu ozve a domluví time. Obávám se, že už volný time pro tuto firmu mít nebudu a to ani ze zvědavosti s jakou blbinou zase někdo přijde.

 87. astronomka

  Hmm, tak vidim, ze se prece nekdo nasel, kdo si tu pitomost koupil. S Tebou, Kubulino, souhlasim, protoze nevim, proc bych mela cist zivotopisy lidi, ktery neznam. Osobne bych treba cetla radsi treba knihu diplomovych praci nebo neco podobnyho, staci mi, kdyz budu znat autora a kdy se narodil nebo zenil a kolik ma deti vedet nepotrebuju. Ten redaktor(nebo jak ho nazvat) z Who is who se kdysi – uz je to nekolik let – vnutil primo na moje pracoviste a ptal na tolik i osobnich veci, za jsem byla prekvapena a schuzku jsem predcasne ukoncila. Georgeho je mi lito, protoze sice je pravda, ze lidi dnes ctou debilni bulvar, jenze prave hlavne ti lidi si nasi diskutovanou publikaci nekoupi, protoze cena za ni predstavuje mnohdy jejich hruby mesicni vydelek. Normalne do tehle a dalsich diskuzi nepisu, protoze s lidmi je vetsinou jalova debata, ale obcas si v nich ctu a vzdycky me nekdo rozstipe svym tezko uveritelnym nazorem 😀 (Omlouvam se vsem, ze pisu bez diakritiky, ale nemam momentalne svuj pocitac a nemam ceskou klavesnici)

 88. jerrik

  Taky jsem měl schůzku s „redaktorem“ od Hübners Who is Who. Nejprve jsem souhlasil se zveřejněním mé biografie bez jakékoli objednávky fotky, natož knihy za 15.261,-Kč. Ke knihám mám celkem vřelý vztah a tahle kniha je opravdu reprezentativní. Rozhodl jsem se tedy tohle „dobré dílo“ podpořit příspěvkem na zveřejnění mojí fotky za poplatek 2.574,-Kč. Přísahám, že 70% byla snaha podpořit knihu a jenom 30% ješitnost. Od prvního okamžiku jsem měl smíšené pocity. Byl jsem si vědom, že je to ze strany Hübners Who is Who vydírání na základě ješitnosti. Bylo mi jasné, že si knihu snad koupí jenom pár výjimečně ješitných (a vlastně i hloupých – omlouvám se všem postiženým předem) a že data s adresami e-mailem a telefonem budou nejspíše zneužita pro rozesílání spamu a nechtěných nabídek. Objednávku fotky jsem sice zběžně pročetl, ale bohužel podepsal na místě. Dlouho jsem neměl dobrý pocit a tak jsem dnes vygooglil tuto diskusi a hned sepsal Odstoupení od objednávky – smlouvy. Doporučeně jej posílám jak do Švýcar, tak do Prahy.
  V celé téhle diskusi jsme bohužel nenašel jediný odbornější výklad právní problematiky. Všichni zde jsme bohužel laici.
  Pokusím se napsat aspoň pár postřehů, které snad někomu pomohou.
  – Text zhruba následující: „Podle § 57 Občanského zákoníku odstupuji tímto od celého obsahu a od všech bodů objednávky zveřejnění mé fotografie a biografie mé osoby ….“
  – Připisuji poznámku: Protože byla objednávka sepsána a podepsána v českém jazyce na území České republiky, formuluji moje odstoupení od objednávky též v českém jazyce. Až za tuhle poznámku jsem to odstoupení napsal i německy, ale jen jako poznámku, aby bylo jasno, že jsme na území svobodného státu ČR.
  POZOR: Věc se může zkomplikovat. Hlavní důvod potvrzení mých nedobrých pocitů z této akce bylo objevení poznámky na objednávce psané drobným písmem pod čarou, že: „Stornovat OPAKOVANÉ předplatné je možné až po prvním uveřejnění fotografie, a to vždy nejpozději 3 měsíce před termínem následujícího vydání. ……. Opakované uveřejnění portrétní fotografie v příštích vydáních encyklopedie bude účtováno samostatně“.
  Takže jsme si, vážení, objednali OPAKOVANÉ vydání fotky a to nikoli za 2.500,- nýbrž za KAŽDOROČNÍ poplatek 2.500,- a to jsem ještě na tom papíře podepsali, že platí vždy nové obchodní podmínky, takže v budoucnu mohou účtovat více.
  Uvedené znění se mi zdá natolik neseriózní a hlavně zmatené, že doufám, že nebudou trvat na podmínce „Stornovat OPAKOVANÉ předplatné je možné AŽ PO prvním uveřejnění fotografie …“ Jednak by potvrdili svoji neserióznost a fakticky vyděračství, což by jim v době internetu neposloužilo a jednak by z toho mohli být soudy s nejasným výsledkem.

  A teď k §57 (1) Občanského zákoníku: „Byla-li spotřebitelská smlouva uzavřena mimo prostory obvyklé k podnikání dodavatele nebo nemá-li dodavatel žádné stálé místo k podnikání, může spotřebitel od smlouvy písemně odstoupit do 14 dnů od jejího uzavření; nedošlo-li dosud ke splnění dodávky zboží či služeb dodavatelem, může od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodů a bez jakékoliv sankce do 1 měsíce. To neplatí ohledně smluv, u nichž si spotřebitel výslovně sjednal návštěvu dodavatele za účelem objednávky.“
  Zamrazil mne dovětek: „To neplatí ohledně smluv, u nichž si spotřebitel výslovně sjednal návštěvu dodavatele za účelem objednávky.“ Nevím, zda soud uzná námitku, že „Sjednána byla schůzka s REDAKTOREM za účelem sepsání článku a nikoli s podomním obchodníkem. Objednávka byla vnucena až během jednání redaktorem, ze kterého se vyklubal podomní obchodník.“ Naštěstí mám vizitku toho „Redaktora“.

  Tož tak. Přeberte si to a případně napište své zkušenosti.

 89. jerrik

  Dobrá zpráva.
  Včera jsem sepsal Odstoupení od objednávky – smlouvy a doporučeně jej poslal jak do Švýcar, tak do Prahy. Zároveň jsem totéž odeslal e-mailem. JSOU SERIÓZNÍ – ani nečekali až dojde doporučený dopis a obratem mi e-mailem potvrdili storno následujícím textem:
  Vážený pane …..
  s politováním jsme vzali na vědomí, že jste nám udělenou objednávku stornoval/a.
  Dle Vašeho přání potvrzujeme tímto, že Vaše biografie nebude uveřejněna.
  Ačkoliv Vaše rozhodnutí respektujeme, je škoda, že stahujete zpět souhlas k přijetí Vaší osobní biografie do Who is …? (v České republice). Podle mezinárodní myšlenky Who is Who vidíme zveřejnění Vaší biografie jako uznání Vašeho dosavadního profesního působení. Rádi bychom si o tom s Vámi později ještě jednou pohovořili.
  Do té doby nás potěší každý kontakt, speciálně doporučení osobností, které dle Vašeho názoru by měly být na základě svých zásluh přijaty do Who is …? (v České republice).
  Andrea Kamenárová
  zákaznícky servis
  office@whoiswho-verlag.sk
  zakaznik@whoiswho-verlag.cz
  Who is Who v Slovenskej republike
  Who is …? (v České republice)

  Takže bych vyvodil závěr: Firma Hübners Who is Who nedělá nic výslovně protizákonného. Prostě provozuje živnost za účelem zisku tím, že nabízí lidem radost z uveřejnění v luxusní knize vázané v kůži se zlatou ořízkou, stejně jako jiná firma nabízí luxusní boty, šaty nebo auto pro lidi, kteří si na to potrpí, nebo si třeba potřebují posílit sebevědomí. je to do značné míry manipulace s ješitností, ale to platí i u těch aut, bot, šatů a tisíců jiných výrobků nebo různých „VIP“ akcí.
  Problémem je několik drobných háčků ve smlouvě – u mne například: „Takže jsme si, vážení, objednali OPAKOVANÉ vydání fotky a to nikoli za 2.500,- nýbrž za KAŽDOROČNÍ poplatek 2.500,-Kč“. Na to by asi měl ten „redaktor“ – podomní obchodník upozornit. Ale to bychom po něm asi chtěli příliš, to by se připravoval o provizi.

 90. Milo

  Moja skúsenosť s cteným vydavateľstvom nech je varovaním pre ostatných potencionálnych záujemcov……
  Pominiem okolnosti týkajúce sa oslovenia obete, okolnosti týkajúce sa vyslovene premrštenej ceny publikácie a strastí spojených so samotným jej vyzdvihnutím na vyclievacej pošte, kde bolo ešte treba uhradiť clo!!! Išlo totiž o zásielku hodnotovo prevyšujúcu colné oslobodenie k krajín mimo EU……..
  Pri objednávke som zaplatil aj poplatok za uverejnenie fotografie, ktorú podľa inštrukcií “redaktorky” so zaslal elektronicky. Samozrejme v prontovom vydaní sa fotografia neobjavila… Pre pracovné vyťaženie (som právnik) som sa nezaoberal prípadným vymáhaním zaplatenej sumy za foto a celú vec som sa znechutene pokúsil “vymazať z hlavy”…. To bol veľký omyl!! Po niekoľkých rokoch (!) sa vydavateľsktvo prostredníctvom advokátskej kacelárie Škamla zo Žiliny, rozhodlo vymáhať poplatok za “opakované” uverejenenie fografie s príslušným úrokom!!! To sa mi zdala byť už poriadne silná káva a odvtedy chodím po súdoch, pričom skončenie prípadu je zatriaľ v nedohľadne.

  Moja skúsenosť? Odteraz nemám záujem ani o publikácie, ktoré začínajú na písmeno W !!!!!!!!!!!!!

 91. VESNA

  Mám s touto společností také zkušenost a proto bych ráda uvedla svoje postřehy. Myšlenka je to zajímavá a možná i má opodstatnění u některých osobností, kdyby se výběr řídil dle pravidel ze Švýcarska.
  Ale jsme v ČR a jde jen o byznys.
  Výběr na doporučení je minimální, adresy se získávají z různých zdrojů bez znalosti osobností. Jak jinak charakterizovat oslovení majitelů pochybných podniků, mladých začínajících podnikatelů atd.
  Pokud budete osloveni, zeptejte se, čím jste si tuto čest zasloužili. Odpověď dostanete vyhýbavou. Redaktoři dostanou adresy a ani nevědí s kým se setkají natož aby věděli o nějakých zásluhách.
  Můžete vyzkoušet i to, že si zavoláte do redakce a doporučíte pod jiným jménem i sami sebe, vymyslíte si zásluhy a redaktora tam máte coby dup.
  Jde pouze a pouze o obchod. Kvalita obsahu je dost pochybná a bude hůř. Nezachrání to ani mediální hvězdy.
  Na druhou stranu, pokud jde o člověka, který vybudoval firmu od ničeho, nebo dosáhl vysokého postavení svou vlastní pílí, je hezkým dárkem encyklopedie pro jeho děti nebo vnoučata, učitele nebo rodiče.
  Kniha je krásná, ale za tu cenu?!

 92. Renata

  I když nejsem moc důvěřivá a telefonické nabídky ze zásady odmítám, chtěla jsem zviditelnit občanské sdružení, kterého jsem členem a se schůzkou souhlasila. Po přečtení všech příspěvků setkání ruším a jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila včas. Znovu se mi potvrdila pravda, že důležitá nabídka se po telefonu neuskutečňuje.

 93. TOM BOMBADIL

  To s tou advokátní kanceláří Škamla odpovídá skutečnosti (bodejť by ne). Na slovenském internetu je ke ztažení na stránkách http://crz.gov.sk/index.php (centrálny register smlúv) dohoda o urovnání mezi Centrem výzkumu živočíšnej výroby Nitra, sídlo : Hlohovecká 2, 951 41 Lužianky, IČO: 42122007, (štátna príspevková organizácia zriadená rozhodnutím MP SR)
  a Who is who Verlag für Personenenzyklopädien AG, za kterou jednala na základě zplnomocnění Advokátska kancelária Škamla, s.r.o., sídlo: Alpenstrasse 16 Postfach 4703, CH-6304 Zug, Švajčiarsko
  DČ: 1011-075-52, Bankové spojenie: UniCredit Bank Slovakia, a. s.
  Číslo účtu: 1428044009/1111, registrácia: Obchodný register kantónu Zug vo Švajčiarsku č. CH-170.3.004.856-5.
  Centrum si 6.11.2007 objednalo u spoločnosti Who is who tovar a
  služby v hodnote 5 165,- Sk. Who is who na základe objednávky Centra vystavila 26.11.2007 faktúru č. SK2007-3375 na sumu 5 165,- Sk. Centrum v lehote splatnosti predmetnú faktúru neuhradila. Dňa 16.2.2009 poverila spoločnosť Who is Who právnym zastúpením pri vymáhaní uvedenej pohľadávky spoločnosť Advokátska kancelária Škamla, s. r. o. so sídlom Makovického 15, 010 01 Žilina, ktorá listom z 25.6.2010 vyzvala Centrum k úhrade dlžnej sumy, úrokov z omeškania a trov právneho zastúpenia.

  Strany se nakonec dohodly na mimosoudním vyrovnání. Centrum muselo uhradit společnosti Who is Who sumu 291,77 EUR na účet číslo 1428044009/1111. A obdrželo za to enckylopedii!!!!! Tomu říkám výhra. Společnosti Who is Who se ovšem týkají i některé nálezy slovenských soudů, které jsou zařazeny do kategorie “neoprávněné obohacení”.
  Je docela důvodné podezření, že švýcarské sídlo firmy včetně IČO CH-170.3.004.856-5 je úplně falešné. Pokud mohu mluvit za sebe, tak ze Švýcarska jsem nikdy žádný dopis neobdržel. Tedy vlastně jeden přeci ano. Na místě, kde bývá známka, je razítko: PRIORITY. PP Swiss Post. CH-8010 Zürich, Mülligen. To je opravdu přesvědčivé, že? Z toho fakticky vyčtu hodně – chybí zde datum nebo číslo zásilky. Většinou koresponduji s Prahou, třebaže dopisy podepisuje údajně přímo Astrid Simml (jedná se o předtištěný vzor). Docela bych se divil, jestli tu paní v pražské redakci vůbec znají.

 94. TEDD

  Proč se všechna nakladatelství v celé Evropě jmenují “WHO IS WHO IN (etc.)….” a jenom to české se jmenuje “WHO IS… ? (v České republice)” ? ? ? ? To by to jako bylo moc dlouhé ? ? ? ? Nebo je to proto, že v Česku se to prostě musí jmenovat jinak, protože to se skutečným Who is Who nemá nic společného??? Anebo jsou v českém Who is…? úplně stejní darebáci jako v celé Evropě, jenom se chtějí trochu odlišit ????

 95. Nestranný

  Pan LOOKY napsal zajímavý článek, který jak vidíme, potěšil spoustu lidí. Zarazilo mě jen, že si dal tu práci a reagoval na pana JANa zvláštním článkem! Hmm… Asi se ho dotklo, že s ním někdo nesouhlasí (???). Pro mne byl jeho příspěvek naopak cenným doplněním všech ostatních, téměř na vlas stejných názorů.

  Na závěr námět na zamyšlenou: Zviditelňování se prostřednictvím blogu je také zviditelňování. A že je to zdarma? Prosím. Ale není to záruka menšího ega či narcismu, že? Zejména, když ani nesnese jiný názor 😉 Ke cti mu však slouží to, že příspěvek rovnou nesmazal.

