Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

Co mi vadí na migrační krizi

Asi bych na tohle téma mohl napsat hodně textu, ale škoda času. Kdo realitu nevidí teď, sebevíc článků mu oči neotevře. To zřejmě (a bohužel) až události, které přijdou. Tak alespoň krátce…

Za prvé. Neřešení příčin, jen následků. To mě opravdu zvedá ze židle. Představte si, že já jako programátor bych měl chybu v programu, která by na konci nějakého procesu generovala špatné výsledky. A já bych každý takový výsledek ručně opravoval a opravoval a opravoval… Namísto toho, abych našel tu chybu, opravil ji a špatných výsledků se nadobro zbavil. Rozumnější varianta, že? A stejně by měla uvažovat politická reprezentace, a nejen uvažovat, ale hlavně konat. Čím rychlejší řešení příčiny, tím méně následků.

Za druhé. Vývoj posledních let a měsíců ve mě umocňuje přesvědčení, že zřízení, ve kterém žijeme už nejde nazývat pravou demokracií – vládou lidu. Podle mě jsme se vrátili opět k vládě šlechty, prosazující své zájmy a své názory na úkor “podanných”. Když poslouchám a čtu výroky politiků západního světa, EU zvlášť, připadá mi, že jim už to, jak se chovají, přijde úplně normální.Úplně zapomněli, že oni jsou jen našimi zaměstnanci, které jsme vybrali, aby v našem zájmu spravovali náš společný majetek. Že nejsou našimi nadřízenými, kterým jsme předali na jedno volební období moc nad našimi životy. V parlamentních volbách se volí témata, názory a plány politických stran, které by pak strany měli prosazovat. Ale co když se najednou objeví téma, jehož řešení nám strany před volbami neprezentovaly? A tudíž téma k jeho řešení voliči nedali mandát? Jakým právem si politici dovolují prosazovat řešení postavené na osobním názoru? Proč se neptají nás občanů? Proč se bojí vypsat referenda v otázkách, které lidi opravdu trápí? Proč blokují či omezují zákony, které by umožnili lidem iniciovat referenda bez ohledu na parlament? Proč poslanci nesmyslně argumentují tím, že voliči jsou idioti a v přímé demokracii by si odhlasovali kdejakou blblost, ale přitom v parlamentu sedí díky hlasům těch samých, podle nich, idiotů? Proč i přes obecně známé a jednoznačné výsledky veřejného mínění naší vůli neprosazují? Ba dokonce jednají v naprostém rozporu? Ilegální imigranti, přijetí EURA, ztráta národní suverenity alias Lisabonská smlouva, házení peněz do černé díry jménem Řecko apod. Politici nerozhodují o svých penězích, svých životech, své budoucnosti, ale o našich penězích, našich životech a naší budoucnosti. Myslíte, že by politik ze svého poslal Řecku peníze, které se nikdy nevrátí? Myslíte, že by si polik za sousedy nastěhoval muslimskou rodinu z Afriky? Ne, oni žijí ve svém světě, a jsou neskuteční pokrytci. Z cizího se to politikům pomáhá náramně, ovšem pokud ta většina, které ty prostředky patří, chce něco jiného, jde o obyčejnou zpronevěru a krádež.

Znovu opakuji, poslanci a senátoři jsou našimi zaměstnanci a žijeme ve zřízení, kde platí názor většiny, ať už s tím ta menšina souhlasí nebo ne. Pokud toto nejsou politici schopni respektovat, nemají v politice co dělat. Rád bych viděl světlo na konci tunelu a napsal, že je potřeba počkat na konec téhle generace politiků a bude líp… ale spíš to vypadá, že nová, zdravá a rozumná generace evropských politků ani nestihne nastoupit, protože do čela států začnou pronikat neevropané a do dvou, tři generací už budou nám Evropanům vládnout.

Za třetí. Žádná vize. Vlastně to souvisí s prvním bodem. Řešení následků místo příčin je nekonečný proces. Nabízí sice často řešení rychlejší, ale zpravidla ne konečné. A tak se k aktuálnímu tématu nabízejí otázky. Co s těmi imigranty dál? Kdo jim dá práci? Kdo je donutí pracovat? Kdo, co a jak udělá s těmi, kteří nedostanou azyl a nebudou se chtít vrátit? To všechno jsou otázky, kterým se ti, kteří chtějí řešit jen následky, nemůžou vyhýbat a měli by na ně mít odpovědi. I kdyby byly špatné a hloupé. Nevím jak vy, ale já na většinu těch otázek z příslušných míst neslyšel žádné odpovědi.

