Avatar

…blog o tom, co mě zrovna napadne.

Začínám hrát golf aneb nebojte se nakupování přes internet z Anglie

green_with_two_bunkersZačínám hrát golf. Po květnovém zranění kotníku to stále nevypadá na nějakou větší zátěž, zvlášť ne na florbal, kde je kotník zatěžován nadměrně. Nějaké sportovní aktivitě se ale chci věnovat, jsem soutěživý typ a sport byl součástí celého mého dosavadního života, tak nejde jen tak “nesportovat”. Už pár let zpátky jsem se vpodstatě rozhodl, že až jednou skončím s florbalem, začnu hrát právě golf a ten čas přišel trochu dřív – teď – v době mé “florbalové přestávky”. Proč golf? Důvodů je několik. zbytek článku…

Nechápu fotbal…

Na fotbal se už dlouho dívám jako na zaostalý sport, který neumí jít s dobou a který jakoby ani nechtěl bojovat s největšími neduhy, které ho trápí – chybami rozhodčích, neatraktivitou mnohých utkání a malým množstvím branek.

Po včerejším utkání Chelsea – Barcelona, které do velké míry rozhodl špatný výkon norského rozhodčího Övreböa, jsem se rozhoupal sepsat tenhle post. Ještě musím uvést, že nejsem fanouškem ani jednoho z týmů, popravdě mě fanouškovství nějak nebere v žádném sportu.

Proč se fotbal nesmyslně brání změnám a technickému pokroku? Nevím, nedokážu to dost dobře pochopit. Níže zmíním, co mi z mého pohledu na fotbalu nejvíc vadí, spolu s návrhem řešení. zbytek článku…

Protikrizový balíček – levný profi web pro firmy

Protikrizový balíček Přemýšlel jsem, jak se finanční krize dotkne nebo nedotkne mého oboru podnikání a jestli by nešlo jí případně využít ve svůj prospěch. V televizi byl aktuálním tématem protikrizový balíček, který připravovala vláda. Balíček… hmmm… já už jeden balíček přece v nabídce mám, co takhle udělat jeho “krizovou” variantu? Doména protikrizovybalicek.cz byla shodou okolností volná, tak jsem si ji zaregistroval a vytvořil produktový web s nabídkou kompletního zajištění webové prezentace.
Obsah balíčku je na první pohled stejný jako u varianty ALL INCLUSIVE, až na několik rozdílů – ten hlavní a nejzajímavější pro zákazníky je cena. Tu jsem srazil na dobře zapamatovatelnou částku 12.345,- “cos to Janku, cos to sněd”. Na druhou stranu je podmínkou balíčku předem daný hosting, kde mám již systém odzkoušen a vylaďen, a odpadají tak případné komplikace s nastavením hostingu a žádáním podpory o povolení toho či onoho.
Teď zbývá produkt zpropagovat, což zatím dělám jen zlehka, protože jsem momentálně na maximu pracovní kapacity a přechod z one man show na plnohodnotné webové studio ještě pořádně ani nezačal.

Nábory.cz právě odstartovaly…

Včera jsem do ostrého provozu uvedl svůj první větší projekt Nábory.cz – sportovní kroužky, zájmové kroužky a volný čas. Několik předchozích měsíců běžely stránky v režimu “seznamování se” s vyhledávači. To jest byla vytvořena struktura odkazů, optimalizována klíčová slova a stránky obsahovaly obecné informace o sportech a agregované zprávy z daného odvětví. Nyní ale byla otevřena registrace kroužků a nasazen nový vzhled stránek, a portál by tak postupně měl být plněn sportovními a zájmovými kroužky.

Pilotním sportem byl zvolen florbal. Záštitu nad florbalovou sekcí převzal úspěšný reprezentant Martin Richter. Spuštění portálu také doprovází promo inzerce ve florbalové ročence, která oficiálně vychází dnes večer, den před startem největšího florbalového turnaje Czech Open. Ještě uvažuji o výrobě nějakých letáčků, resp. spíš vizitek, které bych během finálového dne umístil někde v prostoru haly. Ale z časových důvodů bude pravděpodobnější e-mailová nabídka na registraci oddílu – kroužku.

