Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

X Factor – vítězem se stává… Jiří Zonyga

Jiří ZonygaOndřej Ruml Užijme si posledního X Factoru (v první řadě soutěže) – vyhlášení absolutního vítěze. Na odlehčení finálového dramatu zazpívali oba finalisté s Martinou Pártlovou “nováckou” píseň Hvězdy (nebo tak něco:-)). X Factor je jako houpačka, jednou za výběr písní chválím a jindy zůstává rozum stát. No nic, zpátky k vyhlášení výsledků.

Já bych hlasoval pro Ondřeje a dokonce si myslím, že to tak i snad dopadne. Na druhou stranu rozdíly mezi oběma byli v mezivýsledku velice těsné. A Jiří oslovuje lidi víc i nepěvecky.

And the winner is… Jiří Zonyga. Gratulujeme…

X Factor – milionový večer aneb finále je tu…

Maratón s názvem X Factor dospěl do závěrečné rovinky, ve finále zbyla dvojice soutěžících – oba z kategorie nad 25 let. Ondřej Ruml a Jiří Zonyga.

Píseň pro první kolo Ondřejovi vybírali diváci, a už minule avizoval Leoš Mareš, že to bude Grace Kelly od Miky, což je hodně těžká věc, už jen pro falzety v refrénu. Byl jsem tedy zvědav, jak se s tím Ondřej popere. Jak se ukázalo, poradil si na výbornou. Opět zopakuji, že se mi v Ondrově podání líp poslouchají neswingové věci.

Ondřej Zonyga jako svou první píseň zazpíval Morituri te salutant od Karla Kryla. Chytrý výběr vzhledem k fanouškovské základně. Odzpíváno jako je u něj zvykem dobře, což opět ocenila i porota.

Posledním tématem pro dnešní večer byla píseň, kterou soutěžící zpíval v minulých kolech. Ondřej Ruml si vybral Stokrát chválím čas od Karla Gotta. Na můj vkus trochu nudný výběr, myslím, že měl Ondřej ve finále dost lepších vystoupení. Možná chtěl připomenout, že se umí sám doprovodit na klavír. A možná se mu píseň zkrátka líbí. Každopádně dnes večer už je to úplně jedno, hlasující diváci jsou rozděleni na dva tábory a neumím si představit, jak špatně by museli soutěžící zazpívat, aby někoho ze “svých” na poslední chvíli ztratili.

Jiřímu Zonygovi diváci vybrali veleznámou rockovou baladu Nothing Else Matters od Metallicy. Což o to, intonačně to bylo vpohodě, rockovou atmosféru to mělo, ale co mi vadilo je neznalost textu. Chápu, tréma se stát může, ale zrovna takovou klasiku jakou Nothing Else Matters je, by měl každý, kdo se považuje za skalního rockera, vysypat z rukávu i o půlnoci.

Pro povzbuzení hlasujících diváků byl ukázán i průběžný stav hlasování, kdy oba soutěžící měli téměř shodný počet hlasů.

Třetí kolo Ondřeje Rumla a píseň dle vlastního výběru Somebody to Love od Freddie Mercuryho. Tak konec dobrý, všechno dobré. Zakončit takovou peckou a skvěle odzpívanou je asi nejlepší způsob, jak zaútočit na celkové vítězství. Uvidíme.

Poslední soutěžní píseň patřila Jiřímu Zonygovi, zazpíval Husličky od Vlasty Redla. Neříkám, že špatně, ale zkrátka mě touto hudbou moc neoslovuje.

Kdo vyhraje? Dnes byl podle mě lepší Ondřej. Potenciál má už kvůli věku také pochopitelně větší než Jiří. Na druhou stranu podobné soutěže nám ukazují spoustu talentovaných lidí, ale jen o málokom slyšíme i za rok, dva. Ani u jednoho nevěřím, že by vyprodávali “kulturáky” teď ani po delší době. Ondřej se ale hudbě asi věnovat více či méně bude. Jiří možná nějaký čas také, ale myslím, že už má svou rodinu a hudbou se spíše baví, něž že by chtěl po zbytek života soupeřit o přízeň publika.

