Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

Československá Superstar? Zatím spíš zvlášť “Česká” a “Slovenská”…

Původně jsem vůbec nechtěl o první “federativní” superstar blogovat, ale po prvním semifinále už někde svůj názor musím ventilovat:)

Projekt s velkým potenciálem mě totiž čím dál víc zklamává a to i přesto, že i letos objevil velice dobré zpěváky a zpěvačky.

Nechce se mi moc hodnotit porotu, ale… v první řadě nechápu, proč nám obě televize cpou pořád ty samé porotce. To není nikdo jiný, kdo by se na tuto funkci hodil lépe než okoukané tváře, které už mají diváci přečtené skrz na skrz? Dramaturgové se snaží soutěž s každou novou řadou oživit všelijakými (pochybnými) experimenty s pravidly, moderátory, místy konání, mírou fyzického a psychického vyčerpávání soutěžících a přitom hloupě trvají právě na stále stejné porotě. Vždyť potom i výběr soutěžících do fáze, kdy ho ovlivňuje porota, je pak rok co rok jako přes kopírák, čímž neříkám, že někteří soutěžící v té či oné řadě by v závěrečných kolech byli po zásluze s jakoukoliv porotou. Co takhle nechat diváky dopředu hlasovat o porotcích? Nebo dopředu nastavit pravidla, že v další případné řadě soutěže bude jen ten porotce, který bude mít například nejvíce úspěšných tipů na to, kdo v tom kterém kole vypadne… atp.

Ale zpátky k jádru pudla. Televize nám soutěž od začátku servírují jako unikátní s tím, že poprvé v historii se spolu v rámci jedné show utkávají soutěžící ze dvou různých zemí. Ale opravdu je tomu tak? První šok přišel po divadelním kole, kdy jsme se z televize dozvěděli, že porotci vyberou 24 semifinalistů, 12 kluků a 12 holek a to vždy po 6 z každé země!!! Ptám se proč nejde dál prostě 12 nejlepších bez ohledu na to, odkud jsou, když všichni soutěží údajně v jediné soutěži – Československé superstar?

Letos mi navíc přijde, vzhledem k rozdílným kvalitám soutěžících, nešťastný už samotný model užšího semifinále. Narozdíl od prvních řad “českých superstar”, kdy semifinalistů bylo řádově 40 až 50 a z kvalifikačních skupin postupovali do finále vždy jen dva nejlepší soutěžící bez ohledu na pohlaví, v současném modelu do finále musí z 24 soutěžících postoupit stejný počet holek i kluků. Ale co je nejhorší, i stejný počet čechů a slováků! To byl pro mě šok číslo 2. Takže minimálně do finále koukáme na dvě samostatné soutěže “Česko hledá superstar” a “Slovensko hledá superstar” a můžeme jedině doufat, že v tom finále už snad obě soutěže spojí v jednu. I když bych se už snad ani nedivil pravidlu, že ve finále se bude moci vypadávat pouze na přeskáčku Čech – Slovák!

Bohužel systém prvního ročníku Československé Superstar bude mít za následek to, že finále zdaleka nebude tak kvalitní, jak by být mohlo. Hlavně proto, že v něm bude 6 kluků, přičemž kvalitou se s dívkami můžou měřit tak dva (Chodúr, Bendig) a také kvůli pravidlu, že z každé země a pohlaví budou ve finále jen tři soutěžící. Proto bylo například dopředu jasné, že už v semifinále musí nutně vypadnout jedna ze 4 skvěle zpívajících českých dívek – což se i stalo hned v prvním semifinále, když vypadla Debbie Kahlová.

Kdybych měl vybrat svou finálovou desítku, byli by to tito (v abecedním pořadí)…

Monika Bagárová (cz)
Nikoleta Balogová (sk)
Jan Bendig (cz)
Martin Chodúr (cz)
Paulína Ištvancová (sk)
Deborah Kahlová (cz)
Markéta Konvičková (cz)
Karolína Majerníková (sk)
Dominika Stará (sk)
Leona Šenková (cz)

Jako největší favority na vítězství vidím jednoznačně někoho ze čtveřice Martin Chodúr, Monika Bagárová, Jan Bendig a Markéta Konvičková. Shodou okolností jsou všichni z Čech, ale je to jen a jen proto, že na slovenské straně zkrátka nevidím nikoho, kdo by měl alespoň tři ze čtyř vlastností potřebných (dle mého názoru) k vítězství v takové soutěži – kvalitní zpěv, atraktivní vzhled, přirozené charisma a sympatický charakter.

SHS 3: Vítězem se stala Vierka Berkyová!!!