Projekt není koncipován pro velké zisky, spíše jako užitečná služba a pro vyzkoušení schopností redakčního systému goodlookyng RS před puštěním se do plánovaných větších projektů. Také je to “pokusný králík” v oblasti testování optimalizace pro vyhledávače. Kromě obsahu na doméně nabory.cz, se například kroužky prezentují na souvisejících doménách sportovnikrouzky.cz a zajmovekrouzky.cz, která obsahují vhodnější klíčová slova atd.

Filosofie mého “podnikání” je poskytovat zákazníkům služby, které snesou příšná měřítka po praktické stránce. Proto je-li to v mých možnostech, se snažím jakoukoliv novou techniku nebo službu nejdříve sám odzkoušet a vyladit na vlastních stránkách. Díky tomu se pak dá dobře předcházet možným problémům v komerčních zakázkách, kde jsou hladký průběh a finální spokojenost hlavními předpoklady pro spokojeného zákazníka. Nábory.cz jsou tedy právě takovým tréninkovým hřištěm pro nácvik širokého spektra technik – SEO, poloautomatický web (zásah vyžaduje pouze ověřování nových registrací a  zatím zadávání plateb, to ale bude v budoucnu také automatizováno), marketing, direct mailing atd. Přesto bych byl rád, aby se Nábory.cz staly praktickou a užitečnou službou a věřím, že budou fungovat jak ke spokojenosti návštěvníků, kterým pomohou najít ten správný kroužek, tak sportovních a zájmových kroužků, kterým pomohou získat nové členy. Pokud máte ve svém okolí nějaké vedoucí kroužků budu pochopitelně rád, pokud jim registraci na Nábory.cz doporučíte. Základní výpis je zcela ZDARMA, přičemž intuitivní a přehledná registrace zabere jen několik málo minut.

Tatran opět ve finále…

Je někdy až s podivem, jak některé věci vypadají jako předurčené. Historicky nejúspěšnější florbalový klub u nás – Tatran Střešovice, který nikdy nechyběl ve finále, byl letos na pokraji vyřazení. S pražským rivalem, týmem SSK Future, v semifinále sehrál velice dramatickou partii, kdy v prvním utkání dotáhl dvoubrankové manko až v poslední třetině a rozhodl v prodloužení, druhý zápas ztratil dvěma brankami v závěru, třetí i přes mírnou herní převahu prohrál v prodloužení, náskok dvou branek ve čvrtém zápase ztratil v posledních minutách a jen díky skvělému výkonu brankáře přečkal prodloužení a rozhodl o vítězství v nájezdech, a nakonec v pátem zápase, do nějž vstoupil oslaben o zraněnou brankářskou jedničku přestřílel soupeře 9:6, když soupeř nedokázal zúročit obrat ve skóre na začátku třetí třetiny.

Jsem rád, že i když nehraju, mohl jsem zevnitř vidět jak moc se na výsledku podílí zázemí, vítězná a pozitivní mentalita, zkušenosti atd. Přesto mám pocit, že svým způsobem měl na postup velký vliv i soupeř, který nedokázal udělat poslední krok k postupu, i když šance zejména ve čtvrtém zápase měl a v pátém zápase nekoncentrovaností, hloupými taktickými chybami a nekoncetrovaností při vlastním vedení nabízel šance na obrat v zápase. Tím Future ukázal, že na finále jim ještě stále něco chybí a tým, který neustojí situace, ve kterých vede a má psychickou výhodu na své straně, si postup nezaslouží.

A tak zaslouženě postupuje ten, který těžké situace ustál – Tatran – a můžeme se těšit na finále, které snad nabídne podobně zajímavou podívanou. Mělo by, utkají se totiž jediní dva dosavadní čeští mistři – Tatran a Vítkovice, i když vítkovický titul už je hodně dávnou záležitostí a florbal už je za tu dobu přecijen mnohem dál.