 96. maria

  Bola som tiez oslovena – este asi pred 4 rokmi, bola som na schodzke a istovala o tom info. Moj zaver je:
  1. suhlasim s tym, ze je to draho zaplatene pohladkanie ega
  2. myslim si, ze je to svojim sposobom uzatvoreny kruh “vyvolenych”, ktori dobrovolne vstupia a potom kazdorocne platia za drahu knihu (kazdorocne !), platia za drahe promo doplnky (salky, odznaky atd.), ktore aj inym clenom umoznia ich sponzanie v dave ludi – za ucelom ich uprednostnenia
  3. ako mi bolo navrhnute “moze mi ti pomoct byt uspesnou” (samozrejme uz po nejakom tom uspechu) – v pripade, ze oslovim ako clenka niekoho z knihy – tak je viac menej iste, ze mi pomoze
  4. na jednej strane tvrdili, ze je dostupna kniha v knizniciach (to sa mi teda nepodarilo najst) a na 2.strane, nahliadnut do nej mozu len clenovia
  5. co ma najviac zarazilo – so suhlasom na uverejenenie CV v knihe clovek dava suhlas na 100 rokov !!! – to mi znie ako zapredanie sa…ked mam potom uprednostit kohokolvek ak ma oslovi…
  6. clenovia potom online maju zoznamy – ludi ktorych LIKE-uju a potom aj zoznamy clenov (napr. ktori odmietli pomoct, alebo uz neplatia za knihu kazdy rok) ktorych DISLIKE-uju = akysi cierny zoznam – a akonahle sa na takyto zoznam dostanente, tak si mozte byt isti, ze ziaden z ostatnych clenov vam uz nepomoze….
  ..takze necham na posudenie kazdeho, ci je toto kosher…pretoze ja som dospela k nazoru, ze kazdy ma slobodnu volu a vstupom do takehoto spolku by som ju bola stratila. A slobodnu volu mame danu Bohom..vzdat sa jej mozme len a len sami. Tak nech si kazdy vyberie to, co je pre neho dobre. Ja som si vybrala nevzdat sa tej svojej.
  Pre mna, tato skusenost dotyk zla – stretnutie s cirym zlom. Popiera to totiz to zakladne co mame – skromnost, bazen a najme slobodnu volu…a podnecuje egoizmus, protezovanie, narcizmus a stratu slobodnej vole na 100 rokov….t.j. dozivotne.

 97. Looky

  Nestranný: Důvod reakce zvláštním článkem je vysvětlen v té odpovědi, dlouhý komentář se spoustou otázek a myšlenek si zasloužil přehlednou odpověď a ta se v diskuzi těžko zařídí. Jinak diskuze (http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse) je od toho, aby se reagovalo na názory ostatních. A s člověkem, který s vámi souhlasí, těžko budete polemizovat. Takže pochopitelně reagujete na ty nesouhlasné názory. Správná reakce by podle vás byla jaká? Nereagovat vůbec na nikoho?

  Btw. Váš názor je asi stejně tak relevantní jako kdybych si já stěžoval, že do diskuze ten nesouhlasný názor vůbec někdo napsal.

 98. ticha

  Nic jiného než pěkně drahej podvod a v internetovém věku úplně zbytečná publikace – prostě zlatý lapač prachu vázaný v kůži :-DDD Dnes jsem tu také měla pana Ing. Straku, po chvíli mi došlo, že se nejedná o žádného redaktora, ale o prodejce rádoby luxusní publikace. Řekla jsem, že nic z nabízeného nezamýšlím kupovat, ani knihu, ani certifikát, ani si rezervovat jakési místo pro čb fotografii. Vzal si přesto pár údajů do životopisu a zanechal vizitku. Se žádnými papíry k podpisu se při první schůzce nevytasil, asi doufá, že jim podepíšu něco, co pošlou poštou. Doufám, že už o něm neuslyším.

 99. martin

  Tuhle jsem také absolvoval schůzku. Dle mého názoru je podnikatelský zámer vydavatele jednoduchý – obchod s lidskou ješitností – ale takových podnikatelských záměrů je více. Ten klučina co přišel (“redaktor”) prošel stejným školení, jako kdekterý prodavač hrnců apod. Trik je poměrně jednoduchý – nabídnout zdarma uveřejnění životopisu a pak už jen přesvědčit k nějaké koupi (koupě místa na obrázek, koupě vlastní knihy obyčejné, s lepší vazbou a ještě lepší vazbou. Vypadá to, že bezplatné uveřejnění životopisu nezpůsobí žádnou újmu, jde výborný trik jak se dostat do osobního kontaktu s potenciálním klientem. Kvalita publikace je podle mne mizivá, životopisy jsou stručné (životopis je hotový za cca 10 min. s možností dalších oprav a úprav, bez jakékoliv kritické oponentury), navíc nedochází k žádnému hodnocení, zda uveřejněných pár desítek tisíc životopisů je skutečně těch nejdůležitěších, takže jde spíše o podivnou směsku miniživotopisů klientů a navštívených osob, které se klienty nestaly. Rozčarováním byla žádost o doporučení dalších vhodných adeptů (klientů) nejlépe s telefoním číslem. Takto neuvěřitelně drzý (ale výborně formulovaný) sběr dat o dalších klientech jsem nemohl rozdýchat. Doporučil bych jedině nějakého ješitného kolegu, kterému už dlouho nemohu přijít na jméno. Člověka, kterého si vážím bych do toho seznamu nepřidal. Po prolistování knihy je to asi dobrý bussines, který i přes reakce inteligentnější části populace, bude kvést ještě dlouho. Po prolistování této knihy s pár tisícovkou životopisů odhaduji, že je tam tak třeba pět tisíc fotek (dva tisíce stran a dvě až tři fotky na stranu), pokud za jednu fotku chtějí 2,5 tisíce ( a to chtějí trochu více) je to asi 1,3 milionu korun téměř čistého zisku – prodejce-redaktor z toho může mít pár stovek atd. náklady na tisk nejsou asi velké, protože se jich moc neprodá, ale těch pár staticíc z prodeje je dobrým přilepšením. A to všechno zvládne podnikavec kdesi ze švýcar, šikovná call asistentka z prahy a pár týpků, co chodí po brigádách prodávat místo na fotku.

 100. Petr

  Dnes jsem byl také kontaktován asistentkou redaktora Who is Who s odkazem na to, že by rádi zvěřejnili můj životopis. Bohužel paní neuměla regovat na moje dotazy a tak mi jednoduše poslala email s odkazem na jejich web, abych si požadované informace dohledam sám. Velice profesionální přístup, to se musí uznat :-). Paní mi volala znovu asi po 15 minutách, kdy jsem jí řekl, že nemám zájem o spolupráci a tak poděkovala a položila telefon. Pár článků o mě již vyšlo, ale nejsem vědec ani doktor, jen se věnuji úplně obyčejnému oboru a tak mě zarazila nabídka na encyklopedii. Dobře nastavený business, ale nic pro mě.. Hodně zdaru, přeji redakci i všem v knize uvedeným..

 101. Tento rok som bola oslovena byt v Encyklopedii Who is Who.
  99 eur, uverejnenie fotografie a cena encyklopedie okolo 500eur.
  Udivilo ma, ale pan XY nevedel nic o mojej praci.
  Je to totalny biznis hra s ludskou jesitnostou. Podla pana XY, patrim do tejto encyklopedii, vdaka tomu, co som doteraz dokazala. Nuz, ale ked nezaplatis,
  uz tam nepatris. Som uprimne stastna, ze ma nepremoha moja jesitnost a pokojne si budem prezentovat nase Slovensko dalej aj bez ucasti byt v tejto zlatom oviatej encyklopedie.
  Katarina

 102. Kospaj

  Mám jednoduchou radu na zbrklé rozhodnutí,které pak člověk lituje.
  Vždy,když mi někdo volá s nabídkou,poprosím dotyčného o zaslání informací na email.
  Získám čas a tím i informace…..
  Ale taky se mi podařilo jednou říci po telefonu slovo “ano” a tím jsem hlasově potvrdil smlouvu,na což si dejte taky pozor.I tato smlóuva má platnost!!!

 103. Veronika

  Zdravím, právě jsem měla telefonát a jak jsem si přečetla první příspěvek v diskuzi, hned mi bylo jasné oč jde..ostatně evidentně i z telefonátu. Paní – či spíše slečna Havlíková neumí ani pořádně telefonovat a mé příjmení uvedla špatně, jsem již nějakou dobu vdaná a právě v očekávání, ZC státu, takže netuším,co úchvatného by o mně chtěla do super kroniky významných lidí uvádět, když je nás určitě 1tisíců..Každopádně přeju at se jim podnikání nedaří! 😀 viz její email a moje odpověď.
  Alice Havlíková

  11:21 (před 1 h)

  komu: mně

  Vážená paní Jančová ,

  rádi bychom Vás oslovili ohledně zařazení Vašeho osobního a profesního
  profilu do encyklopedie WHO IS WHO pro Českou republiku. Vklad profilu je
  bezplatný.

  Rádi bychom sjednali termín schůzky, ve kterém by Vás navštívil náš pan
  redaktor. Navrhuji Vám 4.3.2013 ve 12:30 hod. Prosím o potvrzení schôzky.

  Na základě telefonické domluvy Vám v příloze zasílám informace o našem
  nakladatelství. Další informace naleznete na http://www.whoiswho-verlag.cz .

  S pozdravem
  Alice Havlíková

  Hübnerovo nakladatelství

  Tel: 602589521

  komu: Alice
  Dobrý den paní Havlíková,

  zjistila jsem si informace k Vaší encyklopedii – viz odkaz níže a nemám zájem.
  Spíš by mě zajímalo, odkud berete tel. kontakty na lidi a dovolujete si je obtěžovat. Navíc máte evidentně neaktuální databázi, protože již mám nové příjmení a to stávající je za svobodna.
  Nicméně Vaše “podnikání” je podvod, a doufám, že Vám naletí co nejméně spoluobčanů.

  http://www.blook.cz/2008/08/16/encyklopedie-who-is-who/

 104. Tereza Smetanová

  Autorovi tohoto článku velmi děkuji!
  Dneska mi ti obchodníci s teplou vodou taky volali.
  Celkově je to pokus o obchodování s lidským egem a touhou, aby si ze mne někdo “sed na prdel”, ovšem lidi, v kterých není kouska pokory a střízlivého pohledu na sama sebe, si přesně tohle zaslouží. Být v téhle supervzácné a superdrahé encyklopedii supermamlasů, kterou si kupují převážně právě samotní supermamlasové, aby měli důkaz, že SKUTEČNĚ A DOOPRAVDY něco znamenají… Baví mě představa, že jim ve své nadutosti nedochází, že těch pár řádků pod jejich fotkou má jen jednoho opravdového čtenáře:)
  Takže nakonec je to vlastně dobře nastavený obchod – pořádně se do sebe koukni a rozhodni se, zda jsi nebo nejsi významná osobnost, která si zaslouží být (i třeba v 30ti letech) v encyklopedii… Pakliže dospěješ k názoru, že ANO, pak tedy do TÉHLE encyklopedie skutečně patříš.

 105. Jiří Okr

  Ztotožňuji se s předchozími poznatky. Na mou osobu uplatnili “Who is who” obvyklý telefonní scénař o tom, jak mě kdosi doporučil a jak je vše zadarmo, jen se sejít s panem “redaktorem”. Přesvědčoval jsem paní na telefonu, že nic není zadarmo a ať mi tedy řekne co a za kolik. A ta trvala na svém, že vše zdarma. To samozřejmě netušila, že mám informace z výše uvedeného blogu a diskuze. Tak jsem se s panem “redaktorem” sešel. A hned jsem ho asi několikrát ranil přirovnáním k prodejcům předražených kuchyňských … no však víte čeho, protože on přeci není prodejce, on je “redaktor”. Také dost ochladl, když jsem prohlásil, že i v případě zájmu o nabízený produkt, mu na místě schůzky nic neodsouhlasím ani nepodepíšu, naopak návrh smlouvy si vezmu domů a poradím se s právníkem a bude mi to trvat nejméně týden. Cenu jsem se dozvěděl až když jsem zformuloval svůj požadavek na zveřejnění pouze článku bez fotografie a bez odběru jakéhokoli výtisku knihy. Tak tato kombinace neexistuje, buď objednání knihy nebo zaplacení fotky. Konečně to bylo venku a pak už jsme se celkem rychle rozešli. Řekl jsem také panu redaktorovi, že mohl ušetřit svůj drahocenný čas, pokud by mi paní do telefonu netvrdila, že vše je zadarmo. Odpověděl mi, že paní na telefonu není pověřena říkat všechno. Usoudil jsem, že i pan “redaktor” možná není pověřen říkat všechno, neboť u cen se nezmínil o DPH, u “doživotního přístupu do databáze” také neuvedl cenu a u “doživotní fotografie v databázi” také nezmínil předpokládám “doživotní” pravidelné roční platby (a trochu si představuji nevypověditelnost případné smlouvy). Takže nedejte se, to vám přeje důchodce, nezapsaný v encyklopedii Who is who.

 106. Berková

  Dobrý večer, také jsem byla oslovena se slovy, jak jsem významná pro náš region. Provozuji klub pro děti. Na schůzku ani nepůjdu. Kniha je asi hezká, ale rozhodně bych si ji nekoupila. Pro moje účely naprosto k ničemu. Děkuji za názory.

 107. …ach jo, a já si myslela, že jsem fakt dobrá, že mne proto mne o oslovili… :-)

  Tak slavná budu někdy jindy.
  Děkuji za ušetřený čas – nikam nejdu!

  Štěpánka

 108. Honza

  Díky za tenhle článek, právě jsem telefonicky obdržel pozvání na schůzku. Potěší to, že se o vás někdo chce zmínit, po počáteční euforii následuje přemýšlení, zda je všechno OK. Díky tomuhle článku a obsáhlé diskusi pod ním vím o co se jedná. :( No šmejdi jsou všude.

 109. jirka

  Díky autorovi článku a (některým) diskutujícím za objasnění. Ušetřil jsem čas.

 110. Velké díky autorovi a všem diskutujícím. Také jsem byl kontaktován, nejprve telefonicky, dnes i mailem a vyzván ke schůzce. Od začátku mi to bylo podivné a soudný člověk to musí prohlédnout. Jen to doplňuje obrázek dnešní doby a pokřivení hodnot. Za “pár” peněz se stanete “elitou”, nebo si taky koupíte titul a tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Děkuji, nechci mezi takovou “elitu”. Musel bych se stydět ještě více, než se občas stydím…

 111. Markéta

  POZOR na WHO…
  Mě doporučila kamarádka. Udělala jsem rozhovor s tím, že mi bude text zaslán k autorizaci. Nejdříve však přišla faktura. Po urgencích dokonce text biografie. Byla hrůza to číst. Okamžitě jsem odstoupila od smlouvy. Odstoupení nerespektovali a přesto tu hrůzu otiskli. Nyni po mě vymáhají 31 tisíc za publikace s textem plným hrubek, chybných a zmatených údajů, které ani nedávají smysl, které ani nedodali.

 112. H.P.S.

  Lidi.

  Nenechte se napálit. Já se nechal nachytat, protože jsem furiant a vůl ! Chtěl jsem zanehat odkaz svým vnoučatům. Budou se řehtat a smíchy se počůrají, jakého maj dědu pitomce.

  Včera jsem byl u soudu Pro Prahu 1 a spor s uvedenou švycarskou firmou jsem prohrál.

  Vše co na Vás použijí lákači od uvedeného nakladatelství. je lež a podvod. Celá modrá řada p. Ralpha Hübnera nemá vypovídající hodnotu ani obyčejného telefonního seznamu ČR.

  Žádná skvělá 30-ti letá history, navazující na vydavatele z roku 1951, p. S. Szabo-Taylora. Pro jednotlivé země Evropy.

  Mám ve fyzickém držení vydání Who is who v Č.S.R. z roku 1938. Tato organizace zahájila činnost v roce 1920.

  Mám také ve fyzickém držení publikaci Who is Who, osobností české současnosti, vydanou agenturou “Kdo je kdo”. Je nejméně 10 x lacinější a je velmi kvalitní. Navíc je držitelem ochranné známky v ČR. Tím nemůže švycarský vydavatel ani použít původní název encykklopedie “Who is who” v ČR. Musí to obcházet.

  Pokud byste měl kdo interes se mnou o věci promluvit? Ozvěte se prosím. Mám telefon 377917235. Mohu Vám velmi mnoho povědět.

  Jsem uveden také v “modré řadě” uveden. Nikdo mne tam však nenaleznete. Protože jsem sice skutečně existující osoba. Jen nejsem úředně identifikovatelná. Mohou to vědět pouzejenom svědci z dávna (většinou již nežijí).

  Prostě, nenechte se od těch darebáků, hochštaplerů, podvodníků napálit !!!!!!!!!!!

  Já teď skončím patrně v exekuci. Jsem totiž chudej. A soud jsem prohrál, přestože jsem předložil fyzicky důkazy. Ale smlouva je bohužel smlouva.

  Povězte. Proč v modré řadě nejsou třeba bratři Pospíšilové (20-ti násobní mistři světa v kolové) a mnoho dalších, které jsem osobně znal.

