Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

Vražedná čísla na prodej

Na tržišti webových projektů – webtrh.cz byl představen nový systém pro aukce. Namísto aukcí v diskuzních vláknech je nyní k dispozici rozhraní, které odděluje diskuzi k aukci a samotnou aukci (informace o příhozech, vyhrazené ceně atd.), což umožnuje kupujícím se efektivněji orientovat v nabídce. Pro prodejce to znamená větší šanci najít kupce.
Zatím jsem žádný projekt neprodával, ale řekl jsem si, že tuto novinku vyzkouším a zkusím prodat svůj web o seriálu Vražedná Čísla.

zbytek článku…

Moje abeceda dobrých filmů

V reakci na výzvu Caymana v článku Filmová abeceda dobrých filmů na jeho blogu, jsem oprášil jeden z rozepsaných článků, který už hodně dlouho čekal na uveřejnění. Tak tady je má abeceda dobrých filmů.
Je třeba říct, že v abecedě jsou jen filmy, které jsem viděl. Mám spoustu filmů v seznamu ke shlédnutí, ale nějak na ně teď není čas – mezi nimi všeobecně uznávané filmy jako Kmotr, Temný rytíř, Once… které si své místo v mé abecedě v budoucnu pravděpodobně také najdou.
Předem upozorňuji, že článek bude s největší pravděpodobností průběžně aktualizován, až si vzpomenu na další filmy, na které jsem zapomněl (přecijen už jsem jich viděl dost…:-) zbytek článku…

Minirecenze filmu: Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness)

Dlouhé letní večery, umocněné navíc dovolenou, jsou ideálním časem na pěkný domácí filmový zážitek. V krátkém sledu jsem tak shlédl několik filmů, které jsem už nějaký ten pátek měl na seznamu. Ke každému z nich se pokusím sem napsat alespoň krátké zhodnocení. Prvním je snímek Štěstí na dosah s Willem Smithem v hlavní roli.

Film se odehrává v roce 1981 v San Francisku a vypráví skutečný příběh Christophera Gardnera. Ten má v té době na krku špatnou investici do zdravotnického přístroje s názvem “měřič hustoty kostí”, který se velice špatně prodává. To má za následek špatnou finanční situaci Chrisovy rodiny. Christopherova žena pracuje několik směn denně a dlouhotrvající vypjatá situace nakonec vyústí v její odchod od rodiny. Chris tak zůstane sám se synem… a téměř bez finančního příjmu, protože tou dobou dostane a přijme nabídku na  šestiměsíční neplacený kurz u investiční firmy, ze kterého pouze nejlepší uchazeč dostane u firmy místo. zbytek článku…

I am a Legend (Já, legenda) – minirecenze

Předevčírem jsem si pustil film, na který jsem se těšil už z upoutávky v kině, ale dostal jsem se k němu až s velkým spožděním.

Já, legenda nám ukazuje postkatastrofický svět, zejména americkou metropoli New York. Lidstvo před necelými třemi lety poskytla epidemie viru, původně vědci vyšlechtěného léku na rakovinu. Většina lidí nepřežila, zbytek se proměnil v krvežíznivé noční zombie, a jen pár imunních jednotlivců přežilo. V New Yorku ale zřejmě jen jeden Robert Neville (Will Smith). Během filmu jsem moc přesně nepochopil jeho povolání, na jednu stranu vědecký pracovník vojenského výzkumu, na druhou s důstojnickou hodností a altetickou figurou mariňáka. Zkrátka takový trochu superhrdina se svaly i mozkem. zbytek článku…

Indiana Jones a království křišťálové lebky

Jeden z nejočekávanějších filmů poslední doby před necelými dvěma týdny vstoupil i do českých kin. Protože Indiana Jones patří mezi mé oblíbené filmové (ale i herní) hrdiny, nenechal jsem si film ujít. Schválně jsem před návštěvou kina nečetl recenze, abych nebyl ovlivněn a tak jsem byl zvědav na to, co asi všichni před prvním shlédnutím filmu. Jak obstojí “důchodce” Harrison Ford v roli stále ještě akčního hrdiny a jak příběh George Lucase režírovaný Stevenem Spielbergem (tedy původní sestava filmů o Indym) obstojí ve srovnání s předchozí trilogií.

Zkusím se maximálně vyhnout popisu děje, abych nepřipravil o překvapení ty, kteří film ještě neviděli. Takže popíšu jen to, co se mi líbilo, co naopak ne a jak film hodnotím v porovnání s prvními třemi díly. zbytek článku…

Recenze filmu Gympl (2007)

Tak jsem se asi po měsíci vydal do kina a volba padla na film režiséra Tomáše Vorla – Gympl. O film jsem se předtím nijak zvlášť nezajímal, ale to málo, které ke mně proniklo z médii bylo spíše pozitivního rázu. Ovšem PR je dnes mocná čarodějka a tak jsem neměl ani kladná ani záporná očekávání, do sálu jsem vstupoval naprosto nezaujatě. zbytek článku…

Stardust (2007)

StardustMinulou sobotu jsme se ženou vyrazili do kina, výběr filmu byl poměrně snadný – už z upoutávek před několika měsíci nás totiž nalákala oddychová fantasy romance Hvězdný prach.

Hvězdy jsou nejen v názvu a hlavní roli příběhu, ale i v hereckém obsazení, zvlášť na Michele Pfeiffer nebo Roberta de Nira je radost se dívat. Hlavní osa příběhu se odvíjí poměrně předvídavě a je dlouho dopředu jasné, jak osud hlavních hrdinů asi dopadne. O překvapení a udržení divákovi pozornosti se tak starají především vedlejší postavy (živí i mrtví princové Hromotvrze / Stormholdu, kapitán Shakespeare…). Na film se ale mimořádně příjemně dívá, protože režisér skvěle trefil tempo vyprávění a film nemá dle mého názoru žádné hluché místo. Dokonce i souboje v něm probíhají bez zbytečných prodlev, umírá se zde opravdu rychle, což jsem ocenil zejména ve velkém finále. Fantasy svět Stardustu je poměrně originální, čili potěší i fanoušky žánru. Suma sumárum film hodnotím 7/10.

Pokračovat

November 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18