Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

Co mi vadí na migrační krizi

Asi bych na tohle téma mohl napsat hodně textu, ale škoda času. Kdo realitu nevidí teď, sebevíc článků mu oči neotevře. To zřejmě (a bohužel) až události, které přijdou. Tak alespoň krátce…

Za prvé. Neřešení příčin, jen následků. To mě opravdu zvedá ze židle. Představte si, že já jako programátor bych měl chybu v programu, která by na konci nějakého procesu generovala špatné výsledky. A já bych každý takový výsledek ručně opravoval a opravoval a opravoval… Namísto toho, abych našel tu chybu, opravil ji a špatných výsledků se nadobro zbavil. Rozumnější varianta, že? A stejně by měla uvažovat politická reprezentace, a nejen uvažovat, ale hlavně konat. Čím rychlejší řešení příčiny, tím méně následků.

Za druhé. Vývoj posledních let a měsíců ve mě umocňuje přesvědčení, že zřízení, ve kterém žijeme už nejde nazývat pravou demokracií – vládou lidu. Podle mě jsme se vrátili opět k vládě šlechty, prosazující své zájmy a své názory na úkor “podanných”. Když poslouchám a čtu výroky politiků západního světa, EU zvlášť, připadá mi, že jim už to, jak se chovají, přijde úplně normální.Úplně zapomněli, že oni jsou jen našimi zaměstnanci, které jsme vybrali, aby v našem zájmu spravovali náš společný majetek. Že nejsou našimi nadřízenými, kterým jsme předali na jedno volební období moc nad našimi životy. V parlamentních volbách se volí témata, názory a plány politických stran, které by pak strany měli prosazovat. Ale co když se najednou objeví téma, jehož řešení nám strany před volbami neprezentovaly? A tudíž téma k jeho řešení voliči nedali mandát? Jakým právem si politici dovolují prosazovat řešení postavené na osobním názoru? Proč se neptají nás občanů? Proč se bojí vypsat referenda v otázkách, které lidi opravdu trápí? Proč blokují či omezují zákony, které by umožnili lidem iniciovat referenda bez ohledu na parlament? Proč poslanci nesmyslně argumentují tím, že voliči jsou idioti a v přímé demokracii by si odhlasovali kdejakou blblost, ale přitom v parlamentu sedí díky hlasům těch samých, podle nich, idiotů? Proč i přes obecně známé a jednoznačné výsledky veřejného mínění naší vůli neprosazují? Ba dokonce jednají v naprostém rozporu? Ilegální imigranti, přijetí EURA, ztráta národní suverenity alias Lisabonská smlouva, házení peněz do černé díry jménem Řecko apod. Politici nerozhodují o svých penězích, svých životech, své budoucnosti, ale o našich penězích, našich životech a naší budoucnosti. Myslíte, že by politik ze svého poslal Řecku peníze, které se nikdy nevrátí? Myslíte, že by si polik za sousedy nastěhoval muslimskou rodinu z Afriky? Ne, oni žijí ve svém světě, a jsou neskuteční pokrytci. Z cizího se to politikům pomáhá náramně, ovšem pokud ta většina, které ty prostředky patří, chce něco jiného, jde o obyčejnou zpronevěru a krádež.

Znovu opakuji, poslanci a senátoři jsou našimi zaměstnanci a žijeme ve zřízení, kde platí názor většiny, ať už s tím ta menšina souhlasí nebo ne. Pokud toto nejsou politici schopni respektovat, nemají v politice co dělat. Rád bych viděl světlo na konci tunelu a napsal, že je potřeba počkat na konec téhle generace politiků a bude líp… ale spíš to vypadá, že nová, zdravá a rozumná generace evropských politků ani nestihne nastoupit, protože do čela států začnou pronikat neevropané a do dvou, tři generací už budou nám Evropanům vládnout.

Za třetí. Žádná vize. Vlastně to souvisí s prvním bodem. Řešení následků místo příčin je nekonečný proces. Nabízí sice často řešení rychlejší, ale zpravidla ne konečné. A tak se k aktuálnímu tématu nabízejí otázky. Co s těmi imigranty dál? Kdo jim dá práci? Kdo je donutí pracovat? Kdo, co a jak udělá s těmi, kteří nedostanou azyl a nebudou se chtít vrátit? To všechno jsou otázky, kterým se ti, kteří chtějí řešit jen následky, nemůžou vyhýbat a měli by na ně mít odpovědi. I kdyby byly špatné a hloupé. Nevím jak vy, ale já na většinu těch otázek z příslušných míst neslyšel žádné odpovědi.

Za čtvrté. Azyl. Azyl je povolení k dočasnému pobývání na území státu. Nicméně při dostatečně dlouhém přechodném pobytu v zemi, lze získat občanství. A proto je na místě se ptát, zda budou zěmě EU teď maximálně usilovat o to, aby země, ze kterých uprchlíci utíkají, byli co nejdříve bezpečné a azylanti se do nich mohli vrátit. Nebo o tom jen budou roky tlachat a jednat, aby k míru hned tak nedošlo a azylanti získali evropská občanství a čelní představitelé EU se mohli ukájet nad realizací nefunkční myšlenky multikulturní Evropy?

Bez komentářů, přidej komentář

Diskuze k článku “Co mi vadí na migrační krizi”

September 2015
M T W T F S S
« Jan   Oct »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18