Jako bylo semifinále “florbalovou bitvou o Prahu”, v případě finálového boje se dá mluvit o “souboji generací…” i přes omlazený Tatranský kádr jsou to totiž stále starší hráči (Fridrich, Jedlička, Richter, Garčar), kteří tým táhnou, naproti tomu druhý finalista tým již nekolik let tvoří z odchovanců z úspěšného juniorského týmu. Ubrání Tatran své výsadní postavení a prodlouží mistrovskou sérii na 8 let v řadě? Nechme se překvapit. Nebylo by překvapením, kdyby se letos o titulu rozhodovalo třeba až v pátém zápase. Všechna utkání by měla živě vysílat Česká televize na programu ČT4, takže nebudete-li v hledišti, zapněte si alespoň televizi…

Vítězství v poháru ČFbU

Dnes jsem jako hráč (sice jen 20 minut z 60, ale i za ty jsem rád)  zúčastnil finále poháru české florbalové unie. Potřetí za sebou v něm zvítězil Tatran Střešovice, v němž, jak jistě již víte z předchozích článků, letos hostuji. Průběh zápasu byl jako na houpačce, 2:0 vedl soupeř, do konce první třetiny to bylo 2:2. Soupeř odskočil na 5:2, do konce druhé třetiny jsme otočili na  6:5. Ve třetí třetině jsme přidali další dva góly, ale soupeř v závěru stáhnul na rozdíl jediné branky. Konečný výsledek 8:7. Je to má první medaile z mužského florbalu (za třetí místo s Bohemkou jsme onehdy nic nedostali) a jsem za ní velice rád. Doufám, že odehrajeme dobré zápasy i na poháru mistrů evropských zemí, který se odehraje v druhém týdnu v lednu, zvládneme jarní část extraligy a sezónu završíme vítězstvím v playoff. Ale to je ještě daleko a před námi ještě spousta hodin dřiny a tréninků…:)

Už nikdy nepůjdu běhat před úterním trénikem s Danem…

…dneska jsem to zkusil a po téměř dvou hodinách jsme byl hodně rád za konec tréninku. Teď už jen zasloužená postel…:-)

Tatran vs Sparta

16-ti finále poháru České florbalové unie nás svedlo proti pražské Spartě. Ta ještě před třemi lety hrála nejvyšší soutěž, ale od té doby se jí nedaří vrátit zpět na výsluní a i letos, přes poměrně kvalitní kádr (ex-ligoví hráči jako Culka, Križko, Doležal, Žďárský), se v 1.lize zatím trapí. A ani tenhle pohárový zápas nevybočil ze současných zajetých kolejí, Spartě se zápas celkově nevydařil a my jsme opět nastříleli docela dost gólů, konkrétně 14 (Já sice i přes pár šancí žádný, ale alespoň jsem na 3 přihrál). Po výhře 14:2 tedy postupujeme do osmifinále, soupeřem budou Pardubice…

Tatran vs SSK Future…

Tatran StřešoviceMálokterý zápas základní části může nabídnou něco co utkání Tatran Střešovice vs SSK Future, které se hrálo tento čtvrtek. Za prvé: hrálo se před objektivy televizních kamer, což je samo o sobě velkou motivací pro nejlepší výkon na hřišti. Za druhé: motivací je i soupeř – SSK Future je totiž hlavní konkurent Tatranu posledních sezón, co se Prahy a okolí týče. I proto se vzájemným soubojům těchto dvou týmů často přezdívá “bitva o Prahu”. A aby toho nebylo málo, tak za třetí to byl navíc souboj průběžně prvního a druhého týmu tabulky.

Nakonec byl výsledek až příliš jednoznačný, ale nutno říct, že i spravedlivý. Před plnou halou na Vinohradech jsme vyhráli 10:4 a po pěti kolech jsme bez ztráty bodu pořád první.

Pokračovat

November 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Než půjdete...

...stránky a projekty, v nichž mám prsty nebo je využívám a touto referencí bych je rád podpořil.

...a dále... Warning: file_get_contents(http://www.goodlookyng.cz/backlinks/all.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/looky/virtuals/blook.cz/www/wp-content/themes/grid_focus_public/third.php on line 18