Za čtvrté. Azyl. Azyl je povolení k dočasnému pobývání na území státu. Nicméně při dostatečně dlouhém přechodném pobytu v zemi, lze získat občanství. A proto je na místě se ptát, zda budou zěmě EU teď maximálně usilovat o to, aby země, ze kterých uprchlíci utíkají, byli co nejdříve bezpečné a azylanti se do nich mohli vrátit. Nebo o tom jen budou roky tlachat a jednat, aby k míru hned tak nedošlo a azylanti získali evropská občanství a čelní představitelé EU se mohli ukájet nad realizací nefunkční myšlenky multikulturní Evropy?

Webová aplikace na správu osobních i firemních financí…

screen_beta Jak život plyne, nabalují se na člověka další a další účetní operace… splátky hypotéky, životní pojištění, zdravotní pojištění, elektřina, voda, serverhosting, domény, telefon, internet, daně, DPH… k tomu jeden osobní účet zdarma, druhý zdarma, další povinně k hypotéce, firemní účet, manželčin účet, účet kreditní karty… udržet si ve financích přehled a pořádek není jednoduché. Nějaký čas jsem si přehled vedl v tabulkovém editoru, ale mým postupným nárokům již nemohl vyhovět. Chvíli jsem tedy hledal hotovou aplikaci, která by správu našich financí řešila, ale buď mi přišla zbytečně složitá (nechci se nic učit, chci něco intuitivního), nebo neumněla všechno to, CO bych potřeboval, nebo JAK bych to potřeboval. Napsal jsem si tedy vlastní webovou aplikaci… zbytek článku…

Rok 2008

S koncem roku, či začátkem roku nového, se všude kolem setkáváme s ruznými ohlédnutími za uplynulými 12 měsíci, rekapitulacemi, přehledy, ale také prognózami a plány na dalších 365 dní. Něčím podobným bude i tento příspěvek.
I když se mi zejména v posledních týdnech právě skončeného roku zdálo, že čas letí až příliš rychle, při pohledu na celý rok 2008 z odstupu musím říct, že se toho v něm stihlo přihodit okolo mě docela dost.
zbytek článku…

Co se děje okolo…

Času je (a bude) žalostně málo a tak opět jen stručně a věcně události posledních cca 10 dní.

Před týdnem jsem s tátou byl na koncertě Rock For IT, který již třetím rokem pořádá personální agentura Deckard & Penfield. Letos byla vybrána kapela Monkey Business, a ač funky moc nemusím, návštěvy koncertu nelituji. Matěj Ruppert je skvělý zpěvak i zábavný showman. Na mateřské dovolené je v současnosti zpěvačka kapely Tonya Graves, kterou ale skvěle zastoupila ex-Black Milk Tereza Černochová.

V týdnu mě ze studijního oddělení informovali, že jen tak mimochodem státnice nejsou v termínu, kdy se mají konat podle harmonogramu a se kterým jsem již počítal (resp. spíš brácha s přítelkyní, kteří jsou pracovně v Anglii), ale až o 10 dní pozdějí, tedy 1.12. No, poté, co mi v září posunuli termín státnic o týden dopředu, což jsem zjistil vpodstatě náhodou týden předem, mě tahle situace ani nepřekvapuje, ale nadšenej z toho nejsem. Přecijen se mohla zase sejít pohromadě celá rodina, takhle snad aslepoň o Vánocích…

Práce je dost a dost, a tak jsem rád, že některé projekty už se blíží finalizaci. V minulém týdnu byl navíc spuštěn web Honorárního konzulátu republiky Paraguay v ČR a pro veřejnost otevřen i web Metropolitní kapituly – mekapha.cz, i přesto, že ještě není plně naplněn texty.

Včera jsem se zúčastnil veletrhu WebExpo, kde jsem navštívil přednášky Karla Minaříka – Efektivní vývoj webových aplikací v Ruby on Rails, Jiřího Knesla – Výběr vhodného frameworku,Martina Kopty – Možnosti vyhodnocování úspěšnosti reklamy na internetu, Adama Zbiejczuka z mBank – Principy web 2.0 v komunikaci se zákazníky, panelovou diskuzi na téma Desktop vs. web. Bude jeden vítěz? a nakonec zajímavou keynote Adama Javůrka – Internet a budoucnost (bez) médií.

Samostatný článek by si zasloužily i letošní krajské volby, které dopadly velice špatně pro pravicové strany. Je třeba vzít to jako varování a jako národ v příštích parlamentních volbách volit zodpovědně tak, aby se k moci nedostali komunisté – ať ti červení nebo oranžoví.

V příštích dnech a týdnech mě čeká zase spousta práce, což je na jednu stranu dobře, na druhou už se těším na konec roku (Vánoce a Svátky), kdy si snad konečně odpočinu.

Pokračovat

November 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18