Koho vyberou diváci? Uvidíme za necelou hodinu. A už předem říkám, že jsem zvědav, kolik přesně hlasů v jednotlivých kolech a samozřejmě ve finále, diváci naposílali. Za chvíli nashledanou…

X Factor – třetí místo All X

All XPrvním finalistou se stává… Ondřej Ruml. A ač se Leoš Mareš snažil udělat dojem, že se překvapení stávají, tak tentokrát se podle mě nestanou a druhým ve finále bude Jiří. A je to tak. Vítězem porotcovské soutěže je tímpádem Gábina Osvaldová, jejíž dva kandidáti se střetnout ve finále. Za týden u souboje Ondřej Ruml vs Jiří Zonyga nashledanou.

X Factor – předfinálový večer

Večer začal společným vystoupením všech tří zbývajících soutěžících, předvedli Black Or White od Michaela Jacksona. Pak jako host vystoupila skupina M.T.A. která jako poslední skupina nepostoupila ze semifinále. A upřímně to byl výkon na jaký jsem v podání vokální skupiny čekal od začátku soutěže. Bez doprovodu, čistě, sugestivně. Skvělé, ve finále by rozhodně ostudu neudělali místo, kterékoliv postupivší skupiny. Hned záhy vystoupila taktéž v semifinále vypadnuvší skupina Chave Jilestar (nebo jak se to píše:-)) Tady mě příliš nezasáhl druh hudby, zvlášť druhá část byl trochu kabaret. Ale po pěvecké stránce určitě lepší než polovina finalistů.

zbytek článku…

X Factor – čtvrté místo Martina Pártlová

Martina PártlováJak již bylo v minulých článcích o X Factoru avizováno, dnes již nerozhodují o postupujících porotci, ale jen a jen diváci svými SMS hlasy. Nebude se tedy zpívat podruhé, pouze jeden vypadne, jak to známe ze Superstar. Jedině snad labutí píseň toho, kdo vypadne? Uvidíme.

A uvidíme i Jiřího Zonygu zpívat, minimálně v příštím kole. To Martina Pártlová si na verdikt musí chvíli počkat. V bezpečí nejlepší trojice je ještě Ondřej Ruml. A rozhoduje se tedy, podle očekávání, mezi All X a Martinou Pártlovou.

Petr Janda by pochopitelně vyřadil Martinu, Gábina Osvaldová All X a Ondřej Soukup by překvapivě také vyřadil Martinu. A diváci rozhodli stejně, na 4. místě se umístila Martina Pártlová.

V příštím kole budou soutěžící zpívat jednu “bondovskou” píseň a druhou podle svého výběru.

X Factor – americká noc

Ondřej Ruml s písní Raindrops keep falling on my head nijak nevybočil ze svého stylu. Doprovodil se na banjo a do písně namontoval efektní sólo. Ale já bych se na Onřejových koncertech asi trochu nudil, i když po hudební stránce se kvalita nezapře… zbytek článku…

X Factor – poslední nedivácké vyřazování aneb 5. místo Kamila Nývltová

Kamila NývltováRovnou k věci, do dalšího kola postupují všichni nad 25 let a dnes se rozhodne, která kategorie vůbec nezasáhne do TOP 4.

Bude to mládí zastoupené Kamilou Nývltovou nebo skupiny zastoupené All X? Před finále vůbec dva největší favorité na celkové vítězství se utkají o paté místo!