  POVÍM. Protože si to nezaplatili a nekoupili.

  Přeji Vám hezký den. Všem.

 113. TEDD

  Že prý se chystá že 11. vydání WHO IS …? (v České republice), které bude asi začátkem srpna dokončeno a v témže měsíci bude zahájena jeho expedice. Víte o tom někdo něco?
  Dle mého názoru tímto neuváženým krokem společnost WHO IS (ať už si říká jakkoliv) porušila své vlastní obchodní podmínky, kde se v bodě č. 11 praví, že 11. vydání mělo vyjít v dubnu 2013. “Prodlení s vydáním kratší než 3 měsíce nepředstavuje porušení smlouvy.” Ať počítám jak počítám, do tří měsíců se to tzv. “prodlení” nedá vměstnat.

 114. Mem

  Mě by trklo do očí už to, že “encyklopédii” (takto to uvádějí na webu) připravují negramoti, kteří v e-mailu napíšou “V současné době připravujeme 8 vydání” (proč osm vydání najednou? nestačilo by jedno?) a na webu píšou “Více než 35. let nejúspěšnější vydavatelství” (“Více než třiceti pěti let”? Co to přesně znamená? ;))

 115. Vladimíra

  11. vydání mělo být v dubnu 2013. Já jsem mezi těmi blbci, co podlehli, podepsali a zaplatili, ale ještě jsem knihu nedostala. napsala jsem jim urgenci na email, tak nevím, jak dopadnu. Nemáte někdo zkušenost s urgencemi?

 116. Dnes byl u mě pan “redaktor”. Několikrát mi zopakoval jak je kniha skvělá a hlavně že není pro každého – “stejně jako Rolls Royce”. Při pohledu na jeho vizitku typu “samo domo” a oblečení jsem se musel usmát. Ani moc dobrej obchodník to nebyl, odešel z mé kanceláře už po 7 minutách – těšil jsem se že mě naučí nějaký nový prodejní techniky – škoda :-).
  Každopádně pokud je kniha W is W tím posledním co ještě nemáte – těch pár drobných obětujte…
  Výsledek? Zase jsem se musel zamyslet nad tím, že prodávat jde i psí hovínko! Jen ho trochu schovat do ručně dělaný, pozlacený krabičky s erbem…

 117. Též významný :)

  Taky drobnost

  http://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_who_is_who.html

  Již posílám SMS, že se s nimi nehodlám setkat.

 118. I kdyby to nakrásně měla být prestižní publikace (i když prestižní především cenou), nepůjdu do toho.
  Za zápis se platí, to znamená, že kdo na to má, ten si zápis koupí. Kdo na to nemá, ten tam nebude.
  Děkuji, nemám zájem být v takovéto společnosti.

 119. Jana Jasná

  Dobrý den. S encyklopedií Who is who nemám žádnou zkušenost. Nelíbí se mi však, jak velice lidsky nízce je vedena tato diskuse malých českých zamindrákovaných lidí. Každý člověk si přece má právo koupit, co chce. Kuřáci zcela zbytečně utrácejí peníze a přitom si u toho ještě ničí zdraví. Ženy, které již nikdy nebudou mladě vypadat, vydávají zcela zbytečně peníze za holiče. Muž, kterému by stačilo obyčejné auto, si zakoupí zbytečně drahé. A takto bychom mohli pokračovat stále. Na obchodech je většinou málo kdy co racionální. Ale takový už je život. Takže bych doporučila ubrat v touze pořád někomu něco doporučovat.

 120. Looky

  Pro Jana Jasná: Dobrý den, ač jsem autorem článku, do diskuze už dlouho nepřispívám a nechávám ji žít vlastním životem. Ale na váš příspěvek bych rád krátce zareagoval, protože mi obecně vadí zavádějící srovnání.
  Mezi vašimi příklady a encyklopedií Who is who je značný rozdíl. Nemám pocit, že by mi prodejci tabáku telefonovali, ať si koupím cigarety, nebo aby mi holič volal, ať si nechám udělat drahý účes. Ano, ani jedno není nutné k životu, ale člověk si to jde koupit sám a dobrovolně, protože chce. A ani v jednom případě vás v tom obchodě k tomu nákupu nikdo nepřemlouvá a ani vám nepodsouvá polopravdivé informace, proč si danou věc máte koupit. A jak je vidět i z diskuze, k encyklopedii Who is who se upíšou i lidé, kteří si ji koupit nechtějí a hned po schůzce toho litují. Prostě ne každý umí odbýt prodejce tváří tvář a to je jeden z pilířů tohoto byznys modelu (druhý je sázka na lidskou ješitnost).

 121. Jana Jasná

  Pane Looky, od rána do večera jste stále někým nebo něčím přemlouván. Pouze si to mi lidé už vůbec neuvědomujeme. Svoboda našeho rozhodování je pouze chimérická záležitost. Nevěřím tomu, že by redaktor používal nějaké donucovací prostředky. Kdyby tomu tak bylo, odehrávaly by se nějaké soudní žaloby. Kolik znáte redaktorů, kteří stáli před soudem? Copak každodenní promyšlená televizní reklama není rafinované přemlouvání? Copak skutečně potřebujete tuto voňavku, abyste byl více mužem. Copak volební kampaň není přemlouvání voličů. A mnozí poslušně jako ovce půjdou a hodí nějakou pol. stranu. Mám ráda fakta. Buď redaktor Who is who někomu ukradl peníze a patří za mříže, nebo ne. Pokud ale se svým klientem vede šikovně rozhovor, který skončí tím, že člověk zatouží knihu mít, pak se o žádný špatný čin nejedná. Každému radím především osobní zkušenost a potom vynášení názorů.

 122. Looky

  Asi nemá smysl vám cokoliv vysvětlovat, když nevidíte rozdíl mezi tím, nakolik vás ovlivňuje nějaké sdělení skrz televizní obrazovku (většinou vás televizní reklama ovlivní k nákupu konkrétní značky, ne k nákupu produktu jako takového) a tím, když se vám někdo snaží něco prodat tváří tvář (typicky prodej něčeho, co opravdu nechcete).
  Kdyby si každý o všem měl dělat osobní zkušenost, nestihl by v životě nic jiného. Proto chodíme do školy, proto kupujeme kuchařky s recepty, proto používáme internet a čteme recenze a zkušenosti ostatních. V této diskuzi jsou názory skutečných lidí, kteří osobní zkušenost s encyklopedií Who is who mají, a tedy jejich příspěvky jsou naprosto relevantní. Pokud její zběžné přečtení komukoliv ušetří pár desítek minut času setkání s redaktorem, splní svůj účel. Pokud i po jejím přečtení člověk bude encyklopedii chtít, ať si ji klidně koupí.
  PS: mohu se ze zvědavosti zeptat, když s encyklopedií nemáte žádnou zkušenost, jak jste se dostala na diskuzi o ní?

 123. Jana Jasná

  Danou encyklopedii jsem viděla u jednoho známého. Jedná se o luxusní knihu v koženém obalu, kde naleznete ohromné množství informací. Myslím, že kdyby lidé místo útrat za bulvární tisk, kupování brakové literatury a jiných laciných tiskovin, koupili tuto knihu, určitě by se informačně poučili. Chcete snad říci, že ti všichni, kteří ji zakoupili, a vydavatelství trvá již 35 let, jsou přihlouplí idioti. Když jsem knihou zalistovala, je zde řada významných lidí. Vážený pane, kdybych se v životě řídila pouze diskusemi na internetu, kde se většinou mluví, co slina zrovna na jazyk přinese, dopadla bych špatně.

 124. Looky

  Pro Jana Jasná: Tímto příspěvkem bych rád náš minidialog uzavřel. Když pominu, že jste mi neodpověděla na otázku, což vám na důvěryhodnosti a nezaujatosti nepřidává, tak na vaší agitaci na Who is who už zkrátka dál reagovat nechci.
  Když už chcete doporučovat někomu nákup encyklopedie, proč tedy nedoporučíte nějakou skutečnou, kam se lidé dostanou zásluhami, ne koupí knížky a která stojí zlomek ceny encyklopedie Who is who…?
  Jinak, nikdy jsem neřekl, že ti, kdo si jí koupí jsou přihlouplí idioti… ale jen to, že spadají do jedné ze tří kategoriií… 1) jsou ješitní a koupí si jí pro pocit důležitosti a předvádění se 2) neví, co s penězi a 3) jsou asertivní a neumí odmitnout prodejce tváří tvář. Ani jedna kategorie se neodvíjí od IQ. A lidí, kteří do některé z kategorií spadají je více než dost… i proto možná obchodní model Who is who funguje tak dlouho. Tečka.

 125. Setkal jsem se s redaktorem “kdo je who”, poslechl jaem si jeho povídaní, prohlédl knihu a certifikát který nabízejí (kniha v kůži 17000,- v plátně 10000,- certifikát 2000) nabízejí ale nenutí.Ptal jsem se redaktora jestli je placený od prodaných knih, řekl že není. Rekl bych že takovou práci mu může nejeden podomní prodejce jen závidět. K ničemu jsem nebyl nucen, nic ničím nebylo podmíněno. Trochu nechápu autora blogu co mu na tom tak vadí. Víc mi vadí podomní prodejci reklamy na seznam, kteří lžou jako když tiskne nebo pordejci elektřiny – kteří uvrtali do smlouvy mého sedumdesátiletého otce. Článek je zbytečně zaujatý, redaktor (tedy alespoň ten “můj”) byl velmi korektní. Jinak dávám za pravdu autorovi, že právě umístění v takovéto publikaci může mít neodolatelné kouzlo právě pro lidi, kteří mají touhu se zviditelnit a většinou nemají čím. Ale to je jedno. Každá věc má svého kupce. Pokud by nakladatelství připustílo, aby se kniha naplnila duševními loosery, přineslo by to krátkodobě finanční úspěch, ale 35 let by to patrně nevydrželo.
  Přeji všem veselou mysl.

  F.Pudil

 126. Kulturozpyt

  Skvělý článek, snad ještě lepší komentáře. Myslím, že to stojí za retweet. Každopádně na doslovném překladu němčiny do češtiny je vidět, jak nám v češtině vymizel kultivovaný projev. Navíc v Německu se víc bazíruje na titulech. Ideální k rozeznání skutečné národnosti je jejich výskyt. Možná právě proto se Who is Who rodí v německy mluvících zemích.

  Myslím, že daleko větší smysl by byla ročenka vydavatelství Economia, kde by byli uvedeni jen ti, kteří se octli na stránkách některého z periodik. Tím by vedle sebe byl Klaus (četnost 1000) i paní Vomáčková z Kozojed, která vyhrála jackpot. Myslím, že by to mělo být živé a online a print-on-demand. Co myslíte?

 127. Looky

  2Kulturozpyt: S těmi myšlenkami v tom druhém odstavci souhlasím. Když už nějaké who is who, tak na základě toho, že daná osoba je opravdu nějak zajímavá či veřejně známá. Dnes je mediální svět tak velký, že pokud někdo něco znamená, tak se o něm i někde napíše. Zkrátka, v encyklopedii člověk nemá být na základě doporučení a zaplacení za knihu. Ano, vím, že vám nabídnou, že si knihu kupovat nemusíte, a budete v ní jen zapsaní, ale čím jste si to zasloužili? Jen proto, že vás někdo doporučil obchodnímu zástupci. Who is who, o které mluvíme, prostě není encyklopedie, ale jen telefonní seznam… nekompletní a bez telefonních čísel.

 128. Dan Černý

  Ano, souhlasím s panem Pudilem, že u mě byl také redaktor, který mě do ničeho nenutil. Samotná motivace koupě jakéhokoliv zboží je věcí čistě soukromou. Výrobci a prodejci cigaret nesou přímou odpovědnost za zdraví občanů. To vás pane Looky nezlobí. Redaktor Who is Who je proti tabáku Kutná Hora úplná morální ikona.

 129. Ze zájmu (úchylka, koukat se kdo se s kým soudí a případně se na jednání zajít podívat) jsem navštívil pár případů, kdy je žalobcem Who. Bohužel lidé, když jim po dvou, třech i více letech přijde upomínka a pak i žaloba, často koukaj jak puci a nejsou schopni u soudu pořádně argumentovat – málokdo si vezme právníka (na takovou pitomost, proč) a ani sami nejsou schopni podat relevantní námitky a často prohrají. Problém totiž je koncentrace řízení – že musí veškeré námitky říct během prvního jednání a na další soud nebere zřetel. A Who na to spoléhá (dokonce většinou ani nepřijde k soudu!). A přitom obrana existuje – například v jednom případě soud uznal, že v bodě 4 uvedené “zaslání revizních archů ke korektuře během zhruba tří týdnů” se vztahuje k datu podepsání objednávky – a když firma nedoložila, že je poslala, tak má smůlu, prostě – je to důvod k odstoupení od smlouvy. Ale zíral jsem, když zaslaná faktura měla špatnou adresu, označení (a je jasné, že ji nebylo možné dát do účetnictví) a soud stejně rozhodl ve prospěch Who.
  A zdá se, že to není jen pár případů, minulý týden jsem zaregistroval jen v Praze u tří soudů celkem 7 případů, kdy Who žaluje!
  KDO MÁ ZKUŠENOSTI S WHO, MŮŽETE SE MI PROSÍM OZVAT NA marek.pokorny@agfmedia.cz? Chystám na toto téma článek. Případně mi třeba poslat rozsudek

 130. Dan Černý

  Pane Pokorný, kromě toho, že vám není vůbec rozumět co chcete říci, Vás musím obeznámit se skutečností.U mě byl též redaktor, choval se velmi korektně, zaznamenal životopis podle mých přestav a knihu mi nenásilně nabídl. Upozornil mě, že do měsíce mohu bezplatně od ní odstoupit. Nechápu, v čem a kde bych podle vás měl spatřovat nebezpečí. Prosím o srozumitelné vysvětlení.

 131. Petr Šmíd- redaktor Who is Who

  Vážení diskutující s úsměvem a pobavením sleduji vaše zlobné reakce na vydavatelství Who is Who. Nepíši proto, abych někoho přesvědčoval. To ostatně nejde, pokud je člověk, mnohdy mylně, silně přesvědčen o svém názoru. Pouze podotýkám, že řídit své životní rozhodnutí podle občanských internetových diskusí je projevem toho, že člověk nemá svůj názor, není osobnost a potřebuje podpůrné berličky. Takto jsem v životě nikdy nepostupoval, neboť znám svoji hodnotu a nepotřebuji zprostředkované informace. Jsem v obrovské výhodě, neboť mě neovlivňuje tisk, televize ani internet. Přál bych vám také tento lidský luxus. Věřím, že až budete k této úrovni připraveni, rázem takovéto diskusní blogy zmizí. Václav Klaus, Jen Svěrák, Karel Gott, Tomáš Halík, Kateřina Neumannová si určitě prostřednictvím nás nemusejí kupovat sebevědomí. Tolik srandy, jaký mi poskytl tento blog, jsem si již dávno neužil. S přátelským pozdravem všem pisatelům Petr Šmíd-redaktor Who is Who.

 132. Looky

  Pane Šmíde, je vidět, že to podprahové ovlivňování lidí máte už opravdu dost zažité. Podsouváte čtenářům, že pokud pročtením diskuze získají pocit, že encyklopedii Who is Who nepotřebují, je to projev toho, že nemají vlastní názor, nejsou osobnosti a potřebují podpůrné berličky. Ono kdyby prodejci Who is Who (ve vaší řeči redaktoři) sdělovali ty důležité informace (o co jde, k čemu to je a kolik to stojí) lidem rovnou při prvním telefonickém kontaktu, nebyla by tu ani tak bohatá diskuze. Protože to ale nedělají, lidé se logicky zajímají, kvůli čemu konkrétně mají obětovat svůj čas.

  K vašemu lidskému luxusu, k jehož úrovni my s jiným názorem nejsme ještě připraveni… Zajímalo by mě, jak třeba vybíráte před dovolenou destinaci a hotel. Nejdřív obletíte zeměkouli, všude si uděláte vlastní názor, vyzkoušíte hotely a pak se rozhodnete?

  Chápu, že diskuze jako tato, kde mohou lidé svobodně napsat svůj názor, jsou vám trnem v oku a kazí vám prodeje, ale smiřte se s tím. V článku ani v diskuzi není uvedeno nic, co by nebyla pravda a ani nic zásadního nechybí. Prostě nabízíte “encyklopedii”, která sice vypadá reprezentativně, ale jejíž cena je jaká je a ve které může být kdokoliv, kdo je ochoten vám dát životopis nebo si jí dokonce koupit, o prestiži takové společnosti ať si každý udělá názor svůj.