Vierka BerkyováDnes jsem se k obrazovce dostal až na třetí kolo písní, kde obě děvčata zpívala stejnou píseň, konkrétně Angels od Robbie Williamse, takže nemohu posuzovat jejich předchozí výkony. Každopádně, v Andělích se mi zdála o maličko (o prsa) lepší Vierka, ale i Dominika zazpívala dobře. Myslím, že dnešek už toho stejně příliš neovlivní. Jednak se hlasuje celý týden a navíc už jsou pravděpodobně fanoušci dost dlouho přikloněni na jednu ze stran a názor na poslední chvíli měnit nebudou, to by musel jeden ze soutěžících buď neskutečně zazářit (ale je nepravděpodobné, že by nezazářil už dřív) nebo vyhořet (ale to je taktéž ze stejných důvodů málo pravděpodobné). Navíc už teď lze říct, že se ani jedno nestalo, a že obě dívky předvedly to, na co jsme od nich zvyklí, vystoupení na vysoké úrovni, do kterého dávájí osobitý projev a náboj (i když už je patrná únava z dlouhé soutěže).
zbytek článku…

SHS 3: bronzová medaile Robo Šimko

Pro porotu byla sice jednohlasně číslo 3 Vierka Berkyová, pro diváky ale Robo Šimko, a tímpádem se v neděli o titul třetí slovenské Superstar utkají v dívčím finále Dominika Mirgová a Vierka Berkyová.

SHS 3: 8.finále – Vzájemný výběr

Samotná myšlenka tohoto kola je poměrně zvláštní, zatímco bychom měli konečně vidět zpěváky v hudebních žánrech, kde tak silní nejsou, už jen podle seznamu dnešních skladeb je jasné, že neuvidíme. Soutěžící si totiž navzájem vybrali tak, aby se druhým zavděčili.

Tato jednotvárnost výběru písní má za následek to, že namísto vzrůstajícího napětí před finále, pro mě show naopak sklouzává k nudě. Dnešní kolo zhodnotím velice stručně, neboť není až tolik co hodnotit, co by nebylo již vyřčeno v některém z předešlých kol. zbytek článku…

SHS 3: 4.místo Ivana Kováčová

Opět jsem se v pondělí večer k televizi nedostal, tedy pouze pro úplnost: těsně pod stupni vítězů soutěže Slovensko hledá Superstar 3 zůstala Ivana Kováčová.

Ve hře zbývají poslední tři – Dominika Mirgová, Vierka Berkyová a Robo Šimko.

SHS 3: Unplugged kolo

Celé kolo se opět neslo v komorním duchu, a o emoce se postaraly medailonky, v nichž jsme měli možnost vidět na jaké účely putovali peníze vybrané za dražbu 4 sad keramickým mobíků. Všechny osudy byly hodně smutné, tak snad jim peníze pomohou.

Bez okolků pojďme na hodnocení výkonů soutěžících. První vystoupila Dominika Mirgová se zpomalenou verzí veleznamého hitu posledního léta Umbrella od Rihanny. Bylo to vážně profi vystoupení, do kterého dala Dominika notnou dávku invence a hodně se to líbilo i porotě. zbytek článku…

SHS 3: 5.místo Martin Konrád

Z pracovních důvodů jsem včera nemohl sledovat vyřazovací večer, tak pouze pro úplnost… Kolo písní Mekyho Žbirky se stalo osudné Martinu Konrádovi. Soutěžící, který byl i přes nedokonalý pěvecký projev, tipován na jednoho z největších favoritů, tak soutěž opouští už na pátém místě. Ve hře zůstavají 3 děvčata (Dominika Mirgová, Ivana Kováčová a Vierka Berkyová) a jediný chlapec – Robo Šimko.

SHS 3: Písně Mekyho Žbirky

Miroslav Žbirka Šesté finálové kolo třetí řady Slovensko hledá Superstar se neslo v duchu písní legendy slovenské pop music Mekyho Žbirky. Nevím, jestli se to zdálo pouze mně, ale tentokrát se začalo bez zbytečných prodlev a dlouhých řečí. První v pořadí se představila Dominika Mirgová s písní Zažni (Rozsviť). V nižších polohách nebyla moc slyšet, ale s přechodem do vyšších poloh přidala na hlasitosti a už to byla Dominika, jak jí známe z minulých kol. Doslova, neboť píseň byla výrazně říznuta r’n’b výrazem s velkým množstvím ozdob. Vzhledem k tomu, že tento typ hudby není jejím šálkem čaje, se s písní vypořádala velice dobře, bez intonačních i jiných chyb.
zbytek článku…

SHS 3: 6. místo Marcel Berky

Marcel BerkyPřeskočme úvodní omáčku a pojďme rovnou k jádru věci. Po playbackové (kolikrát ještě?!) verzi “Dotkni sa hviezd” v podaní kompletní desítky finalistů, jsme vyslechli názor poroty na to, kdo obsadí konečné šesté místo. Každý z porotců řekl po zákulisní dohodě jiné jméno, Palo Habera Marcela Berkyho, Laco Lučenič Ivanu Kováčovou a Dara Rolins Vierku Berkyovou. zbytek článku…

SHS 3: Zpěv s orchestrem

Dnešní kolo bylo věnované orchestrálním adaptacím. Každý ze soutěžících zpíval dvakrát – jednu píseň sám a druhou jako duet. Večer nastartovali Robo Šimko s Marcelem Berkym písničkou od Tublatanky, kterou známe asi hlavně z “Ufounsko-táborákové” reklamy na Coca Colu. V orchestrálním podání písnička ale zněla snad ještě méně výrazně než v již zmíněném táborákovém podání a ani stylově oběma soutěžícím zrovna nesedla. Když budu v kritice ještě pokračovat, tak se mi moc nelíbily hlasy Marcela a Roba v jedné písničce. Duety bych poskládal jinak, ale třeba se ještě dočkáme v dalších kolech… zbytek článku…

Pokračovat Next page

November 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18