Rozhodovat bude Gábina Osvaldová, ale jak? Podle dnešních hodnocení by měla rozhodnout pro postup All X, na druhou stranu jí to upřímně může být jedno, protože celkové vítězství někoho z její stáje je už téměř neodvratitelné. Dnes naposledy totiž o vypadnuvším rozhodují porotci, příště už pouze diváci a jak All X, tak Kamila už jsou v duelu, a tedy mezi posledníma dvěma, podruhé. Pro All X hraje to, že jsou symbolem této řady, jejich vypadnutím už by z X Factoru byla jen pěvecká soutěž. Vidím to 60:40, že dál půjdou All X, ale záleží jen a pouze na Gábině.

A její verdikt? Dál All X, ven Kamila Nývltová. Tímpádem má Ondřej Soukup volno a tak je na místě zrekapitulovat jeho působení v soutěži. Přesto, že byla kategorie do 24 let nejvíce obsazenou, nedokázal Ondřej Soukup vybrat soutěžící, kteří by v konkurenci ostatních obstáli. Respektive těm, které vybral nedokázal vhodně vybírat písně a stylizaci. Všichni 4 jeho finalisté byli až moc prvoplánoví. Jak už jsem psal, kráska, hezounek, silnější “operní” děva a “mimoňka”. A výběr písní málo odvážný. Tam, kde například v kategorii nad 25 let sázeli na hity Pink, Pehy a dalších soudobých “ikon” světové nebo domácí scény, Ondřej Soukup vybíral písně neodvážné, které frčeli možná někdy před lety. A tak to dopadlo, jak to asi dopadnout muselo. Přesto si myslím, že zpěvačka takových pěveckých a pohybových kvalit jakou Kamila je přesto šanci vydat CD dostane. Jen se bojím, a myslím i oprávněně, aby to nebylo v produkci právě Ondřeje Soukupa. Dobrou noc…

X Factor – Noc oživlých legend

Tématem dnešního večera jsou písně legend hudebního showbusinessu. Přesněji legend již nežijících. Uvidíme, zda to všichni dodrží nebo podobně jako minule v československém kole to někteří obejdou.

Úvodem musím něco napsat o … úvodech. Přijdou mi až zbytečně natahované a přitom se v nich jen recykluje minulé kolo. Konverzace s porotci také neodhaluje nic, co bychom nevěděli. Aby se nestalo jako minule, že v závěru pořadu bude potřeba dohnat časové manko a kvůli tomu zkracovat mnohem zajímavější hodnocení soutěžící.
zbytek článku…

X Factor – šesté místo Za 5 dvanáct

Za 5 dvanáctPojďme rovnou na věc. Na vyhlášení dnešních výsledků. Jiří Zonyga postupuje. Ondřej Ruml také postupuje. Martina Pártlová bude zpívat ještě jednou (první tip vyšel). Kamila Nývltová jde do dalšího kola. Stejně tak All X. Dnes si znovu zazpívají také Za 5 dvanáct (druhý tip vyšel).

Opět si troufám říct, že už předem je jasno, že dnes vypadnou Za 5 dvanáct a do dalšího kola pošle Ondřej Soukup Martinu Pártlovou. Pochopitelně spravedlivější by bylo vzhledem k dnešním výkonům a prozatím čistému štítu podržet Za 5 dvanáct. Ale upřímně, takovou porci fair play od Ondřeje Soukupa opravdu nečekám. Ale pozor tímto rozhodnutím by hodně nahrál kategorii nad 25 let, která by získala převahu 3:1:1.

A má prognóza se potvrdila, vypadla poslední vokální skupina v prvním ročníku X Factoru – Za 5 dvanáct.

Příště Noc oživlých legend…

X Factor – československý večer

Soutěž pomalu ale jistě spěje k finále, které je již za 4 týdny. Tím reálnější je pro zbývající soutěžící i vidina jednoho milionu korun pro vítěze. Nepodat stoprocentní výkon by si soutěžící asi dlouho vyčítali a tak osobně čekám ode dneška už opravdu výkony na hranici jejich možností.
zbytek článku…

Pokračovat Next page

November 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18