  Ale váš příspěvek je jinak pozitivní, takže jsem rád, že vám tato diskuze bude zdrojem úsměvu i dál…

 133. R.T.

  Doufám, pane Šmíd, že taková ”neovlivnitelná osobnost s lidským luxusem” jako jste vy, je také v encyklopedii zanešená. 😀 😀

 134. Petr Šmíd- redaktor Who is Who

  Pane Looky, tvrdíte, že lidé zde mohou svobodně napsat názor. To je sice milé, ale ještě slušnější by bylo, kdyby k tomu jako já někteří , a není jich málo,přidali také celé své jméno. To je taková zvyklost mezi upřímnými a statečnými lidmi. Já jdu v tomto ohledu příkladem. I vaše jméno Looky určitě není vaše opravdové.Nikdy bych vůbec netvrdil, že naše knihy jsou levné. Nejsou a ani nemohou být. Nikdo si ji nemusí koupit, stejně tak jako Ferrari, kaviár nebo briliantový náhrdelník. Myslím, že kdyby si lidé více četli v encyklopediích tohoto typu, určitě jim to rozšíří informační základnu více, než pravidelně kupovat deník Blesk, kde se třeba dozví, kdo s kým souloží nebo nepřetržitě sledovat zcela přiblblé nikdy nekončící seriály či dokonce soutěž Vyvolení. Chápu, že tyto debility budou mít vždy větší ohlas mezi masovým člověkem. My totiž nejsme zas tak kulturně vyspělým národem, jak si stále o sobě myslíme. Jinak mě ještě dlužíte odpověď proč výše zmínění pánové se nechali do encyklopedie zapsat. Nevyhýbejte se prosím odpovědím, jako někteří naši politici. Spíše bojujte za snížení cen elektřiny a dalších základních komodit pro život člověka. Drahé věci budou vždy drahé a bude si je moci dovolit pouze někdo. To bylo, je a bude. Jinak dovolenou trávím tak, že jezdím na stejné místo do Itálie, protože jsem ho zcela náhodou objevil a zalíbilo se mi tam. Jinak ať lidé píší dál, trnem v oku mi to není, neboť, budete se divit, to na mě nemá zásadní životní vliv. S trvalým přátelským pozdravem Petr Šmíd

 135. Petr Šmíd- redaktor Who is Who

  Vážený pane R.T. budete se divit, ale v této knize ještě nejsem. Mohu vás však ubezpečit, že v nejbližší době do dalšího vydání rád vstoupím. Zásadně si v životě dělám, co chci. Nesoudím sebe ani ostatní. S tímto nedospělým nešvarem se již nezdržuji a s chutí jsem ho přenechal svým některým spoluobčanům.

 136. Looky

  Mně jde především o názory přispěvatelů a jak se kdo jmenuje je mi upřímně jedno. Zrovna v této diskuzi anonymitu nikdo nezneužívá. Looky je samozřejmě přezdívka, jméno si může zjistit kdykoliv kdokoliv chce, ale proč by to kdo dělal…

  Že je Who is Who lepší čtení než Blesk ještě o kvalitě nic neříká. S touto argumentací můžu říct, že je lepší si koupit nějakou opravdu kvalitní literaturu (a že bych těch knih bylo za cenu jediného výtisku Who is Who pár desítek) a uvidíte, že vám to počtení vystačí na mnohem déle a navíc vás i opravdu myšlenkově obohatí.

  Na ta uvedená jména jsem nereagoval z toho důvodu, že jsem nepochopil, jestli ti lidé jsou v encyklopedii zapsání, nebo si encyklopedii přímo koupili. Pokud to první, tak veřejně známé osoby tam můžete legálně zapsat i bez jejich souhlasu. Té druhé variantě moc nevěřím, leda tak, že encyklopedii dostali zdarma. Opravdu si neumím představit, jak si bývalý prezident Klaus knihu kupuje, i když zrovna on je docela ješitný člověk, takže asi i to je možné:) Budu rád, když napíšete, jak jste to přesně myslel.

  Ale jak jsem psal, veřejně známé osobnosti do encyklopedií patří, proti tomu nic nemám, ale nepatří tam většina lidí, které oslovujete na základě tzv. doporučení a rešerší, kdy na dotaz nejste schopni říct, kým konkrétně byl člověk doporučen nebo na základě jaké rešerše jste na něj přišli.

  S místem na dovolenou to máte fajn, ale holt nám ostatním, kteří toho chceme v životě vidět a vyzkoušet víc než stále stejné věci dokola, nezbývá než opírat svá rozhodnutí i o zkušenosti a názory druhých.

 137. Petr Šmíd- redaktor Who is Who

  Pane Looky, píši již poslední příspěvek, abych na vašem blogu na sebe nestrhával přílišnou pozornost. Asi jsem málo chápavý, ale ještě jednou se zeptám, co divného na tom, že odjakživa existují věci levné i drahé. Její cena je úměrná, pro vás třeba drahá. Cena Ferrari je také úměrná. Ano, za cenu encyklopedie se dá koupit více knih. Za cenu Ferrari se dá rovněž koupit více aut. Dost dobře nechápu( zřejmě se jedná o můj myšlenkový kix), proč máte stále na mušce jeden druh drahého zboží. Co jiné ceny : kaviár, brilianty, elektrický proud, léky, různé módní butiky atd. Ještě bych vás chápal, kdybyste zápasil se všemi předraženými výrobky. Ale vybrat si jeden z mnoha jako téma blogu ukazuje spíše na nějakou vaší osobní motivaci. Pokud byste chtěl knihu vlastnit bez vašeho životopisu, obraťte se na mě. Pro vás bych se jí Vám pokusil sehnat. S trvalým přátelským pozdravem Petr Šmíd

 138. Looky

  Už jsem to tu psal několikrát. Prodejci aut, kaviáru, elektrického proudu atd. se mi aktivně nesnaží prodat svůj produkt, tím spíš tak, že mě s minimem informací zvou na tajemnou schůzku. Když něco drahého chci, tak si to koupím, když mi to za to stojí. A to je ten druhý problém s vaší encyklopedií, kromě toho, že dobře vypadá navenek, v ní po obsahové stránce nevidím příliš velkou hodnotu. Prostě databáze krátkých autobiografií, katalog lidí. Představa, že v dnešní době internetu budu informace o někom hledat na papíře, když tu jsou otevřené on-line encyklopedie jako třeba wikipedia, mě vůbec neláká. A číst si encyklopedii jako knížku, úsměvné. Moji potomci si mě snad budou vážit a vzpomínat z naprosto jiných důvodů, než že je podaruji encyklopedií. Prostě napsal jsem svůj názor, že vaše encyklopedie má pro mě hodnotu nula a proto bych si ji nikdy nekoupil. Z diskuze je vidět, že nejsem sám, kdo to tak vidí. A také není málo lidí, kterým se podpis kupní smlouvy rozleží za pár dní v hlavě . Čili máte produkt, který si jistý typ lidí koupí. Většina ty peníze utratí smyslupněji. Jinak encyklopedii Who is who jsem věnoval na blogu 2 (slovy dva) příspěvky, rozhodně to tedy není téma blogu. Jsem s pozdravem… L

 139. Petr Šmíd

  Vážený pane Baletka, velmi bych vás prosil, kdybyste se o mě vyjadřoval slušně nebo vůbec. Já nikoho neohlupuji, navíc jsem jako jediný redaktor vystoupil z anonymity. Stíhat někoho za to, že s někým redaktor dobrovolně uzavře smlouvu, logicky nejde. Dovolávat se 30. let, ve kterých jste jistě asi žil, považuji za intelektuální vaše klopýtnutí. V životě jste mi neviděl, nepromluvil se mnou ani slovo, ale už mě napadáte. Já třeba zase ke svému životu nepotřebuji okresní archivy, ale neútočím na vás. Doporučuji vám méně agresivity a více úsměvu.

 140. Alena Vránová

  Vážení přátelé

  tzv. redaktor Petr ŠMÍD, VŮBEC NEEXISTUJE

  http://praha.5plus2.cz/43678/jsem-nekdo-budu-v-encyklopedii-firma-tezi-z-jesitnosti-lidi

 141. Petr Šmíd

  Vážený pane Baletko a paní Vránová, existuji a pan Marek Pokorný se mnou mluvil asi tak před měsícem telefonicky. Zkuste mu zavolat. Pane Baletko, nazval jste mi nacistickým pohrobkem. Nevadí mi to, svoji hodnotu znám, a proto se nemusím snižovat k výrokům, které používáte vy. Zkusím si zjistit, zda označení nacistický pohrobek už nenaplňuje skutkovou podstavu vašeho policejního stíhání. Pokud ano, budu vás žalovat.

 142. Ano, pan Šmíd do mě dnes, když jsem jel domů, po telefonu urputně hučel (nenechal se ani odbýt upozorněním že jedu a řídím a musím dávat pozor na cestu!), že existuje a že prý to mám všem nevěřícím Tomášům zde napsat. A že jestli budu ochoten, pokud budu předvolán k soudu, dosvědčit že existuje a to, že se v diskusi se mnou vyjadřoval slušně. Ano, dosvědčuji. Je také velice slušné, pokud do někoho hučíte telefonem jak piliňáky deset minut, nenecháte si nic vysvětlit, ani to, že deset hodin večer není fakt vhodná doba na vyřizování hovorů, zvláště když je daný člověk na kulturní akci a pak si stěžujete, když vám po deseti minutách hučení a několikerém upozornění telefon zavěsí, ho pak ještě seřvete za jeho způsoby, že si dovolil ukončit hovor. Je štěstí, že takový Medoušek prodává drahé encyklopedie a neučí děti například češtinu a dějepis.
  A jen technická: pokud někdo bude chtít mé svědectví u soudu, zajisté rád přijedu, samozřejmě ale naúčtuji soudu cestovné a náhradu ušlého výdělku a soud toto naúčtuje tomu, kdo ten spor prohraje. (Omlouvám se Lookymu za zaneřáďování jeho blogu, ale třeba se aspoň trošku při tom baví :) )

 143. R.T.

  Ať se nikdo na mě nezlobí, ale při čtení těchto komentářů se neskutečně bavím. 😀 Palec nahoru! 😀

 144. Petr Šmíd

  Vážený pane Pokorný, děkuji vám, že jste doznal moji skutečnou existenci. Máte pravdu, že jsem v telefonickém hovoru s vámi byl nepřetržitě naléhavý. Za to se veřejně omlouvám.

 145. Petr Šmíd

  Pane Baletko, v pátek 8.11. 2013 v 19:49 hod. jsem vaše urážlivé vyjadřování oznámil na Krajském ředitelství policie Plzeňského kraje, Územní odbor Klatovy,Obvodní oddělení Sušice, Na Burince 273, 342 01 Sušice. Vaše chování podle sloužícího policisty prap. Aleše Hucla zřejmě naplňuje trestný čin nebo přestupek PROTI OBČANSKÉMU SOUŽITÍ. Policie České republiky v zájmu vyšetření celého případu může požadovat potřebné vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení trestného činu. Před Policií ČR jsem doznal, že nejsem členem žádného nacistického hnutí ani jeho sympatizant. Na dokreslení situace dodávám, že jsem členem MO ČSSD v Sušici a zároveň jsem, členem Krajské KKK ČSSD pro Plzeňský kraj. Vaše zlé a nenávistné věty mě pohoršily a pokud se prokáže, že vaše pomluvy mně zhoršily důvěru u oslovených lidí při práci redaktora, jsem rozhodnut Vás žalovat o 1000000 Kč. Policie České republiky mi do jednoho měsíce sdělí výsledky šetření. Současně je zvážení, zda-li je únosné, aby takovýto nenávistný diskusní blook existoval dál. Ten, kdo ho provozuje, napomáhá trestné činnosti nebo přestupku. Bylo by slušné, kdyby tvůrce těchto stránek se přestal ukrývat pod zřejmě falešným jménem. Tel. číslo na Policii ČR v Sušici je : 974334702. Mé korektní chování při styku s lidmi si navíc můžete ověřit u městského strážníka pana Jiřího Vytisky ze Sušice, který byl také naší redakcí za své sportovní úspěchy osloven. Tel.číslo na městkou policii v Sušici je : 376523250.

 146. Petr Šmíd

  Pane Baletko, zda přispěje k odhalení rozsáhlé trestné činnosti, musíme nechat na orgánech činných v trestném řízení. Doufám, že při vyšetřování této,,trestné činnosti” budou spolupracovat policie všech 13 evropských zemí, kde kniha vychází. Švýcarská policie již své schopnosti několikrát prokázala. Já na vás podal trestné oznámení, ale za to, že mě neprávem sprostě urážíte a častujete výrazem nacistický pohrobek. Podle policie internetové stránky, které umožňují rasovou, politickou a náboženskou nesnášenlivost jsou trestné. Jinak, když jsem v pátek úspěšně prodal naší encyklopedii jednomu pánovi ze Železné Rudy, sdělil mi(cituji ho) : ,,Stránky tohoto typu vůbec nečtu, nezajímají mě uslintané žblebty, protože mám svoji bezprostřední zkušenost s vámi”. Navíc diví se mi, proč vůbec na vaše řádky reaguji. Policií jsem byl upozorněn na to, že prý vůbec Vy nemusíte existovat. Prosím, přihlašte se také jako já na nejbližším policejním oddělení vašeho bydliště a prostřednictvím Policie ČR potvrďte svoji pravou totožnost. Já jsem to udělal. Jdu Vám příkladem.

 147. Petr Šmíd

  Pane Baletko, píši též na toto diskusní fórum své poslední řádky. Já člen Svazu bojovníků za svobodu nejsem. Já lidem naopak svobodu přeji prakticky, a proto nesleduji, kdo a kde se čím živí. Pakliže někdo někde něco někomu ukradne, patří za mříže. Toto není můj případ. Jsem skutečně členem ČSSD a redaktorem Hübners Who is Who. Na rozdíl od jiných politiků napříč celým politickým spektrem jsem nikdy nikomu nekradl ani korunu. Ideové kořeny nakladatelství nebudu řešit. Kdybych takto fundamentálně vše ve společnosti řešil, nemohl bych jako občan v podstatě dělat vůbec nic, jelikož určitá špetka nemravnosti se dá najít v naprosto každé profesi. Kdybychom si nalili čistého vína, musíme konstatovat, že i naši zasloužilí váleční hrdinové při svém boji často zejména ze svých leteckých bombardérů smrtelně zasáhli i naprosto nevinné lidi, kteří se třeba vůbec na vzniku války ničím nepodíleli. Pane Baletko, svět je mnohem ve svých jednotlivostech složitější, než si mi lidé představujeme. Jinak pokud mě voliči odmítnout, nebude mě to mrzet, jelikož lidem opravdu dopřávám svobodu, aniž bych byl členem Svazu bojovníků za svobodu. Občan má právo mě svobodně nechtít. A tak je to správně. Jinak budu rád sledovat, jak policie v 13 evropských státech naloží se zmíněným nakladatelstvím.

 148. Looky

  Pane Šmide, už jsem vám jednou psal, že tento blog rozhodně není anonymní stránka. Že si veřejně dostupného vlastníka domény neumíte zjistit a dokonce si ani neumíte přečíst titulek stránky, kde rovněž je mé jméno, to je váš problém. Co se týče toho, že “internetové stránky, které umožňují rasovou, politickou a náboženskou nesnášenlivost jsou trestné”, to by pak byl trestný každý web s diskuzí. Navíc tady zcela jistě nejde ani o jedno, řešíte jedno oslovení, které je ve stejné rovině jako někoho nazvat volem nebo blbcem. Nebo snad tohle oslovení podle vás přispělo k větší nesnášenlivosti vůči nacistům? Moje politické přesvědčení je skutečná svoboda občanů (na míle vzdálená svobodě v socialistickém pojetí) a v tomto duchu nechávám plynout i tuto diskuzi, rozhodně jí odmítám cenzurovat mimo případů popsaných v patičce tohoto webu. Zmíněné oslovení z mého pohledu žádný zákon neporušuje a maximálně jde o úrážku v osobní rovině mezi vámi dvěma. Pokud nějaký soud nařídí, že ho mám z webu odstranit, udělám to, s tím nemám nejmenší problém. Ale sám si na soudce hrát nehodlám, a nebudu posuzovat nakolik tohle oslovení je urážlivé nebo pravdivé. Dále jsem kdykoliv připraven mazat příspěvky na žádost jejich autorů.

  Budu každopádně rád, když oba dostojíte svým proklamacím a tahle diskuze se místo osobních záležitostí bude opět věnovat původnímu tématu.

 149. Petr Šmíd

  Pane Looky, já i přesto že jsem členem ČSSD,mám k cenzuře asi tak daleko jako k eskymákům. Nikdy bych vás nežádal o to, i kdyby vás o to požádala samotná Policie ČR, abyste třeba smazal osobní urážky pana Baletky. Ať čtenáři sami vidí jakou pokleslou, nenávistnou a jedovatou slinu vlastní člen Svazu bojovníků za svobodu. Jsem pro tvrdou, ale slušnou výměnu názorů. Ale označovat někoho , jak říkáte, blbcem, volem, nebo v podání pana Baletky nacistickým pohrobkem, již se svobodou slova nemá nic společného. Já vždy, a to jste se mohl všimnout, diskutuji na přímo. Ale nenapadlo by mě Vás urážet. Proč bych to dělal? Co bych tím získal. Já jsem tuto diskusi nepřevedl do osobní roviny. To udělal pan Pokorný a Baletka.

 150. Petr Šmíd

  Nechápu proč pořád nevěříte. Posílám odkaz na naše stránky. Jinak, protože vyznávám opravdu svobodu, se chovám, jak chci, pracuji ,kde chci, piji i jím, co chci a především se stýkám s kým chci. Já totiž svobodu skutečně žiji. Odkaz na stránky MO ČSSD Sušice, kde mám řadu článků : http://www.cssd-susice.eu

  Jinak pane Baletko, proč, když vydavatelství funguje 35 let, nikdo v četně vás na zmíněnou redakci na nejbližší policejní stanici nepodal trestní oznámení. Nebo také chcete být spolupachatelem?

 151. Petr Šmíd

  Pane Baletko, do ČSSD jsem na rozdíl od mnohých, kteří z toho mají finanční výhody, vstoupil dobrovolně. Zásadně se rozhoduji nezávisle na tom, co si kdo bude o mě myslet. Pro ČSSD v Sušici jsem tvůrčí posilou. Pokud však navrhnete místní organizaci, aby mě za účast v redakci Who is Who vyloučila. V klidu to přijmu. Byl jsem před ČSSD a budu i po ní. Ničemu se nebráním, protože vím, že vše na tomto světě je pomíjivé. Doporučuji vám, abyste konečně uvěřil, že jsem to já, se zeptat zda jsem minulou sobotu byl na rozšířeném KVV Plzeňského kraje. Přítomni byli : místopředseda a hejtman Milan Chovanec, Bohuslav Sobotka, Milada Emmerová, poslanec Václav Votava, senátor Jiří Bis. Točila to televize. Pokud se podíváte do archivu ČT24 na zprávy v 13:00 jsem tam v modré košili, jak podávám ruku panu Sobotkovi při jeho příchodu. Opravdu existuji! Nemám s tímto světem problém!

 152. Petr Šmíd

  Pane Baletko, už jsem vám napsal. Upozorňuji Vás, že i jako člen strany si budu psát a říkat , co chci. Nejsem nekritický straník. Já pro stranu na rozdíl od jiných pracuji zadarmo. Naši někteří představitelé(toho času v žaláři) pověsti straně neprospívají, i když by ji měli být vděčni za svoji kariéru. Opakuji znovu.Nebál jsem se komunistů, o to méně se bojím dnes. Sociálně.demokratické hodnoty neničím já jako řadový redaktor Hübners Who is Who, ale někteří naši čelní straničtí představitelé.

 153. Petr Šmíd

  Pane Looky, rozhodl jsem se, že dám definitivně na doporučení svých klientů knihy a tímto přestávám psát na váš blog. Nakonec pan Baletka píše, že se zalyká smíchy. Úroveň těchto stránek je bohužel významně nižší než řady encyklopedií Hübners Who is Who. Pán Bůh s těmi , co jsou zde ochotni diskutovat! Já už to nikdy nebudu!!!

 154. R.T.

  😀 😀

 155. Omlouvám se, taky se zalykám.
  S dovolením – tedy přesnějí pokud autor tohoto blogu dovolí (i když nevím, zda vůbec existuje, neb mi to nedoložil členstvím v žádné politické i nepolitické organizaci, svědky ani barvu košile nevyjímaje) – budu tuto stránku sdílet a šířit její věhlas. A hlavně jejích diskutérů.
  HOWGH

 156. Jana Jasná

  Pane Pokorný a Baletko, je vidět, že jste nikdy nedělali v reklamě a nechápete, že jste panu Šmídovi, o jehož existenci jsem na rozdíl od vás nikdy nepochybovala, protože jsem od počátku pochopila jeho mimořádnou profesionalitu, nemohli udělat lepší službu. Pokud je chytrý, o čemž nepochybuji, si vaše slovní výpady vytiskne a vždy je použije u schůzek s lidmi při nabízení knihy, aby tak dosvědčil svoji úroveň chování(i kdyby byla z jeho strany jen předstíraná) oproti těm, kteří knihu zavrhují. Pánové narazili jste v osobě pana Šmída na nadprůměrně inteligentního a přizpůsobivého člověka, který umí v sobě i pod tlakem potlačit osobní výpady. V mých očích jste s ním tento boj prohráli.

 157. R.T.

  Přijde mi, že za paní Janou Jasnou, se skrývá sám pan Šmíd, který se rozhodl tuto diskuzi opustit, ale nedalo mu to spát a musel se tady skrz falešné jméno pochválit a dát najevo, že ho lidé obdivují za svůj intelekt a chování. 😀

 158. Looky

  R.T., máte dobrý úsudek… :) Pane Baletko, nebojte, vidím a bavím se tím…:)

 159. Petr Šmíd

  Dobrý den pánové detektivové, ještě jednou budu reagovat na blog, který podle zatím mých 70% klientů nestojí za řeč. Když jsem v pátek bez velkého přesvědčování jednomu majiteli Ski areálu nabídl a prodal knihu, řekl jsem mu, že na internetu může nalézt diskusi podobné té vaší. I přesto, že s ním v jeho použitých slovech nesouhlasím pro dokreslení ho cituji : ,, Rozhoduji se zásadně podle sebe a nechápu proč mi to říkáte, že někde diskutují nějací debilové. Na kretenismus z internetu nemám čas. Já jsem si v životě vždycky koupil, co jsem chtěl”. Slovo debil jsem si dovolil napsat na tento blog, protože jsem byl panem Lookym poučen, že je to normální a běžné takto na blocích diskutovat. Možná by stálo za to, ale dělat to nebudu, protože nemám také zbytečný čas, založit stránky, kde by pro změnu psali lidé, kteří kupují danou knihu. Jinak paní Jana Jasná je moje kamarádka a do diskuse přispěla z mého počítače. Jinak pane R.T. buďte alespoň jako pan Baletka a podepisujte jako slušný člověk celým jménem. A vy pane Looky, pokud nejste schopen udržet serioznost v tom smyslu, že veřejně stvrzuje odkud se kdo k počítači připojuje, tak potom máte manýry špionů, před kterými mě pan Baletka chce ve Who is Who ochránit.

 160. Petr Šmíd

  Pane Baletka, má trpělivost je na rozdíl od vás nekonečná. Nechápu, čím jsem urazil Eskymáky, v jaké větě jsem se zastal nacistických zločinů. Pouze jsem řekl, a to mi musí dát každý soudný člověk za pravdu, že při bombardování ve válce umírají i nevinní. Proti Svazu bojovníků za svobodu nic nemám. Váš příspěvek obsahově vůbec nereaguje na můj poslední. Pokud napíšete, že jste byl již rád, že jsem se odmlčel, máte sklony diktátorské, což se vůbec neslučuje s členem Svazu bojovníků za svobodu. Možná, že budu diskutovat tak dlouho, až tyto stránky zruší. Vás prostě štve, že jsem takový, jaký jsem. Na nic si nehraji, píši si, co chci a klidně se i přiznám k tomu, co jsem skutečně udělal. Své členství v soc.dem. neberu nijak fanaticky. Pouze jsem straně nabídl své služby, které alespoň na místní úrovně velmi využívá. S trvalým přátelským pozdravem Mgr.Bc.Petr Šmíd(43 let, 111 kg)

 161. Petr Šmíd

  Hezký večer ze Sušice. Pane Baletko, mě to fakt baví,vy jste stále na počítači a začínám vás mít rád. Navíc do mě vidíte. To zde v Sušici kdysi uměl také páter Ferda, který také do lidí prý viděl. Pana Pokorného, pana tajného R.T. mám také rád. Vždyť přece pokud nejde o život, jde o h…. !

 162. Looky

  Pane Šmíde, na vás je z nějakého důvodu těžké nereagovat… jak je z časové souslednosti příspěvků vidět, pánové na to přišli i beze mě. A když si přečtete můj příspěvek, já jejich domněnky ani výslovně nepotvrdil, to až vy svým příspěvkem.

  V kontextu tohoto vašeho vysvětlení působí příspěvek vaší kamarádky o to víc směšně, zvláště tyto části: “…nechápete, že jste panu Šmídovi, o jehož existenci jsem na rozdíl od vás nikdy nepochybovala…” (také většinou nepochybuji o existenci svých kamarádů) a “Pokud je chytrý, o čemž nepochybuji…” (Pokud? O svých kamarádech to většinou vím jistě).

  Určitě doporučuji založit stránky na podporu vaší encyklopedie, jsou služby (např. blog.cz, webnode.cz), kde to zabere opravdu jen pár minut. Ale mám pocit, že se mýlíte v tom, že by tam pro psali lidé, kteří knihu kupují. Oni totiž mohou na její podporu psát i sem (já diskuzi, jak jste si všiml necenzuruji) a nedělají to.

  Docela vám i věřím, že 70% klientů encyklopedie považuje takovéto diskuze za debilní (poznamenávám, že mě to rozhodně neuráží. Slovník a vyjadřování vypovídá víc o tom, kdo mluví, než o kom se mluví). Ono totiž číst a dokonce přemýšlet o názorech, které jsou odlišné od vašich, je v přímém rozporu s cílovou skupinou zákazníků vaší encyklopedie. Tento blog, resp. článek, vzniknul hlavně proto, aby poskytl vámi (myšleno všemi redaktory Who is …) osloveným lidem informace, které jim neřeknete telefonicky ani je nenajdou na webu vydavatelství, a aby se mohli rozhodnout, jestli na schůzku s redaktorem půjdou či nepůjdou, v klidu, bez časového presu telefonického hovoru. Pokud mám také zmínit nějaká čísla, tak pro celých 100% lidí, kteří díky tomuto článku ušetří svůj čas (někteří i peníze), byly informace v článku a v diskuzi velice přínosné…

 163. Looky

  Myslíte http://www.whoiswho-verlag.cz ? To beru za něco jako oficiální web. I když podle vzhledu stránky opravdu těžko uvěřit, že mi chtějí prodat nějaký luxusní produkt. Ale on ten nic moc vzhled asi tolik nevadí, protože tam lidé přijdou ještě před schůzkou s redaktorem, tak o ceně ještě neví a tudíž ani nemají žádná velká očekávání. Nicméně už to, že tam nejsou žádné důvěryhodné kontakty na redaktory a ani třeba DIČ (české ani švýcarské), by mělo lidi donutit zbystřit.

 164. Looky

  Máte pravdu (je to tahle – http://oz.kurzy.cz/studio-1809-sro/who-is-who-p70402z188452u.htm, že?). Nekalá soutěž to je minimálně s ohledem na tu českou doménu a bez větších problémů by se vlastník ochranné známky mohl dožadovat zákazu jejího používání.

 165. Looky

  To musí iniciovat poškozená strana, jinak se tím nikdo zabývat nebude. Můžete je maximálně zkusit kontaktovat, ale je i možné, že o tom ví a nestojí jim za to se tím zabývat. Těžko říct…

 166. Looky

  Rovnou zareaguji na očekávanou výtku, že zde pan Baletka zveřejnil údaje pana Škamla, jde o údaje veřejně dostupné v registru České advokátní komory (http://vyhledavac.cak.cz/Units/_Search/Details/detailAdvokat.aspx?id=e7d8c674-d174-43d7-a7b2-0a7805d9358d)

  Jinak o doménových sporech se píše na stránkách nic.cz (http://www.nic.cz/page/314/) a vlastník domény je vždy jasně daný – pokud ve skutečnosti neexistuje, je doména registrovaná v rozporu s pravidly, a NIC.cz ji může zrušit rovnou.

  Ale jak říkám, musí být v prvé řadě vůle ze strany vlastníka ochranné známky, a s tím, koho žalovat už si poradí právníci nebo policie. Své bitvy si musí každý vybojovat sám.

 167. Petr Šmíd

  Ano, vyhrožuji podle pana Baletky tím, že tvrdím, že o nic nejde. To je dost divné. Jinak minulý týden jsem dělal rozhovor s Ing.Mgr. plukovníkem policie a velitelem oblastní policie v Prachaticích panem rypáčkem. jedná se o bývalého policistu pro organizovaný zločin. Takto vysoký policejní důstojník ani naše prý špionážní vydavatelství neznal. Musím říci, že knihu nekoupil. Tento týden mám jednání s dalším policejním plukovníkem, přeptám se, zda jsme špioni a dám vám zítra vědět. Kdyby měl pan Baletka pravdu, čekal bych , že takto vysocí důstojníci policie o tom něco ví a ihned by mě zatkli. Nestalo se, naopak mně nabídl kávu.

 168. Petr Šmíd

  Pane Baletko, již to beru jako legraci, dlouho jsem myslel, že to myslíte vážně. Připomínáte mě trochu Petra Cibulku, který kolem sebe stále vidí tajné agenty KGB nebo GRU. Krom toho, že jsem v Hübners Who is Who spolupracuji se CIA, FBI, Mosadem, MI5 a ukrývám válečné zločince. Mám kontakt na Marťany, pochopitelně na jejich zpravodajskou službu a tajně pomáhám připravovat světové mezinárodní spiknutí nanorobotů. Já být vámi, bych ani dnes po tom všem, co jste se mnou prožil, nezamouřil oči.

 169. Petr Šmíd

  Dobrý večer pane Baletko, volám vás a vy mně nezvedáte telefon. Dnes jsem hovořil s policejním majorem klatovské policie, který si nemyslí, že prý jsem špion.Navíc v naší knize jsou i jiní policejní důstojníci. Také jsem objednán kvůli životopisu k jednom policejnímu podplukovníkovi, zakladateli interpolu. Na Vaše názory se ho zeptám. Pokud i on nebude nic podobného jako vy vědět, považuji to z vaší strany za velmi divnou věc. Proč to třeba nedáte jako námět do České televize?

 170. Petr Šmíd

  Pane Baletko, proč se tedy s námi ti policejní důstojníci baví? Proč to nedáte do televize?Je vidět, že v otázkách špionáže jste významně zběhlejší než já. Jaké já mám důkazy, že vy třeba nejste špion?

 171. Petr Šmíd

  Ale v knize jsou i někteří policisté. Proč vše neoznámíte televizi. Už jste to někde hlásil na policii. Pokud ne, jste spolupachatel. Žádám vás, abyste mě udal. Jinak jednou budu svědčit proti vám, že jste mě znal a mlčel? Už v tom jedete taky.

 172. Petr Šmíd

  Pane Looky zdá se vám,že pan Baletka je a vlastně celé vaše stránky viní tím, že neoznamujete takto závažnou trestnou činnost? A co pan Pokorný. Měl by vše nahlásit na policii.Učinil tak? Já si přeji, abyste mě udali. na to snad jako občan mám nárok, ne?

 173. Petr Šmíd

  Pane baletko, proč to nehlásíte na policii a nedáte to do televize? Opakuji, že vůbec nevím o tom že jsem špion.

 174. Petr Šmíd

  Proč to nehlásíte na policii a do televize?

 175. PETR ŠMÍD

  Jsem Bůh! Záviďte. 😀

 176. Petr Šmíd

  Dobrý večer vážení čtenáři tohoto diskusního fóra, který je smutným svědectvím současných celospolečenských poměrů. Zaprvé jsem předcházející příspěvek, kde mě někdo mým jménem prohlašuje Bohem nikdy nepsal. To ale není podstatné. Už jsem si zvykl, že na podobných blocích se diskutuje většinou anonymně nebo pod falešným jménem. Jediní, kdo se uměli normálně podepsat, byli pánové Pokorný a Baletka. Dnes i pan Baletka si mohl telefonicky ověřit moji skutečnost. Vážení čtenáři, náš ředitel v těchto dnech poskytl panu Pokornému obsáhlé vysvětlení a stanovisko redakce. S dalšími otázkami se prosím již obracejte pouze na pana novináře Pokorného. Já osobně na doporučení řady svých přátel tuto diskusi opouštím a rád přenechám místo jiným diskutujícím. S trvalý přátelským pozdravem Mgr.Bc.Petr šmíd

 177. Ako riaditeľka Who is Who Verlag für Personenenzyklopädien AG so sídlom vo Švajčiarsku si dovolím následovné objasnenie:

  Spokojnosť našich klientov pre nás veľmi dôležitá a každú sťažnosť berieme veľmi vážne. Konštruktívna kritika je takisto vítaná, pretože môže napomôcť v procese zlepšovania.

  Najprv by som chcela poznamenať, že zaradenie do Who is Who je vyznamenanie a veľa osobností to tiež vníma rovnakým spôsobom. Prirodzene každý svojprávny občan má právo voľby. Nikto nie je nútený robiť niečo, čo nechce.

  V každom podnikaní sa samozrejme vyskytuje určitý počet nespokojných zákazníkov. Aký je skutočný počet nespokojných zákazníkov, ktorí sa prihlásia na Vašom blogu, nie je možné v skutočnosti určiť, pretože diskutujú taktiež ľudia, ktorí poznajú Who is Who iba “z počutia” (takmer som sa stal spolupracovníkom) a pohodlne sa schovávajú za prezývku (možno aj jedna osoba za rôzne prezývky?).

  Skutočnosťou ale ostáva, že aj pri „Who is Who“ – tak ako aj pri iných spoločnostiach – sú klienti, ktorí svoje platobné záväzky nedodržia a ako aj pri iných spoločnostiach, aj nám nakoniec ostáve len cesta súdneho vymáhania, kedže napriek našim viacerým upomienkam a pokusom o dohodu neprichádza žiadna reakcia od klientov, ktorých sa to týka.

  Na rozdiel od mnohých iných spoločností sa pokúšame veľmi dlho a veľmi trpezlivo dohodnúť s našimi klientami, a často prejdú až 2 roky od vystavenia faktúry, kým vôbec oslovíme nášho právnika. A takisto aj on sa dva razi pokúsi o reakciu zo strany klienta. Naším prístupom sa zaraďujeme k spoločnostiam, o ktorých môžeme hovoriť ako o ústretových. Keď aj po 10 upomienkach a ďalších 2 od právnika nie je niekto schopný, svoje záväzky splniť, alebo mimosúdne sa vyrovnať, ten musí tiež počítať s tým, že bude žalovaný.

  Je pre nás tiež dôležité poukázať nato, že sa pravidelne stretávame s našimi členmi – a to ako aj na národných alebo medzinárodných podujatiach. Práve predchádzajúci víkend sme mali stretnutie s medzinárodnou účasťou na Slovensku a v októbri národné podujatie v Rumunsku, kde boli slávnostne udeľované ceny rumunským osobnostiam: https://www.whoiswho-worldsociety.ch/kunden/direct/WebPreLogin.aspx?uid_Page=b2425461-c618-4f78-b5fa-80bf67e01f1b&str_Function=WSNeu_Mitte_Rueckblick&uid_MenuPunkt=07a769c4-062b-461a-98f2-76790aaeb9f6&str_ID=&uid_Rundschreiben=1223a541-d62e-4f7f-80f3-fc83ac4543ed

  Ako sa mi zdá, pán Marek Pokorný tiež nie je imúnny voči kritike, ako sme sa mohli dozvedieť na nasledujúcej stránke: http://www.kunasek.cz/ct-priloha-nepravdiva-tvrzeni/

  Sami si utvorte vlastný názor. Pánovi Marekovi Pokornému bol ponúknutý rozhovor s vedením spoločnosti Who is Who a týmto oficiálnym vyhlásením opúšťame túto diskusiu na tomto fóre.

  ——————————————————————————————
  Deutschsprachige Originalfassung:

  Ich erlaube mir als Direktorin der Who is Who Verlag für Personenenzyklopädien AG in Zug/Schweiz folgende Klarstellung:

  Uns ist die Zufriedenheit unserer Kunden ein grosses Anliegen und wir nehmen etwaige Beschwerden sehr ernst. Auch konstruktive Kritik ist willkommen, denn sie kann in den Verbesserungsprozess einfliessen.
  Zunächst möchte ich festhalten, dass die Aufnahme in ein Who is Who eine Auszeichnung ist und viele Persönlichkeiten das auch so einschätzen. Und natürlich hat jeder mündige Bürger immer die Wahlfreiheit. Niemand wird gezwungen etwas zu tun, was er oder sie nicht möchte.
  Und selbstverständlich gibt es in jedem Unternehmen auch eine gewisse Anzahl von unzufriedenen Kunden. Wie hoch die Anzahl der tatsächlich unzufriedenen Kunden ist, die sich auf Ihren Blog melden, ist nicht wirklich festzustellen, denn es diskutieren ja auch Personen mit, die Who is Who nur vom „Hörensagen“ kennen (ich wäre beinahe Mitarbeiter geworden) beziehungsweise sich bequemerweise hinter einem Nickname verstecken (möglicherweise sogar eine Person hinter verschiedenen Nicknames?).

  Tatsache ist, dass es auch bei Who is Who – so wie schon erwähnt in jedem anderen Unternehmen auch – Kunden gibt, die ihre Zahlungsverpflichtung nicht einhalten und wie jedem anderen Unternehmer auch, bleibt uns letztendlich nur der Weg der gerichtlichen Betreibung, wenn trotz unserer zahlreichen Mahnungen und Einigungsversuche keine Reaktion von den betroffenen Kunden erfolgt.

  Im Gegensatz zu vielen anderen Unternehmen versuchen wir sehr lange und sehr geduldig, mit unseren Kunden zu einer Einigung zu kommen und es vergehen oft 2 Jahre ab Rechnungsausstellung, ehe wir überhaupt unseren Rechtsanwalt bemühen. Und auch dieser macht noch mindestens 2 weitere Versuche, die Kunden zu einer Reaktion zu bewegen. Wir sind daher mit unserer Vorgehensweise wohl eher zu den kulanten Unternehmen zu zählen. Wenn nach 10 Mahnungen und weiteren 2 Mahnungen durch einen Rechtsanwalt jemand nicht bereit ist, seine Verpflichtung zu erfüllen oder eine aussergerichtliche Regelung anzustreben, der muss wohl damit rechnen auf Zahlung geklagt zu werden.
  Es ist uns auch noch wichtig darauf hinzuweisen, dass wir unsere Mitglieder regelmässig treffen – und zwar sowohl bei nationalen als auch bei internationalen Veranstaltungen. Erst vergangenes Wochenende hatten wir Treffen mit internationaler Beteiligung in der Slowakei und im vergangenen Oktober eine nationale Veranstaltung in Rumänien, wo der Who is Who Award an verdiente rumänische Persönlichkeiten in einem feierlichen Rahmen verliehen wurde: https://www.whoiswho-worldsociety.ch/kunden/direct/WebPreLogin.aspx?uid_Page=b2425461-c618-4f78-b5fa-80bf67e01f1b&str_Function=WSNeu_Mitte_Rueckblick&uid_MenuPunkt=07a769c4-062b-461a-98f2-76790aaeb9f6&str_ID=&uid_Rundschreiben=1223a541-d62e-4f7f-80f3-fc83ac4543ed

  Wie mir scheint, ist auch Herr Marek Pokorny nicht gefeit vor Kritik, wie wir auf der folgenden Seite finden konnten:
  http://www.kunasek.cz/ct-priloha-nepravdiva-tvrzeni/

  Bilden Sie sich Ihre eigene Meinung. Herrn Marek Pokorny haben wir ein persönliches Gespräch mit der Geschäftsleitung von Who is Who angeboten und ziehen uns mit diesem offiziellen Statement vorerst von dieser Diskussion in diesem Forum zurück.

 178. MUDr. Roman Návrat

  Dobrý den, jsem MUDr. Roman Návrat, lékař z LDN Horažďovice, a v roce 2012 jsem byl osloven radakcí Hübners Who is Who. Pan redaktor se ke mně choval korektně, do ničeho mě nenutil. Objednal jsem si foto. Knihu jsem nechtěl, a tudíž jsem si ji neobjednal. Nemohu potvrdit jako oslovený člověk nic špatného ze strany tohoto nakladatelství Who is Who.

 179. Karel Novák

  Taky mě oslovili. Po schůzce s panem redaktorem mám pocit, že encyklopedie Who is who je PODVOD. Nemohu si pomoci, ale tahat z lidí 15000 Kč za to, že bude jejich jméno uvedenu v knize spolu s lidmi jako zámečník, stolař, trenér fotbalu na vesnici… :-)

 180. Právě mi volali z WIW a jako každý svéprávný člověk jsem se rozhodl zjistit si o projektu více informací z toho nejnezávislejšího a nejobjektivnějšího média, co existuje – internetu. Nejsem samozřejmě natolik ješitný, abych opravdu uvěřil, že si moje bio už zaslouží být v encyklopedii :)
  Takže:
  a)děkuju Lookymu za tenhle podnětný blog

  b) projekt se mi jevil jako podezřelý od začátku, ale i kdybych nakrásně o členství v něm uvažoval, jednaní pana Šmída by naprosto a zcela rozmetalo jakékoli zbytky mé naivity a důvěřivosti :)
  Pěkný den a děkuju za čas ušetřený zbytečnou schůzkou s “redaktorem” :)

 181. Eva Koutná

  Já bohužel podvod s encyklopedií neprokoukla hned a ztratila jsem čas s panem “redaktorem” Burešem. Jen nechápu, jak si může pan Bureš říkat redaktor. :-) Lituju času, o který mě připravil, protože rozhodně nechci být v encyklopedii Who is who.

 182. Daniel Černý

  Paní Koutná, za mnou nikdy žádný redaktor nebyl, ale nechápu, co tento blok chce vlastně říci. Myslím, že schůzka s redaktorem asi probíhá zcela normálně obchodně. On mne něco nabídne a já to buď chci a vezmu, nebo ne. Každý týden mi do schránky chodí letáky se zbožím. Prohlídnu je.Buď z nich něco chci a jdu si to koupit, nebo nejdu. Až přijde redaktor, buď si knihu koupím, nebo ne. Opravdu tu diskusi nechápu.

 183. Díky všem,
  kteří zde nastínili, o co se jedná. Ušetřila jsem půl hodiny plus hodinu cestu na setkání s panem rekaktorem ing. Strakou. Scénář jak přes kopírák.

 184. Daniel Černý

  DANIEL ČERNÝ
  Paní Koutná, za mnou nikdy žádný redaktor nebyl, ale nechápu, co tento blok chce vlastně říci. Myslím, že schůzka s redaktorem asi probíhá zcela normálně obchodně. On mne něco nabídne a já to buď chci a vezmu, nebo ne. Každý týden mi do schránky chodí letáky se zbožím. Prohlídnu je.Buď z nich něco chci a jdu si to koupit, nebo nejdu. Až přijde redaktor, buď si knihu koupím, nebo ne. Opravdu tu diskusi nechápu.

 185. Jana Jasná

  Paní Koutná a paní Hano M., jako pan Černý, i přesto, že mám 3 vysoké školy, nechápu o co zde diskutujícím jde. Jakákoliv firma, pokud toho času není mino zákon, může svobodně nabízet své služby. Klienta buď to osloví a koupí, nebo nekoupí. Kniha za 15000 je pro někoho drahá, avšak znám hordy lidí pro které jsou to doslova drobné. Někdo jako já vlastní mobil za 600 Kč (nevidím totiž v mobilech žádnou hodnotu) a stačí mu a někdo zase za tuto věc dá třeba 8000 Kč. Vše je otázkou nabídky a poptávky. Rozhodování mezi cenou a užitkem pro nás řešíme každý den. Jinak každé zboží je předražené, už jenom proto, že se vždy prodává za mnohem vyšší cenu než jsou výrobní náklady. Takový vždy byl, je a bude každý obchod.

 186. lulipka

  Děkuji vřele googlu a panu autorovi za sdílěný názor. Dneska jsem byla též poctěná, moc jsem je nepochopila, máme zítra schůzku s panem Václavem Machačem v místě, kam bych stejně jela. Takže to bude velmi rychlé jednání. Díky.

 187. Jana Jasná

  Paní LULIPKO, asi máte malé sebevědomí, když Vás dokáže ovlivnit běžná internetová diskuse. Normální je si na věci dělat názor sama. Já k životu třeba kecy na internetu pro rozhodování nepotřebuji. Myslím, že lepší než internetové stránky je používat svoji hlavu.

 188. strýc Jan

  Rád bych, kdyby někdo zprostředkoval setkání pana Šmída s panem Baletkou v diskusním pořadu v televizi.

 189. Jana Jasná

  A na co byste byl v této diskusi zvědaví pane Jane?

 190. Ivana

  Velmi trapný blok malých závistivých lidí.

 191. Jiří S.

  Vydařené dílko – páni redaktoři obcházejí knihovnice a za příslib odkoupení dvou kusů do fondu knihovny jim slibují jejich vlastní heslo v publikaci…
  O perspektivní hodnotě této “knihy” asi netřeba pochybovat.

 192. Jana Jasná

  Pane S., každý den mám ve schránce různé letáky s různým zbožím. Co vy na to? A co horšího dnes ? Ředitelé středních škol v zájmu finančního udržení školy berou ke studiu už téměř kohokoliv. Proti tomuto je prodej Vámi zmíněné knihy velmi směšnou záležitostí

 193. Šmíd

  Dobrý den vážení, jsou tu velice zajímavé názory. Ale jen jeden je ten správný. Zápis do knihy Who is Who je zcela zdarma a nikdo tím není vázán ke koupi knihy. Ano, pokud knihu někdo chce, musí si ji zaplatit. To samé u fotografie. Ale, jak říkám, zápis je zcela zdarma. Je přirozené, že se lidé zamýšlejí nad různými věcmi a píšou své názory. Tak, jako spousta lidí odmítla, tak i spousta souhlasila, ale z vlastního přesvědčení. V případě dotazů se na mne obraťte. Kdysi jsem pro toto vydavatelství pracoval. Krásný den.

 194. Šmíd Karel

  Promiňte, naposledy jsem neuvedl celé své jméno. Pro Who is Who jsem vedl kancelář v Praze v letech 2005 – 2009.

 195. Bola som oslovená redaktorkou Who is Who?.Na moju otázku, kto ju na mňa navigoval. odpovedala, že náš prezident spoločnosti.
  Zistila som, že on tam nie je, ale len meno bez údajov.
  S knihou Who si Who? som sa stretla v angličtine v r. 1977, kedy mi jeden architekt z USA ju poslal, ako darček. Bolo to zaujímavé čítanie.
  Môj úmysel uviesť údaje do tejto knihy bol, aby som za svojej 10-ročnej projektantskej praxe a 44- ročnej manažerskej činnosti v oblasti vzdelávania uviedla významné osobnosti, s ktorými som mala príležitosť spolupracovať, a aby ich diela a činnosti v rámci zviditeľnovania krajiny nezapadli do zabudnutia.
  Po kontrolnej úprave a zmene textu predloženého redaktorkou sa to podarilo.
  Viedol ma k tomu aj záujem zviditeľniť spoločnosť , v ktorej pracujem a tak urobiť reklamu jej činnosti.
  Vidím, že sa to dostane len malému okruhu ľudí.
  Nevadí, ale pamiatka na vzácnych spolupracovníkov zostane a aj ich diela, ktoré nás prežijú.
  Zaplatila som 99. EUR za fotografiu. Bola som uistená, že viac odo mňa nebudú pýtať. Knihu si nekúpim, lebo na to nemám, ani potomkov, ktorí by sa so mnou hrdili.
  Ale pamiatky a realizácie budov ich autorov zostanú aj pre laikov a prispejú dúfam k ich informovanosti.
  S pozdravom
  Marika

 196. Tomáš Baletka

  Tak to je skvělé! Paní Marika se teď asi může těšit na další fakturu. Byla sice ujištěna, že víc peněz po ní nebudou chtít, ale kdo ví? Je také hezky vidět, že někteří knihu skutečně chápou jako “reklamu”, což je ovšem zavádějící. Kdyby měla být kniha skutečně tím, za co se vydává, tj. encyklopedií zajímavých a významných osobností. Jako “reklamní leták” ale kniha nepředstavuje vůbec žádný trhák, ale dílo dost pochybné a problematické hodnoty.

 197. Ivana

  Pane Baletko, udělala jsem si na Vás psychologický profil. Výsledek : Vaše útoky na toto vydavatelství mají osobní motivaci. Nejste objektivní.

 198. Ivana

  Pane Baletko, Výš psychologický profil ukazuje, že jste subjektivně motivovaný proti tomuto vydavatelství. Čouhá to z vás jako sláma z bot.

 199. Vladimír DAVID

  To je krása, článek z roku 2008 a pořád mají lidi potřebu se k němu vyjadřovat. Myslím, že pěknou práci odvedl nejen autor článku, ale samozřejmě i Who is who.

 200. Jana

  Ať žije Who is… ?(v České republice)

 201. Tomáš Baletka

  Naopak já zase doufám, že tahle encyklopedická šmíra, která si říká Who is…? (v České republice), si co nevidět sbalí své saky paky a vypakuje se pryč z České republiky i ze Slovenska.

 202. Jana

  Pane Baletko Česká republika není Vaším majetkem, kde můžete rozhodovat o tom, kdo zde může být. Žijeme již 25 let ve svobodné zemi.

 203. Tomáš Baletka

  Nikdy jsem netvrdil, že Česká republika je mým majetkem, v němž rozhoduji o tom, kdo zde může být. Nikdy jsem také netvrdil, že Česká republika je svobodná země. Pojem “svoboda” je filosofická kategorie, s níž nebudu žonglovat.
  Ale jako spolumajitel této republiky (jsem totiž občanem ČR, víte?) mám právo obrátit se na své spoluobčany vybavené jistou pravomocí, kteří zcela nezávisle posoudí, zda mé touze by mohlo být vyhověno.

 204. Jana

  Pane spolumajiteli republiky, já stále nechápu, proč vám vadí kniha, kterou si někdo koupí a jiný nikoliv. Pokud někomu účast v této knize udělá radost s následným zakoupením za své vydělané peníze, pak nechápu, o co vám stále jde. Někdo si koupí předraženou knihu, někdo dá za dovolenou, ze které se stejně vrátí, desítky tisíc a jiný si zase postaví bazén na čtyři tempa. Dopřávejme si věci, které nám dělají v životě radost. To, že to jiný nechápe, je jeho problém.

 205. Jana

  Pro pana Baletku. Slova současného manažera :

  Dobrý den vážení, jsou tu velice zajímavé názory. Ale jen jeden je ten správný. Zápis do knihy Who is Who je zcela zdarma a nikdo tím není vázán ke koupi knihy. Ano, pokud knihu někdo chce, musí si ji zaplatit. To samé u fotografie. Ale, jak říkám, zápis je zcela zdarma. Je přirozené, že se lidé zamýšlejí nad různými věcmi a píšou své názory. Tak, jako spousta lidí odmítla, tak i spousta souhlasila, ale z vlastního přesvědčení. V případě dotazů se na mne obraťte. Kdysi jsem pro toto vydavatelství pracoval. Krásný den.

 206. Ivana

  Jsem ráda členkou Who is Who.

 207. Jana

  Docela by mne zajímalo jak z nich dostat tu knihu která je zaplacená, neví někdo?

 208. Pravda

  Dobrý den vážení, chci upozornit na to, že do dnešní doby nebyla dodána encyklopedie 12. vydání Who is Who v ČR. Chci varovat ostatní a sdělit, že jsem napsal odstoupení od smlouvy z důvodu nedodržení termínu dodání. Dejte to vědět všem, kteří mají zaplacené 12. vydání, ať to stornují a nechají si vrátit peníze.

 209. Tomáš

  Mňa dnes oslovili z Who is Who Slovensko, ďakujem za tento článok, aj za ušetrený čas a peniaze.

 210. loxam

  vážení, až uslyšíte o WHO IS WHO, vezměte nohy na ramena a utíkejte pryč. ještě po 4 letech od nich nemáme pokoj.
  za 3 roky nebyli schopni dodat fakturu se správnými údaji, tak jsme ji nechtěli zaplatit. dopadlo to tak, že nás dali k soudu, soud vyhráli (měli jsme právníka), protože soud uznal, že i když poslali poslední fakturu správnou, ale po splatnosti( mimo jiné, po upozornění sdělili, že to napraví, pošlou fakturu novou se splatností tak, abychom ji mohli včas zaplatit, ale nenapravili a dali k tomu soudu) , nebylo to pro soud tolik po splatnosti, abychom ji zaplatili. do dnešního dne nás tato úžasná ´kniha přišla na (mimo cenu za knihu 15700,-, kterou jsme museli stejně zaplatit) na dalších 25000,- (další náhrady, penále, právník)
  a to doufáme, že na nás nepodají exekuci (kterou vyhrožují), protože vznikají další a další penále z prodlení, o kterých ani nevíme, protože platíme vše včas.

 211. Tedd

  Na facebookových stránkách Hubnerova Who is Who se objevilo hlášení, které hezky dokresluje serióznost tohoto vydavatelství. A že tím odpadlíkem bude právě pan Nikodemus? Kdo by se tho kdy nadál?

  https://www.facebook.com/huebnerswhoiswho/posts/205077033023515#!/huebnerswhoiswho?fref=nf

  ‎#Útok‬ na Hübners ‪#‎Whos‬ Who!
  Od konce loňského roku útoči náš bývali spolupracovník, pán ‪#‎Nikodemus‬, na naše vydavatelství.
  Naše vydavatelství již existuje více než 30 let a sestavuje se z redakčních kanceláři v 10 zemích.
  Pán Nikodemus si vzal naše zákaznické podklady a přebírá cílevědomě naše redaktory a zaměstnance. Tyto redaktory potom posila k termínům, které jsme sjednali pro naše vydavatelství, a nechá je prodávat jiný produkt.
  Jedná se o neznáme dílo s titulem:
  ‪#‎Oxford‬ Who’s Who.
  Dělá se reklama pro druhé vydání, ačkoli žádný první vydání neexistuje.
  Společnost má sídlo v Londýně, nemá žádný personál a je vedená správcem věrné ruky, pánem ‪#‎Richardem‬ Plaskem. Na této adrese jsou nahlášených spousta “firem”, které se skládají pouze z ‪#‎poštovní‬ schránky.
  Momentálně pracuje táto „firma“ v Rakousku, na Slovensku a v České republice.
  Obáváme se, že budou zákazníci okradeny, ježto pán Nikodemus nemá žádný zkušenosti v oblasti vydavatelství, žádný personál a žádný peníze pro produkci knih.
  Momentálně se společnost skládá z anglického správce věrné ruky pána ‪#‎Plaska‬ a prodejního týmu. Při pokusu zavolat do firmy se Vám ozve pouze záznamník. Mailové adresy obsahují ‪#‎padělaný‬ jména.
  Prosíme Vás být opatrný!
  http://www.whoiswho-verlag.cz

 212. Looky

  Omlouvám se za prodlevu ve schválení příspěvků, upozornění mi začalo padat do spamu. Až teď po delší době jsem se přihlásil do adminu a zjistil, že tu čeká několik příspěvků na schválení.

 213. Václav

  Nějaký pan Václav Macháč dnes oslovil mojí ženu. Jelikož se k této kravině nechala přemluvit moje matka vím moc dobře o co jde. Stejný shit jako Amway Herbalife a podobné debility. Nechám si od ženy domluvit schůzku s “redaktorem” Macháčem a udělám mu takové letadlo, že přistane s patama od sněhu a s banánem v hubě!!

 214. almy

  Uzasny blog. Problem lidske nerozhodnosti – dnes tak – zitra onak. Kdyz nevis co s penezi koupis si vazanou knihu s vlastnim foto a zivotopisem. Stran vlastniho zviditelneni ci zvyseni sebevedomi nesmysl. Ale proc neudelat radost nekomu blizkemu? Na lepsi urovni nez se nechat nafotit jen tak na kalendar. Firma, pokud vim z nekolika zdroju, smlouvu o dodavce knihy i recenzi textu dodrzi. A je to SVOBODNE rozhodnuti pro kazdeho, stejne jako prohrat 1000E v CASINU. Nechapu problem nekoho, kdo je nema. Snad česka zavist za uzasny podnikatelsky zamer? – ten obdivuji. Uz nejsou dokonce sami, ale konkuruje OXFORD ENCYCLOPEDIA – zajemcu se najde dost. Asi budu mit dve knihy ve zlate vazbe od dvou firem s vlastni fotografii – darek k narozeninam rodicu – kazdemu dam jednu.

 215. Koukám, že téma stále žije a někteří nespokojení klienti Who is… se mi ozývají, tak
  1/ přikládám na sebe aktuální kontakt, neb jsem změnil redakci – můžete se mi ozvat na marek.pokorny@aktualne.cz
  2/ vzhledem k asi už dvacitce poděkování výše na stránce, kdy čtenáři vyjedřují vděčnost, že jsme jim ušetřili nemalé peníze a čas, navrhuji Lookymu zřídit bankovní účet a zveřejnit jeho číslo, kam by mohli tyto díky směřovat :)

  Hezké svátky všem
  MP

 216. Looky

  MP: Sice se tu řešilo i to, jak vypovědět smlouvu, takže asi i na místě někdo redaktorovi podlehne. Ale jinak věřím, že tenhle článek ve většině případů ušetřil lidem spíš jen čas než peníze. A proto žádné děkovací konto netřeba :) Vzhledem k nadcházejícím svátkům Vánočním mám ale takový nápad… věnujte ten čas, který jsem Vám článkem ušetřil, byť to byla jen půl hodina či hodina, někomu blízkému, na něhož jste během roku neměli tolik času, kolik by si zasloužil. Klidný konec roku a Pour féliciter 2015…

 217. Petr Šmíd

  Dobrý den v novém roce s Who is……..?(v České republice). Jedeme dál.

 218. Raven

  Mám Who is …? (V ČESKÉ REPUBLICE) rok 2007 a neřeším to. Pokud na to nemáte je to váš problém …

 219. Marek Pokorný

  vzhledem k tomu, že týdeník 5plus2 zrušil své webové stránky, dávám sem pro větší osvětu svůj článek o Who is…
  Zároveň upozorňuji, že nejsem bezplatná právní poradna. Rád pomůžu, ale opravdu mě dokáže nadzvednout, když mi někdo pošle mejl podepsal jsem, žádám o radu a k tomu překlopí předžalobní výzvu a čeká, že když blbec podepsal, někdo jiný ho z toho hned mýrnyxtýrnyx vyseká.

  5plus2.cz
  Datum vydání: 23.10.2013

  Autor: Marek Pokorný
  Jsem někdo, budu v encyklopedii! Firma těží z ješitnosti lidí
  PRAHA – Švýcarské vydavatelství Who is who Verlag slibuje lidem zveřejnění jejich životopisů v prestižní encyklopedii. Oslovení lidé si ale stěžují na její nekalé praktiky. Po uzavření smlouvy chodí už jen faktury.

  Před třemi roky dostal Petr Jachan z Prahy neobvyklou nabídku: Navštívil ho redaktor švýcarského vydavatelství Who is who Verlag s tím, že se jej rozhodli zařadit do své prestižní publikace Who is …?

  Manažer basketbalového klubu a trenér juniorské basketbalové reprezentace po chvíli přemlouvání kývl a domluvil se, že pošle fotografii a objednal jeden výtisk. “Po přesvědčování jsem to nakonec chtěl dát jako dárek jednomu blízkému člověku,” vysvětluje Jachan.

  Kniha nepřišla, faktura ano

  Součástí smlouvy, kterou podepsal, byly obchodní podmínky. V nich stálo, že mu firma do tří týdnů pošle k autorizaci data, která o něm v encyklopedii uvede.

  Data k autorizaci nepřišla, zato po dvou letech obdržel fakturu na 13 tisíc korun. Jachan jí nevěnoval příliš pozornosti – mimo jiné proto, že na ní byla špatná adresa. Ač ji objednával jako fyzická osoba, v adrese byl název jeho oddílu. Navíc nikdy žádnou knihu ani neobdržel.

  Další překvapení přišlo letos po prázdninách: Předvolání k Obvodnímu soudu pro Prahu 2, kde jej soudkyně Věra Jachurová během pár desítek minut odsoudila k zaplacení 13 tisíc a uhrazení nákladů řízení dalších deset tisíc korun.

  Jakékoliv jeho argumenty byly marné. I když Jachan poukazoval na to, že na faktuře byla špatně adresa a firma nesplnila ani jeden z bodů smlouvy, kdy slibuje, že během tří týdnů dostane text životopisu k autorizaci, soudkyně rozhodla, že Jachan má zaplatit. “Nárok je důvodný, zavázal se uhradit předem sjednanou cenu,” konstatovala s tím, že ze smlouvy nevyplývá, že je korektura vázána na podpis smlouvy. A ani špatná adresa prý není důvodem neplatnosti. ¨

  Říct všechno a teď

  Petr Jachan se stal jednou z mnoha obětí firmy, která vydělává na lidské ješitnosti. A také na tom, že lidé podobné případy podcení. A stejně jako pan Jachan velká část z nich spor prohraje. Když totiž dojde případ k soudu, často si ani nevezmou právníka.

  Soudy totiž tyto případy projednávají v tzv. koncentrovaném řízení, kdy strany musí veškeré své námitky přednést během prvního, většinou krátkého, jednání. Na další už soud nebere zřetel. A není výjimkou, že argument, který jeden soudce uzná, druhý odmítne.

  Kolik podobných případů je v Česku sice není možné přesně zjistit, ale nápovědu může dát, že předminulý týden jen Obvodní soud pro Prahu 1 nařídil jednání ve čtyřech případech, další byly na Praze 2 či u Městského soudu v Praze. A že ve slovenském registru http://www.otvorenesudy.sk (Česko v otevřenosti justice zatím tak daleko nepostoupilo a podobná aplikace zde není) je 228 případů, kdy je žalobcem Who is Who. O tom, že těchto případů není málo, svědčí i příspěvky v diskusích na internetu či na facebookových stránkách, kde si lidé na praktiky firmy stěžují.

  Pan lékárník se ubránil

  Že je ale obrana možná a soudy často verdikt otočí, svědčí i případ pražského lékárníka Jana Horáčka. Toho oslovili jako bývalého prezidenta lékárnické komory. “Hráli na ješitnost, na tom to je postavené,” říká Horáček.

  Prodejci, kteří si ovšem říkají redaktoři, mají podle Horáčka propracovanou strategii. Téměř vždy přijdou s tím, že jim uvedený člověk byl doporučen jako významná osoba. “Když jsem se ho ptal, kdo mě doporučil, nebyl schopen odpovědět. Nakonec řekl: Vy jste známá osoba, takže asi z nějakého registru,” popisuje Horáček, který nakonec objednávku také podepsal. I na základě toho, že mu dealer vydavatelství stejně jako Jachanovi uvedl, že v souladu se smlouvou během tří týdnů dostane svoje heslo v encyklopedii k autorizaci.

  Když ale žádný arch k autorizaci nedošel, Horáček od smlouvy odstoupil. Jenže vydavatelství to neuznalo a posílalo mu dál faktury a poté podalo i žalobu. Nicméně neuspělo. Soud právě s odkazem na paragraf smlouvy, který uváděl, že firma do tří týdnů pošle životopis k autorizaci, rozhodl, že Horáček od smlouvy odstoupil oprávněně, když žádná autorizace během uvedené doby nepřišla.

  “Žalobce neunesl důkazní břemeno ohledně splnění této povinnosti,” uvedla soudkyně Andrea Grycová z Obvodního soudu pro Prahu 1 a její verdikt potvrdil i odvolací soud.

  Tisíce spokojených zákazníků!

  Sama firma nekalé praktiky odmítá. “Je sice pravda, že několik sporů jsme prohráli, ale desítky dalších vyhráli. A co je důležité, máme tisíce spokojených zákazníků,” uvedl již dříve na otázky týdeníku 5plus2 Juraj Zachar, který byl donedávna ředitel redakcí Who is… Redaktor 5plus2.cz totiž případy Who is… sleduje delší dobu a několik sporů viděl v soudní síni. Na aktuální otázky i přes opakované urgence vedení Who is… neodpovědělo.

  Naopak na příspěvek v jedné z diskusí zareagoval redaktor Who is… Petr Šmíd. Podle něj lze do jednoho měsíce od podepsání od smlouvy bezplatně odstoupit.

  A stejně tak prý není pravdivé tvrzení většiny těch, co si na praktiky firmy stěžují, že podmínkou uveřejnění životopisu je zaplacení fotografie a koupě knihy. “Pokud některý z redaktorů tvrdí, že životopis je podmíněn koupí knihy, tak obyčejně lže,” říká. “Doporučoval bych vám, se spíše věnovat významně vážnějším problémům dnešního světa,” dodává.

  Potichu se přestěhovat

  Nicméně stejnou praktiku potvrzuje i například advokátka a pražská zastupitelka Monika Krobová-Hášová. Tu dealer firmy navštívil letos před prázdninami a i ona mu nejdříve podlehla.

  “Nabízel uveřejnění zdarma, ale podmínkou bylo odebrat minimálně jeden výtisk encyklopedie za 270 EUR,” říká. V obchodních podmínkách sice byla možnost písemného odstoupení od smlouvy bez udání důvodu do tří týdnů od jejího podpisu, ale když to Krobová-Hášová udělala, narazila.

  “Doporučený dopis se vrátil zpět, neboť firma změnila své sídlo, ale ve smlouvě to již jaksi zapomněla uvést. Pátrala jsem poměrně složitě po nové adrese,” říká. “Moje rada je nikdy neuzavírat smlouvy se složitými a obsáhlými obchodními podmínkami, které jsou pro laika nesrozumitelné,” dodává.

  Ale ještě zpět k případům pana Horáčka a pana Jachana. Jak je možné, že Jan Horáček prakticky se stejným argumentem uspěl a Petr Jachan ne? “Já jsem to viděla takto,” krčí rameny soudkyně Jachurová, evidentně zaskočená tím, že podobných případů je více a jiné soudy rozhodly jinak. “Tak se odvolejte a odvolací soud to snad změní,” dodává.

  Já to nepodepsal!

  Nicméně existují pochybnosti, zda nemůže jít v některých případech i o podvod. Jako třeba u firmy Prestige Photo. Dealer Who is… navštívil jejího jednatele Zdeňka Černouška. “Přišel, přemlouval mě, věděl, jak mazat med kolem pusy. Říkal, že nám to vydělá spoustu peněz, že ve Švýcarsku je to VIP kniha, na kterou se dívá každý druhý podnikatel,” vzpomíná Černoušek.

  I když nic nepodepsal – ostatně dealer mu dokonce ani neukázal, jak kniha vypadá – začaly mu zničehonic chodit faktury a upomínky. A následovala žaloba k soudu. “To přece není žádná objednávka, když nic nepodepíšu a řeknu: přijďte podruhé a doneste to, abych si to prohlédl,” rozčiluje se Černoušek.

  Soud nakonec Černoušek vyhrál. Obstál s tvrzením, že nic nepodepsal a jeho podpis na smlouvě je falešný.

  “Je otázkou právního názoru, kdo má unést důkazní břemeno při tvrzení, že smlouvu nepodepsal,” reaguje Zachar. “Pokud by se ještě někdy v budoucnu vyskytl případ, kdy někdo bude tvrdit, že nepodepsal objednávku, Who is Who udělá všechny kroky, aby důkazní břemeno unesla,” dodal.

 220. alwayssuspicional

  Zdá sa, že z tohoto obchodného konceptu sa chcú nacicať aj ďalší vychcálkovia.

  Pred dvoma týždňami mi volala nejaká bábika o nejakom interview. Nakoľko som si vedomý že od roku 1989 má byť človek zvlášť opatrný na čo prikývne alebo podpíše, povedal som jej aby mi poslala na mail vo co jako go. Poslala toto:

  Vážený pán Pavol …..,

  Encyklopédia osobností Českej a Slovenskej republiky, zaznamenáva biografie osobností zo všetkých profesných oblastí hospodárskeho, spoločenského, kultúrneho a politického života v Slovenskej a Českej republike. Reprezentatívnou formou podčiarkuje prácu a význam osobností pre spoločnosť v danom čase a priestore a prostredníctvom jednotlivých životopisov zároveň zachytáva obraz súčasnej spoločnosti.

  Pán …….., dovolila som si Vás osloviť ako konateľa spoločnosti E……., s.r.o.
  so žiadosťou o zaradenie Vášho profesného životopisu do našej encyklopédie.
  Bolo by nám cťou, ak by ste súhlasili s osobným interview s naším redaktorom za účelom vytvorenia Vašej profesnej biografie, ktorú by sme radi (pravdaže až po Vašej kontrole a autorizácii) zaradili do našej encyklopédie.

  Na Slovensku a aj v Českej republike je zámer vydávať podobnú publikáciu ešte málo známy. Nápad však vznikol vo Veľkej Británií, kde už niekoľko rokov úspešne takáto publikácia vychádza. Spoločnosť Oxford Encyclopedia Slovakia je pobočka OXFORD ENCYCLOPEDIA LTD. Tým, že sme oprávnení používať tento názov a know-how, sme zároveň povinní rešpektovať princípy a dodržiavať etický kódex tejto spoločnosti.

  S návštevou redaktora, samotným interview a následným zaradením Vašej biografie do encyklopédie nie sú spojené žiadne finančné náklady a nevyplývajú žiadne podmienky ani povinnosti. Jedinou podmienkou zaradenia Vášho životopisu je osobné stretnutie s naším redaktorom, pretože životopisy uverejnené v encyklopédií vznikajú autenticky na základe osobného interview.
  Rozhovor trvá
  obvykle cca.30-45 min. Budete mať tiež možnosť nahliadnuť do 1. vydania našej encyklopédie, ktorú redaktor na osobné stretnutie prinesie.

  Dúfam, že som Vám v skratke objasnila podstatu našej ponuky pre Vás. V prílohe pripájam aj okruhy otázok, aby ste si vedeli urobiť lepšiu predstavu o samotnom interview. Ak by ste mali nejaké otázky, prosím, neváhajte ma kontaktovať na dole uvedenom čísle alebo mailom.

  S úctou
  Bc. Romana Kittlerová


  Romana Kittlerová
  Oxford Encyclopedia Ltd.
  72 Great Suffolk Street
  London SE1 0BL United Kingdom
  Tel.: +421 948 147 355
  romana.kittlerova@oxfordpedia.com
  http://www.oxfordpedia.com

 221. alwayssuspicional

  Nie celkom nezaujímavé zistenie je, že sa takto chytia aj “osobnosti” ktoré sami úspešne predávajú virtuálnu realitu.
  http://www.katerinakonradova.cz/holisticka-pece-o-cloveka.html

 222. Igor H. Krčmář

  :-) podvodníci, s podobným přístupem i cenami jako nynější tzv. Oxford Encyklopedie. V pozadí jsou dědci od Österreichu po Schweitz, co jim nedošlo, že informace už dávno plynou jinak, a tzv. “členstvím v klubu” se z Vás pokusí ročně vykopat alespoň 9 tis.. Okamžitě se jich zbavte, protože posílat něco zpětně apod. se Vám už nepodaří. Stejně jako s firmami a různými mincemi, a pozor, můžou se zaměřit i na vaše rodiče, vím, o čem mluvím …

 223. Marian

  Celé Who is Who je podvod! Tú ich encyklopédiu si nikto nekúpi. Jedine tí, ktorých obalamutí nejaký “redaktor”! Neplaťte im nič a pošlite ich do prdele primitívnych šmejdov!

 224. Palacký

  Nějak tomu nerozumím. Jsem sice skeptický k užitečnosti Who is Who, nicméně ze zdejší diskuse vyplývá, že by měly být zdarma zápisy, zápisy s fotografiemi a dokonce i kniha samotná. Může mi někdo potom vysvětlit, pro by někdo něco takového tiskl a zaměstnával k tomu stovky lidí ke směru dat? Argumentace online encyklopediemi a sociálními sítěmi je také lichá: ano, jsou lepší než tato publikace, ale dokud se prodává, asi má význam. Stejně tak je možné pořídit digitální knihu, jako třeba detektivku (a dokonce někdy i zdarma), ale copak to znamená, že papírové knihy jsou podvod?
  Spíše bych se zaměřil na způsob trochu šmejdovského náboru nových “duší” do knihy Who is Who, ale jak sám autor uznal, stačilo jen trochu klást odpor či otázky a z “pavučiny” přesvědčování se snadno vyvlekl.

 225. Vaclav Pleska

  Dobrý den,

  Mohli by jste mi někdo poradit na koho se obrátit, nebo zavoalat? Požadují po me zaplacení částky 2500,- kterou jsem již uhradil před 3-mi lety. Neustále mi chodí předžalobní výzvy. Nemužu se dovolat na žádný kontakt uvedeny na webu.

  Díky za jakékoliv info.

  V. Pleska

 226. Maggie

  Děkuji za tento článek. Z tohoto vydavatelství mne kontaktovali dnes ráno s tím, že si pan redaktor M. (nejspíš stále ten samý M.) se mnou domluví schůzku. Mám za sebou nějaká díla jak v uměleckých (koníček), tak odborných kruzích (práce), tak mi to nepřipadalo až tak divné, v elektronických encyklopediích jsem uvedená už několik let. Jen jsem se nedokázala dopředu dozvědět, kterého oboru by se to mělo týkat – nerada propojuji soukromou a odbornou činnost, proto i pro tu uměleckou činnost používám pseudonym. Myslela jsem, že třeba půjde o detailnější zpracování osob, ale děkuji za informace, alespoň vím, na co se mám připravit :-)

 227. Pavel

  Dobrý den,chtěl bych Vám napsat praktiky vyhledávání osob-žádné doporučení,ale zlaté stránky a katalogy firem.žádná redakční rada není,opravdu se sází na ješitnosti osob.Kdo si nic nekoupí tak většinou není uveden.Tento článek píši jako bývalý redaktor/prodejce/.- prodejce je honorován prodejem tak se nedivte,že se snaží prodat.Může se Vám stát že vedle opravdu osobnosti je uklízečka protože si koupila výtisk.Je na Vašem uvážení zda chcete v lepších zlatých stránkách být.

 228. Pavel

  Dobrý den, děkuji autorovi za blog! Asistentka mi volala před Novým rokem a díky tomuto článku jsem ušetřil čas a nepříjemné odmítání nástrah nějakého zoufalého dealera.Díky! ŠMEJDI ÚTOČÍ I V ROCE 2017

 229. PAVEL bENEŠ

  Dobrý den, nabízím k prostudování úředně přeložené informace ze švýcarského rejstříku firem. Z těchto dokumentů je patrné, že společnost Who is Who…..se sídlem ve Švýcarsku již neexistuje, tudíž další spory v České Republice jménem této společnosti vedou osoby na základě neplatného zmocnění. Během zítřka budu disponovat relevantním právním názorem, dle kterého konečně bude možné dovodit případnou trestnou činnost této skupiny, včetně případné náhrady škody.
  Má někdo zájem?

 230. Looky

  Vzhledem k tomu, že diskuze veřejně nezobrazuje emaily, tak emaily případných zájemců panu Benešovi přepošlu. Stačí tedy zde v diskuzi vyjádřit zájem o tyto informace a kontakt na vás předám.

 231. Martin

  Děkuji autorovi za tento článek. Právě jsem byl telefonicky osloven ze slovenského čísla, jestli mě může zítra na mé adrese navštívit redaktor, že připravují Československou encyklopedii osobností. Zeptal jsem se, jestli mě to bude něco stát a co se ode mě očekává a jak na mě došli. Paní odpověděla, že zápis je zcela zdarma, bude to vyžadovat tak půl hodiny času s redaktorem a když budu chtít, mohu si tu knihu koupit až vyjde. Přišlo mi to nějaké podivné, nechal jsem si čas na rozmyšlenou a začal googlit. Evidentně se jedná o stejný model, akorát přejmenovaný. A tak k tomuto výživnému vláknu přidávám klíčová slova, kterými paní projekt pojmenovala: “Československá encyklopedie osobností”, “Česko-slovenská encyklopedie osobností”, “Encyklopedie osobností Česka a Slovenska”. Snad to bude stačit. :-) Ještě jednou díky autorovi článku za ušetřený čas.

 232. Jozef

  Dal som si tú námahu a snažil som sa prečítať takmer navlas rovnaké odmietajúce a nesúhlasné stanoviská ohľadom aktivít
  vydavateĺstva Who is who… a nesúhlasím s nimi.
  Diskutéri tu píšu o kontakte s “redaktorom” vydavateĺstva ako o smrteľnom a život ohrozujúcom nebezpečenstve, ktorému sa buď úspešne vyhli alebo do toho život ohrozujúceho nebezpečenstva rovno napochodovali.
  Toľko zdrvujúcej kritiky v jednom nepretržitom slede som ešte na internete nečítal, a pritom o čo ide ?
  I ja som bol oslovený v roku 2007, ale nikto mi nič záväzného nedal podpísať, nikto ma inak ako o možnosti nenútil do spoplat-neného zverejnenia fotografie, o ktoré som od začiatku nemal záujem a komunikácia so slovenskou odnožou firmy bola vždy korektná a slušná.
  Nič ma to nestálo, hoci som tam mal životopis opakovane v rôz-nych vydaniach po sebe a vôbec som nemal pocit, že na mňa vyvíjajú nátlak a nútia ma do niečoho, čo som predtým odmietol.
  Nakladateľstvo musí z niečoho žiť a hradiť svoje náklady, je zrej-mé, že nie sú charitou ale podnikateľským subjektom, ale robia niečo trestné ?
  Potom dajte podnet na políciu.
  Neurobili nič nezákonné ?
  Potom sa sťažujte na seba a svoju hlúposť, ak máte pocit, že ste “naleteli.”
  Je mi Vás ľúto, zdrvujúcej väčšiny sťažovateľov,ktorí vyplakávajú
  nad úplne obyčajným a bežným marketingovým postupom nak-ladateľstva, ako byste mali potrebu verejne sa priznať k svojej vlastnej hlúposti a ješitnosti, ktorá bola príčinou všetkých Vašich neskorších problémov, ktorým ste sa mohli bez akýchkoľvek nás-ledkov elegantne vyhnúť.
  Na základe stádového pudu tu očierňujete zahraničné nakladateľ-stvo a z ich biznis aktivít tu robíte kriminálny čin najamorálnejšie-ho zamerania iba preto, že ste boli sprostí a vo svojom egocent-
  rizme ste bez rozmyslu podpísali doklady, ktoré ste si mali čas rozmyslieť alebo so šarmom odmietnúť a nič by sa Vám nestalo !
  Vyhľadávate súhlas rovnako “postihnutých” a teší Vás, že rovna-
  ko dopadli i iní, čo vás vyviňuje aspoň samých pred sebou.
  Dobrá správa pre Vás, nakladateľstvo skrachovalo a už neexistu-je, ale je tu podobné s takmer navlas rovnakými postupmi a sta-
  vím sa 1 : 1 000, že väčšina z tých,čo tu vyplakávajú, sa bude cí-
  tiť rovnako “poctená”, ak budú oslovení a nevylučujem, že opätov-ne dajú i súhlas na zverejnenie svojho životopisu v inej podobnej
  encyklopédii s názvom Osobnosti v Českej a Slovenskej repub-like.
  A prečo nie ?
  Písať o tom, že sú tam i takí, ktorí podľa sťažovateľov sa žiadnym významným spôsobom o zaradenie nezaslúžili, je nemorálne a nechutné, lebo nakladateľstvo nemá za úlohu kádrovať a hodno-tiť, nemá k tomu ani základné predpoklady, preto kto nechce riskovať, že bude v “spoločnosti” cukrárky alebo maséra,čo sú mimochodom rovnako poctivé a záslužné zamestnania ako peda-góg na vysokej škole, má možnosť kontakt slušne odmietnúť a celá záležitosť bude vybavená k jeho spokojnosti.
  Ste smiešni a trápni zároveň…..

Diskuze k článku “Encyklopedie Who is who? Potřebujete si kupovat sebevědomí?”

August 2008
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18